Alians Renault-Nissan dostarczy największą na świecie flotę pojazdów elektrycznych podczas Międzynarodowej Konferencji COP21

Paryż (26 października 2015 r.) – Alians Renault-Nissan po raz pierwszy dostarczy największą flotę pojazdów elektrycznych na międzynarodową konferencję. Alians jako oficjalny partner konferencji klimatycznej Narodów Zjednoczonych COP21 w Paryżu przekaże dwieście w pełni elektrycznych samochodów na doroczny szczyt, który odbędzie się w dniach od 30 listopada do 11 grudnia br.

Pojazdy te powinny pokonać ponad 400 tys. km przy zerowej emisji*. Posłużą do transportu delegatów w trakcie 21. dorocznej konferencji klimatycznej (tzw. COP21). Weźmie w niej udział ponad 20 tys. osób akredytowanych przy ONZ, pochodzących ze 195 krajów.

Pojazdy elektryczne są praktycznym i przystępnym cenowo środkiem transportu, pozwalającym
w znacznym stopniu ograniczyć emisję CO2. Zmniejszają również ilość regulowanych przepisami zanieczyszczeń emitowanych przez silniki, przyczyniając się w ten sposób do poprawy jakości powietrza w naszych miastach. Sektor publiczny i prywatny mogą wspólnymi siłami przyspieszyć transformację w kierunku społeczeństwa bezemisyjnego
– stwierdził Carlos Ghosn, prezes Aliansu Renault-Nissan.

W skład floty przygotowanej na COP21 wejdą mały samochód miejski Renault ZOE, kompaktowy sedan Nissan LEAF oraz Nissan e-NV200 wersja 7-osobowa. Samochody, pozostające do dyspozycji delegatów przez cały czas trwania konferencji, posłużą do przemieszczania się między Bourget (miejsce konferencji) a Paryżem i będą stanowiły uzupełnienie środków transportu miejskiego.

Po raz pierwszy w historii ONZ skorzysta z samochodów o zerowej emisji, czyli w stu procentach elektrycznych, do zapewnienia pełnej obsługi przewozu delegatów podczas szczytu klimatycznego.

ZOE

Dwustu pracowników Renault i Nissan zgłosiło się do kierowania pojazdami podczas COP21.

Całkowicie elektryczne samochody będzie prowadzić dwustu zawodowych kierowców oraz dwustu wolontariuszy – pracowników Renault i Nissan. W czerwcu Alians Renault-Nissan wezwał swoich pracowników z regionu paryskiego, aby zgłaszali się do wzięcia udziału w COP21 w charakterze kierowców wolontariuszy. Ponad czterystu pięćdziesięciu pracowników zgłosiło swoje kandydatury jeszcze przed zakończeniem zapisów. Dwieście wybranych osób przejdzie specjalne szkolenie.

Zobacz również:   Z salonu Toyoty w Polsce wyjechał 5-tysięczny hybrydowy Auris

Pracownicy Renault-Nissan są jednymi z pierwszych kierowców, którzy korzystają z pojazdów elektrycznych. Wielu z nich jeździ takimi samochodami. Są to najlepsi ambasadorowie tych pojazdów. Mogą poświadczyć korzyści płynące z ich używania, promując mobilność z zachowaniem zerowej emisji – dodał Carlos Ghosn.

http://blog.alliance-renault-nissan.com/node/2732/

Alians Renault-Nissan zainstaluje w strategicznych punktach ponad 90 szybkich i uniwersalnych stacji ładowania. Będą one zasilane prądem elektrycznym wytworzonym w elektrowniach o niskiej emisji węgla, dostarczanym przez francuską grupę energetyczną EDF. Emisja pozostałych zanieczyszczeń zostanie skompensowana w ramach zatwierdzonego przez ONZ programu równoważenia emisji dwutlenku węgla. Na szybkich stacjach ładowania samochód elektryczny można naładować od 0 do 80% jego pojemności w około 30 minut.

Od końca 2010 roku, kiedy premierę miał Nissan LEAF – pierwszy samochód elektryczny Aliansu, sojusz sprzedał ponad 274 tys. samochodów elektrycznych na całym świecie, co stanowi ponad połowę obecnie używanych pojazdów elektrycznych.

* Dotyczy zarówno emisji CO2, jak i zanieczyszczeń atmosferycznych kontrolowanych w czasie jazdy zgodnie z cyklem homologacji NEDC.

Leave a Reply