alpine a450 at the 2015 24 heures du mans

Stowarzyszenie AAA założone przez byłych pracowników marki (Association des Anciens d’Alpine) zaprasza jej fanów w dniach 11-13 września 2015 r. do Dieppe na gigantyczny zlot z okazji 60-lecia Alpine.

Obok byłych pracowników marki pojawi się Alpine, by w „rodzinnym gronie” zdmuchnąć sześćdziesiąt świeczek z okazji 60-lecia marki stworzonej w 1955 r. przez Jeana Rédélégo. Do obchodów dołączą zespoły konstruktorskie Alpine pod kierownictwem Bernarda Olliviera oraz team Signatech-Alpine Philippe’a Sinaulta i jego kierowcy. Wraz
z nimi pojawi się concept-car Alpine Vision Gran Turismo, show-car Alpine Célébration i wyścigowy A450B.

Organizatorzy spodziewają się ponad 750 Alpine i ich kierowców, a także tysięcy gości z całej Europy. Dzięki udziałowi licznych zawodowych kierowców związanych z Alpine, od powstania marki do dziś, bogatemu programowi i najróżniejszym atrakcjom tegoroczny zlot zapowiada się absolutnie rekordowo, zarówno pod względem liczby uczestników, atrakcji, jak i skali emocji.

ALPINE I JEJ KULTOWE MODELE

Od 2012 roku Alpine przeżywa okres dynamicznego i kreatywnego rozwoju. Marka, przywrócona do życia z okazji 50-lecia Berlinette, czego materialnym dowodem był spektakularny model A110-50, już w 2013 roku powróciła triumfalnie do sportu z modelem A450, a w 2014 roku zdobyła dzięki kolejnej wersji tego auta drugi tytuł mistrza Europy w rajdach wytrzymałościowych.

Rok 2015 jest ważnym etapem w jej rozwoju dzięki obchodom 60-lecia marki stworzonej przez Jeana Rédélégo i wręcz eksplozji kreatywności towarzyszącej temu wydarzeniu.

Zorganizowany przez stowarzyszenie AAA weekend jest okazją do wspólnego przeżycia fascynacji Alpine dla wszystkich członków „wielkiej rodziny Alpine”.

Dla wielu osób będzie to możliwość zobaczenia z bliska unikatowych samochodów, które pojawiły się w tym roku:

  • Alpine Vision Gran Turismo, samochodu koncepcyjnego
    w skali 1:1,
  • Alpine Célébration w nowych barwach,
  • oraz oczywiście A450-B, który po raz pierwszy startuje w tym sezonie
    w światowych mistrzostwach FIA rajdów wytrzymałościowych.

Zdaniem Bernarda Olliviera, prezesa Société des Automobiles Alpine, ten weekend poświęcony niezwykłej historii Alpine na długo pozostanie w pamięci:

Organizacja tego największego zlotu pasjonatów Alpine w Dieppe, z okazji 60-lecia marki, jest z pewnością kolosalnym wyzwaniem, podjętym przez stowarzyszenie byłych pracowników Alpine z pomocą partnerów: miasta Dieppe, aglomeracji Dieppe Maritime, departamentu i regionu. Dzięki wspólnej mobilizacji będzie to z pewnością wielki sukces. Musieli przygotować wszystko w najdrobniejszych detalach i podjąć mnóstwo wyzwań logistycznych, by zapewnić nam niezapomniany weekend. Będzie to weekend pod znakiem dzielenia się wspólną pasją w sympatycznej atmosferze. Weekend w 100% Alpine!

 alpine a110 1600

Jestem naprawdę pod wrażeniem włożonej pracy, mobilizacji licznych klubów Alpine na całym świecie, masowego udziału amatorów, którzy przyjeżdżają ze swoimi samochodami z całej Europy, a nawet z niektórych odległych krajów oraz poczucia wspólnoty z tysiącami spodziewanych widzów. Jestem również wzruszony obecnością członków zespołów reprezentujących różne specjalizacje, którzy stworzyli bądź ożywiają obecnie legendę Alpine. Warto również zwrócić uwagę na wyjątkowe spotkanie kierowców różnych pokoleń, którzy startowali samochodami marki w rajdach. Taki panel będzie trudno powtórzyć. Dlatego ze wzruszeniem pragnę podziękować wszystkim, którzy umożliwili realizację tegorocznej edycji zlotu. Stanie ona na wysokości wyjątkowego zadania, jakim jest świętowana rocznica. To dowód, że gwiazda Alpine błyszczy mocnym światłem i nigdy nie przestała świecić, zwłaszcza dzięki byłym pracownikom marki.

Bernard Ollivier, prezes Société des Automobiles Alpine

Zobacz również:   Relaksujące fotele w nowym Oplu Astra

 

ATRAKCJE I KULMINACYJNE MOMENTY WEEKENDU –  www.retroalpine.com

Dla wszystkich, zarówno wystawców, jak i gości największą atrakcją weekendu będzie wielkie miasteczko Alpine. Pod wielkim namiotem zostaną wystawione kultowe modele marki, świadczące o jej bogatej historii. Obok na stoiskach handlowych oraz prasowych odwiedzający będą mogli wzbogacić swoją wiedzę o Alpine i nabyć części oraz miniaturowe modele swojej ulubionej marki.

Symulatory Gran Turismo pozwolą wirtualnie zasiąść za kierownicą Alpine Vision Gran Turismo. Na symulatorze zorganizowany zostanie również konkurs dla gości, a dodatkową atrakcją będzie występ trzech kierowców z zespołu Signatech-Alpine: Paul-Loupa Chatina, Nelsona Panciaticiego  i Vincenta Capillaire’a. Będą oni walczyć o uzyskanie najlepszego czasu na tym samym torze. Zwycięzca będzie mógł otworzyć gigantyczną paradę samochodów Alpine zmierzającą w kierunku Dieppe za kierownicą Alpine Célébration. Będzie to hołd pamięci Jeana Rédélégo, a zarazem poruszający punkt programu tego weekendu.

Wszyscy kierowcy kultowych Alpine, które odnosiły sukcesy w różnych rodzajach wyścigów, będą mieli okazję podzielić się swoimi anegdotami opowiadając je publiczności ze sceny i dając w ten sposób świadectwo swojemu przywiązaniu do wielkiej rodziny Alpine.

Na stoisku AAA (stowarzyszenia byłych pracowników Alpine) odwiedzający będą mogli zapoznać się z dziełem „60 lat Alpine w Dieppe 1955-2015”  oraz spotkać się z jego autorem, Louisem Granonem, który będzie podpisywał tom
pierwszy, poświęcony wyścigom. Stowarzyszenie przedstawi również specjalną broszurę wydaną z tej okazji.

Pięć tras rajdów turystycznych będzie dla uczestników okazją do przejechania się i odwiedzenia wyjątkowych miejsc regionu oraz spotkania z osobami, które o nie z zamiłowaniem dbają.

12 września odbędzie się w Saint Nicolas d’Aliermont galowy wieczór, który zgromadzi ponad 900 osób. Wezmą w nim również udział Bernard Ollivier, prezes Société des Automobiles Alpine, Philippe Sinault, szef teamu Signatech Alpine, wszyscy kierowcy i zespoły projektowe, produkcyjne i zajmujące się promocją Alpine.

alpine a450

Dodaj komentarz