Poprzedni
Następny

ALPINE A110 CUP – AUTENTYCZNY SAMOCHÓD WYŚCIGOWY PRZYSTOSOWANY DO STARTÓW NA NAJWIĘKSZYCH TORACH ŚWIATA

  • Na kilka tygodni przed dostawą  Alpine Prèmiere Edition, Alpine prezentuje model A110 Cup, który od 2018 roku startować będzie na europejskich torach wyścigowych w ramach Alpine Europa Cup.
  • Wykorzystujące lekką konstrukcję i zwrotność seryjnej wersji samochodu, Alpine A110 Cup zapewnia osiągi na najwyższym poziomie i łączy przyjemność z precyzją prowadzenia.
  • Zgodnie z założeniami Alpine, projekt i opracowanie konstrukcji oraz sprzedaż A110 Cup zostały powierzone firmie Signatech, będącej partnerem w Mistrzostwach Świata FIA WEC.

 

Marka Alpine podbiła serca fanów sportu samochodowego jako rajdowy mistrz świata w 1973 roku, zwycięzca 24-godzinnego wyścigu w Le Mans w 1978 roku czy wreszcie mistrz świata w klasie LMP2 wyścigów długodystansowych FIA WEC w ubiegłym sezonie. Stała się również źródłem inspiracji i motywacji dla wielu kierowców amatorów chcących czerpać przyjemność ze sportowej jazdy lekkimi, zwrotnymi i atrakcyjnymi samochodami. Z myślą o nich i w odniesieniu do tej właśnie tradycji powstał pomysł budowy modelu A110 Cup, który pojawi się na torach w 2018 roku.

Chcąc zapewnić sobie sukces w nowych wyzwaniach sportowych, marka Alpine powierzyła projekt, opracowanie konstrukcji, produkcję i sprzedaż samochodu A110 Cup firmie Signatech. Struktury organizacyjne Philippa Sinaulta, które wystawiają samochody Alpine A470 do startów w mistrzostwach świata w wyścigach długodystansowych FIA WEC, zdobyły także spore doświadczenie w konstruowaniu samochodów wyczynowych dla klientów.

We współpracy z inżynierami, którzy zaprojektowali samochód seryjny, spółka Signatech skonstruowała wersję wyczynową. Głównym celem było dostarczenie maksymalnej przyjemności prowadzenia samochodu, zarówno przez początkujących, jak i doświadczonych kierowców.

Precyzyjnie działający układ jezdny, silnik o mocy 270 KM w samochodzie o masie 1050 kg (3,9 kg/KM), bezkompromisowe wyposażenie w zakresie bezpieczeństwa oraz elektronika pokładowa godna prototypu startującego w wyścigach długodystansowych to cechy Alpine A110 Cup, obiecujące sprawne, precyzyjne prowadzenie i imponujące osiągi.

Oferowane za cenę 100 000 euro netto Alpine A110 Cup, startować będzie w zawodach wymagających precyzji, profesjonalizmu i sportowej pasji. Alpine Europa Cup, które organizuje Signatech, zostaną rozegrane w 2018 roku w sześciu rundach na sześciu największych torach europejskich.
Ta seria międzynarodowych wyścigów FIA nawiązuje do wyścigów Europa Cup, które były organizowane w latach 1985 – 1988 z udziałem samochodów Alpine GTA V6 Turbo.

Kierowcy, którzy chcieliby wziąć udział w Alpine Europa Cup, nie powinni zbyt długo zwlekać ze zgłaszaniem się do zawodów, gdyż produkcja samochodów na pierwszy sezon startów będzie ograniczona tylko do dwudziestu kilku sztuk!

Bernard Ollivier, zastępca dyrektora generalnego Alpine: „Stworzenie Alpine A10 Cup oraz organizacja wyścigów Alpine Europa Cup dla tego samochodu, to kolejny przejaw naszej pasji do sportu samochodowego. Chcieliśmy, by A110 Cup był autentycznym samochodem wyścigowym, dopracowanym w szczegółach i prezentującym osiągi na najwyższym poziomie. Zawodnicy startujący w Alpine Europa Cup będą mieli przyjemność prowadzenia wspaniałego samochodu, który wyznaczać będzie nowe wzorce skuteczności na torze w swojej kategorii. Organizacja wyścigów będzie również spełniać standardy ustanowione przez Alpine, które dotyczą dyscypliny i profesjonalizmu na torze, ale także miłej atmosfery i przyjacielskich relacji w padoku. Ponadto Alpine Europa Cup posłuży nam do animacji społeczności fanów w całej Europie”.

Philippe Sinault, dyrektor generalny Signatech: „Z wielką dumą przyjęliśmy w Signatech wybór naszej firmy jako partnera w realizacji tak kompleksowego i strategicznego projektu. Począwszy od biura projektowego poprzez zespół organizujący Alpine Europa Cup, na zakładzie montażowym kończąc, zaangażowaliśmy całą naszą wiedzę i know-how, by spełnić założenia techniczne i biznesowe ustanowione przez Alpine. Model A110 Cup jest samochodem bezkompromisowym pod względem funkcji i osiągów, zbudowanym z myślą o kluczowym założeniu: dostarczeniu kierowcy jak największej przyjemności z jazdy. Odnosi się to do wielu aspektów – jakości wykończenia, jak największej skuteczności w działaniu czy ergonomii. Zanim zobaczymy stawkę około dwudziestu A110 Cup startujących na torze Paul Ricard, mamy jeszcze dużo do zrobienia przy projektowaniu i budowaniu samochodów. Jest to pasjonujące wyzwanie dla Signatech jak i dla Alpine”.

Poprzedni
Następny

Leave a Reply