A157505_large_b

  • W osobnym pawilonie przeznaczonym wyłącznie dla czterech pierścieni, królują cztery zakresy tematyczne: Audi Sport, quattro, Audi Technologies i Audi ultra
  • Szef sprzedaży Audi, Luca de Meo, podkreśla: „tworzymy wyjątkowe połączenie informacji i doświadczeń”
  • Cyfrowe rozwiązania łączą świat eksponatów wirtualnych i realnych

Ingolstadt/Frankfurt nad Menem, 31 sierpnia 2015 r. Na tegorocznych Międzynarodowych Targach Samochodowych we Frankfurcie nad Menem (IAA), Audi po raz kolejny pokaże spektakularną architektonicznie wystawę.  Zamiast klasycznego stoiska, zwiedzających zaprasza multimedialne pomieszczenie, pozwalające przy pomocy wszystkich zmysłów odkrywać cztery wiodące tematy ekspozycji: Audi Sport, quattro, Audi Technologies i Audi ultra. W tym celu, na terenie targów we Frankfurcie zbudowano specjalny, tymczasowy pawilon. Wiodącym motywem całej architektonicznej instalacji będzie najnowsza generacja bestsellera koncernu z Ingolstadt: Audi A4.

„Jeszcze nigdy nasza ekspozycja targowa nie była tak tematycznie jednorodna i tak przekonująca, jak w tym roku. Nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji tak szczegółowo objaśnić innowacji Audi. Na IAA 2015 zaoferujemy naszym odwiedzającym więcej przeżyć niż kiedykolwiek wcześniej. To połączenie jest wyjątkowe.” – mówi Luca de Meo, szef marketingu i sprzedaży Audi AG.

Wejście do pawilonu Audi jest początkiem tak zwanego „experience walk”, korytarza wewnątrz budynku, okrążającego centralny element ekspozycji, jakim jest Audi A4. Około stumetrowa trasa prowadzi odwiedzających przez cztery główne zakresy tematyczne prezentowane na tegorocznych targach IAA: od sportowego DNA marki sygnowanego przez Audi Sport, przez portfolio innowacji – od Audi virtual cockpit do laserowych świateł – pod hasłem Audi Technologies, dalej poprzez wydajnościowe rozwiązania techniczne kryjące się za terminem Audi ultra, aż po historię sukcesu napędu na cztery koła quattro. Innowacyjna forma prezentacji doświadczana przez zwiedzających podczas „experience walk”, przemawia do wszystkich zmysłów. Poczuć tu można np.  lodowy pokój quattro, w którym panuje temperatura minus 21 stopni Celsjusza lub skorzystać z holograficznego okna, które za pomocą tzw. rozszerzonej rzeczywistości –  Augmented Reality, łączy cyfrowe treści o technicznych innowacjach Audi z fizycznie wystawionymi samochodami.

Zobacz również:   Mercedes-Benz Sprinter pomaga w akcji charytatywnej „Liczy się każda mila”

Wiele z pokazywanych tu technicznych rozwiązań, zastosowanych zostało  – po raz pierwszy w tej klasie pojazdów – w nowym Audi A4. Auto znajduje się w centrum ekspozycji, a „experience walk” prowadzi wprost to tego miejsca. Bestseller Audi ustawiono na środku budynku na obrotowej platformie, będącej jednocześnie częścią ogromnego kompasu. Kiedy wskazówka kompasu obraca się w jedną z czterech stron świata, multimedialna prezentacja przechodzi z jednego świata tematycznego Audi do innego. Inny kierunek spojrzenia w przyszłość prezentuje pokazywane tu również, premierowo przed szerszą publicznością, Audi e‑tron quattro concept. Ten sportowy SUV, to perspektywa pierwszego seryjnie produkowanego auta elektrycznego marki Audi.

Trzypiętrowy, tymczasowy pawilon Audi o wymiarach podstawy 70 na 55 metrów, postawiono na głównym placu terenów targowych we Frankfurcie – na Agorze. Prace budowlane rozpoczęły się już w połowie lipca. Położono łącznie ponad 200 kilometrów kabli i zainstalowano około 700 metrów kwadratowych powierzchni ekranów LED. Przestrzeń ekspozycyjna wewnątrz budynku, to miejsce dla 33 samochodów. Całość projektu Audi zrealizowało we współpracy z firmami Schmidhuber+Partner GbR i Mutabor Design GmbH.

Osobny pawilon Audi budowano już na IAA w latach poprzednich: w 2011 i w 2013. Należy tu zaznaczyć, że IAA odbywają się co dwa lata. W roku 2013, stoisko Audi odwiedziło ponad 800 000 zwiedzających, a marka otrzymała wtedy wiele prestiżowych wyróżnień, między innymi złoty gwóźdź niemieckiego Art Directors Club. Sześćdziesiąta szósta edycja targów IAA dostępna będzie dla zwiedzających w dniach od 19 do 27 września 2015 roku.

Leave a Reply