Śmiały styl nowej edycji SUV-a wprowadza nas w kanony stylistyczne, które będą obowiązywały w przyszłości. Dzięki zmienionemu przodowi, nowym tylnym światłom Full LED, nowym kolorom nadwozia i oferowanemu po raz pierwszy pakietowi „Black Pack” samochód jest jeszcze bardziej okazały i nowoczesny.

Nowy SUV PEUGEOT 5008 został wyposażony w najnowsze technologie. Kolejna generacja PEUGEOT i-Cockpit® z nowym panelem cyfrowych zegarów z wysokiej jakości wyświetlaczem i nowym ekranem dotykowym 10” HD potęguje doznania z jazdy. Liczne systemy wspomagania prowadzenia samochodu najnowszej generacji zapewniają większe bezpieczeństwo. Zapewni wsparcie w codziennych wyzwaniach i w czasie wolnym. Modularne wnętrze, które można dowolnie kształtować, zapewnia możliwości przewozu nawet 7 osób, w warunkach zapewniających przyjemność z jazdy i komfort.

Aby utrzymać się w awangardzie stylistycznej zmieniono przód nowego SUV-a PEUGEOT 5008. Odważna stylistyka jest jak zawsze niepowtarzalna i wyróżnia się na tle innych modeli. Inauguruje nowy kanon designu, a jednocześnie podkreśla atrakcyjność i wyższą klasę samochodu.

Nowy grill bez obramowania jest niezwykle udanym atrybutem nowoczesnego stylu, a jednocześnie pozwala zachować płynną linię nadwozia. Jego przedłużeniem są listwy pod światłami, które spajają wszystkie elementy w harmonijną całość. Na końcu maski został dumnie wyeksponowany numer modelu, jak w całej gamie PEUGEOT.

Dynamikę sylwetki podkreślają boczne wloty powietrza połyskujące czarnym lakierem oraz lakierowana osłona podwozia, wbudowane w nowe zderzaki i dostępne już od najniższego poziomu wyposażenia. Wersje GT i GT Pack mają charakterystyczny grill którego wzór doskonale podkreśla zdecydowanie wyższą klasę samochodu widoczną w stylistyce.

Zmienione przednie reflektory zyskały na agresywności i zdecydowanie wyróżniają się na tle obecnych kanonów. Już w podstawowym poziomie wyposażenia posiadają diody LED i są przedłużone „kłami” świateł dziennych z chromowaną końcówką. Ciekawy układ świateł doskonale wpisuje się w styl PEUGEOT i sprawia, że już na pierwszy rzut oka rozpoznajemy samochody marki.

Zobacz również:   Mercedes-Benz na targach Auto Nostalgia 2015

Reflektory Full LED wersji GT i GT Pack mają jeszcze bardziej technologiczny wygląd i przyciągają uwagę swoim kształtem i funkcją doświetlania zakrętów (EVS), która poprawia widoczność podczas jazdy z prędkością do 90 km/h. Światła przeciwmgłowe zostały zastąpione funkcją „Foggy Mode” wbudowaną w reflektory Full LED. W razie mgły przy włączeniu tylnych świateł przeciwmgłowych zostają uruchomione światła mijania ze zmniejszonym natężeniem wiązki świetlnej.

Nowe, bardziej nowoczesne światła tylne również są wyposażone w technologię Full LED (łącznie ze światłami cofania), z trójwymiarowym śladem pazura wyróżniającym samochody marki. Nowy model jest również wyposażony w sekwencyjne kierunkowskazy.

Sukces PEUGEOT 5008 to również zasługa spektakularnego wnętrza. W nowym SUV-ie PEUGEOT 5008 zobaczymy zmieniony PEUGEOT i-Cockpit®, jeszcze bardziej nowoczesny i wysokiej klasy:

Panel zegarów 12,3”, którego ustawienia można dowolnie zmieniać, jest wyposażony w ekran cyfrowy wykonany w technologii Normally Black, zapewniającej wysoką jakość obrazu i lepszą czytelność dzięki zwiększeniu kontrastu.

Nowy centralnie umieszczony ekran dotykowy HD 10” jest wyposażony w siedem eleganckich przycisków typu „toggle switch”, które zapewniają bezpośredni dostęp do najważniejszych funkcji związanych z komfortem: radia, klimatyzacji, sterowanej głosowo nawigacji 3D online, ustawień pojazdu, telefonu, mobilnych aplikacji i świateł awaryjnych.

Silniki benzynowe:
   Trzycylindrowe o pojemności skokowej 1,2 l:
   ⦁ PureTech 130 S&S z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach,
   ⦁ PureTech 130 S&S EAT8.
   Czterocylindrowe o pojemności skokowej 1,6 l:
   PureTech 180 EAT8.
Silniki wysokoprężne:
   Czterocylindrowe o pojemności skokowej 1,5 l:
   BlueHdi 130 S&S z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach,
   BlueHDi 130 S&S z automatyczną skrzynią biegów EAT8.
   Czterocylindrowe o pojemności skokowej 2,0 l:
   BlueHDi 180 S&S z automatyczną skrzynią biegów EAT8.

Leave a Reply