W ciągu ostatnich kilku lat LEGO zdało sobie sprawę, że rynek entuzjastów samochodów, rynek zabawek i nostalgia mogą  się pokrywać. W rezultacie powstało kilka modeli wybranych spośród najpopularniejszych samochodów w historii. Obecnie na liście oficjalnych modeli znajdziemy Caterhama Seven 620R, Mini Coopera, VW Beetle, VW Ogórka i Ferrari F40, których budowa każdego z nich nie trwa więcej niż kilka godzin. W najbliższym czasie zostanie dodany kolejny samochód z programu LEGO Ideas czyli VW Golf GTi. Projekt przekroczył 10 000 wymaganych podpisów w ciągu zaledwie sześciu tygodni i obecnie model jest badany przez LEGO pod względem żywotności produkcji.

Zgodnie z oficjalnymi informacjami LEGO na temat tego projektu, zestaw ten jest trzecią najbardziej popularną sugestią wszechczasów ustępując miejsca serii Powrotu do Przyszłości oraz Minecraft.

Sam model zawiera wiele ciekawych pomysłów, które pasują do estetyki oryginalnego samochodu. Tylko dlatego, że samochód był kanciasty wcale nie oznacza, że odtworzenie Golfa GTi było czymś prostym w wielobocznym świecie LEGO. Rozciągnięta wokół reflektorów czerwona gumka ma naśladować czerwoną obwódkę grilla charakterystyczną dla modeli GTi. Wnętrze było łatwiejsze do odtworzenia dzięki kanciastej desce rozdzielczej.

Chociaż oficjalny status projektu jest „w trakcie przeglądu” to jest niemal pewne, że model ten ujrzymy na półkach sklepowych. Sam proces przeglądu jest sposobem LEGO do przygotowania zestawu do produkcji. Firma musi jeszcze uzyskać licencję od Volkswagena, ale to nie powinno sprawić problemów, zwłaszcza, że obecnie w sprzedaży są już dwa modele VW.

A czy Wy kupilibyście taki zestaw?

Zobacz również:   Z pamiętnika testera #10: UKRADLI MI PESEL!

Dodaj komentarz