BMW M Award 2015: ekskluzywne BMW M6 Cabrio dla kierowcy MotoGP™, który uzyskał najlepsze wyniki w kwalifikacjach

Już od 2003 r. kierowca, który zdobędzie najwięcej punktów podczas kwalifikacji do wyścigów MotoGP w sezonie, otrzymuje w nagrodę ekskluzywne, indywidualnie spersonalizowane BMW z serii M. Także w tym roku taki specjalny samochód czeka na najlepszego kierowcę kwalifikacji: nowe BMW M6 Cabrio. Auto pokazano na padoku MotoGP toru Circuito de Jerez.

Nowe BMW M6 pozwala BMW M Division na utrzymanie pozycji lidera w segmencie luksusowych aut supersportowych. Auto jest napędzane 560-konnym silnikiem V8 M TwinPower Turbo (średnie spalanie 10,3 l/100 km, emisja CO2: 239 g/km) i rozpędza się do 100 km/h w imponującym czasie 4,3 s. Prędkość maksymalna to ograniczone elektronicznie 250 km/h. Perfekcyjne własności jezdne w każdej sytuacji zapewniają dwusprzęgłowa automatyczna skrzynia biegów z systemem Drivelogic, dynamiczna kontrola amortyzatorów DDC oraz aktywny mechanizm różnicowy M.

Przewidziane jako nagroda w tegorocznej edycji BMW M Award auto jest wyjątkowe także wizualnie: pokryte lakierem z palety BMW Individual „Frozen Blue Metalic”, wygląda oszałamiająco elegancko i ultrasportowo zarazem. Wrażenia dopełniają 20-calowe koła BMW M, a w kabinie – także z palety BMW Individual – biała skóra Merino połączona z drewnem „Ash Grain White”.

W roku 2015 nagroda BMW M Award zostanie wręczona już po raz 13. Nagroda ta jest jednym z wielu filarów długoterminowego zaangażowania BMW M w tej najważniejszej motocyklowej serii wyścigowej. Jednak głównym elementem partnerstwa z Dorna Sports jest flota BMW M. Sezon 2015 to już 17. rok, w którym BMW M jest „Oficjalnym Samochodem MotoGP”. W tym roku flota oficjalnych samochodów MotoGP składa się z 6 aut BMW M i BMW M Performance. Na jej czele stoi BMW M4 Coupe Safety Car z innowacyjną technologią wtrysku wody. W roli Safety Car występują także BMW M4 Coupe, M3 i M6 Gran Coupe. BMW M5 jest z kolei samochodem dyspozycyjnym Dyrektora ds. Bezpieczeństwa (Safety Officer), zaś BMW X5 M i BMW M550d xDrive Touring to pojazdy medyczne. BMW Motorrad natomiast dostarcza dwa motocykle BMW S 1000 RR, które pełnią rolę Safety Bike.

Leave a Reply