Audi Q2

Na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie Audi zaprezentowała swój zupełnie nowy model – Q2. Jest to kompaktowy SUV to miejski pojazd użytku codziennego i rekreacyjnego, łączący progresywną stylistykę i dużą funkcjonalność. 

Wynikiem takiej stylistycznej idei jest mocny SUV o wyraźnych krawędziach i zarysowanych załamaniach. Z przodu, wrażenie siły potęguje wysoko umieszczona, pojedynczo obramowana, ośmiokątna osłona chłodnicy Singleframe oraz duże wloty powietrza. W oczy rzuca się również płasko opadający dach przechodzący w słupki C przy pomocy tzw. „blades” – powierzchni odróżniających się od pozostałych elementów kolorem. Kontrast ten podkreśla sportowy charakter nowego Audi Q2. Długi spoiler na tylnym brzegu dachu oraz dyfuzor wyglądający jakby był częścią zabezpieczenia podwozia samochodu terenowego, dynamicznie wykańczają tył pojazdu. Patrząc z boku, uwagę przykuwa wysoko poprowadzona linia boczna oraz wklęsłe powierzchnie na drzwiach. Akcentują one stylistykę nadkoli oraz fakt, że jest to SUV z napędem quattro. Samochód ma 1,51 m wysokości i 1,79 m szerokości. Długość to 4,19 m, rozstaw osi 2,60 m, zwisy zatem są krótkie.

Audi Q2 001

Oprócz opcjonalnego Audi virtual cockpit i wyświetlacza danych na szybie, z klasy luksusowych limuzyn pochodzą także systemy wsparcia kierowcy, w tym standardowy system ochrony bezpieczeństwa pasażerów siedzących z przodu Audi pre sense front. Audi Q2 standardowo wyposażono w monitor MMI, umieszczony wysoko na tablicy rozdzielczej.

Dzięki wysokiemu punktowi wsiadania, dobrej widoczności i dużemu bagażnikowi (od 405 do 1050 l pojemności), Audi Q2 spełnia podstawowe wymagania stawiane przed pojazdem typu SUV.

Audi Q2 008

Na początek, Audi Q2 wyposażane będzie w jeden z sześciu silników. 1,0 TFSI 1,4 i 2,0 l. W ofercie są też trzy czterocylindrowe silniki wysokoprężne o pojemności 1,6 i 2,0 l. Zakres ich mocy sięga od 85 kW (116 KM) do 140 kW (190 KM).

Na rynku europejskim Audi Q2 pojawi się jesienią 2016 r.

Zobacz również:   Toyota liderem wdrażania nowych rozwiązań z dziedziny autonomicznego prowadzenia

Leave a Reply