Nowy Opel Mokka już na drogach. Nadal zakamuflowany, ale gotowy do pierwszych ważnych testów z inżynierami Opla. I jest elektryczny! Opel Mokka drugiej generacji jest zupełnie nowy, a jego nowoczesna technologia, w tym e-power, jest dokładnie testowana, konfigurowana i zatwierdzana przed wprowadzeniem na rynek. Produkcja rozpocznie się w czwartym kwartale tego roku. Pierwsze samochody produkcyjne będą elektryczne i mają trafić do klientów na początku 2021 roku. Samochody testowe uchylają rąbka tajemnicy. Duże żółte K na zielono-czarnych bokach pojazdów testowych podpowiada co ukrywa się pod kamuflażem. K jak w nazwie Mokka. Tak, to po prostu Mokka.

Nowa generacja rezygnuje z dodatku X w nazwie – podobnie jak bestsellerowa pierwsza generacja podczas debiutu w 2012 roku. Wtedy Mokka robiła wrażenie swoimi kompaktowymi wymiarami i solidnym wyglądem. Nowy model jest równie mały i zwarty, ale w znacznie bardziej progresywny i nowoczesny sposób – jest jeszcze lepiej dopasowany do jazdy w mieście i jeszcze bardziej stylowy, by zrobić maksymalne wrażenie. Bardzo wydajny, przejrzysty i odważny, a także oczywiście w pełni elektryczny, od samego początku sprzedaży. Klienci mogą cieszyć się ekscytującą, czysto akumulatorową wersją, ale Mokka będzie również dostępna z silnikami spalinowymi.

Nowa Mokka, chociaż nadal zakamuflowana, już teraz pokazuje swoje wyraziste proporcje z krótkimi zwisami z przodu i z tyłu – w pełni zgodne z konsekwentnie rozwijaną filozofią projektowania Opla. Nowa generacja Mokki łączy w sobie niemiecką inżynierię z wyraźnym, pozbawionym zbędnych elementów, stylem projektowania. Ponadto kierowcy i pasażerowie będą mogli cieszyć się w pełni cyfrowym wnętrzem. Projektanci firmy Opel zwrócili szczególną uwagę na to, aby w kabinie znajdowało się tylko to, co najważniejsze.

Dyrektor generalny Opla, Michael Lohscheller: „Przez dwa i pół roku bardzo uważnie śledziłem rozwój nowej Mokki i jestem bardzo dumny z tego nowego modelu Opla, który od samego początku będzie elektryczny! Mogę obiecać, że nowa Mokka będzie jednym z najbardziej ekscytujących samochodów w naszej długiej historii! Druga generacja pokazuje wszystko to, czym jest Opel dzisiaj i czym będzie w przyszłości, zmieni ona postrzeganie naszej marki. Nasi inżynierowie wciąż mają ważną pracę do wykonania, ale nie mogę się doczekać, aby wkrótce zaprezentować nową Mokkę.”

Zobacz również:   Dwa projekty i rozbudowany wyścigowy program dla klientów Porsche

Leave a Reply