BMW na targach Motor Show w Poznaniu

P90166898 kopia

BMW zaprezentuje na targach Poznań Motor Show (10-12 kwietnia) dwa oblicza osiągnięć technologicznych marki. Polska premiera potężnych BMW X5 M i BMW X6 M będzie największą atrakcją stoiska BMW, fani mocnych aut będą mogli zapoznać się także z całą paletą modeli spod znaku M. Naprzeciwko staną elektryzujące samochody BMW i pozwalające spojrzeć w przyszłość motoryzacji: i3 oraz i8.

Po raz pierwszy w Polsce. Nowe BMW X5 M oraz BMW X6 M.

Nowe BMW X5 M i BMW X6 M po raz kolejny ustanawiają nowe standardy w swoich segmentach. Gdy pierwsza ich generacja pojawiła się w roku 2009, po raz pierwszy połączono wyczynowy charakter produktów BMW M GmbH z czteronapędowym modelem BMW X. Efektem była najlepsza dynamika w segmencie. Ale oto i nowe rozdziały tej historii doskonałości dynamicznej, pełnego emocji designu M i wyjątkowej wydajności.

Nowe BMW X5 M i BMW X6 M łączą w sobie charakterystyczne cechy rodziny BMW X – ekskluzywność, trwałość, zwinność i codzienną użyteczność – z wyczynową osobowością typową dla samochodów M. Ta ostatnia cecha znajduje dobitne potwierdzenie w imponujących osiągach: oba modele rozpędzają się ze startu zatrzymanego do 100 km/h w czasie 4,2 s – w połączeniu ze standardową sportową 8-stopniową skrzynią automatyczną Steptronic. Nowa jednostka napędowa z technologią BMW TwinPower Turbo opracowana dla modeli BMW X5 M oraz BMW X6 M to najmocniejszy silnik, jaki BMW kiedykolwiek zastosowało w samochodzie z napędem na wszystkie koła. Ten 4,4-litrowy silnik V8 uzyskuje moc 575 KM w zakresie 6000-6500 obr./min, co oznacza wzrost o 4% wobec poprzednika. Postęp jest jeszcze wyraźniejszy podczas porównania maksymalnego momentu obrotowego starego i nowego silnika: został on podniesiony o 70 Nm, do 750 w zakresie od 2200 do 5000 obr./min. Jednocześnie jednak zużycie paliwa nowych BMW X5 M i BMW X6 M w cyklu EU obniżono o 20% do 11,1 l/100 km, a emisję CO2 do 258 g/km.

Zobacz również:   Volvo okazuje szacunek swoim pracownikom pokazując ich w kampanii reklamowej modelu XC60

Michelin jest Partnerem BMW na Targach Motoryzacyjnych w Poznaniu i homologowanym dostawcą opon do sportowych samochodów BMW serii M.

Elektrycznie. Elektryzująco. BMW i3 oraz BMW i8.

Podczas Poznań Motor Show zostaną zaprezentowane dwa modele marki BMW i: BMW i3 oraz BMW i8. Oba reprezentują zupełnie nowe myślenie o motoryzacji, w której zrównoważone podejście do środowiska spotyka się z wrażeniami z jazdy.

BMW i3 to elektryczne auto idealne do poruszania się po mieście, z zasięgiem do 160 km i pozwalające przejechać 100 km za mniej niż 8 zł. Po raz pierwszy zastosowano tutaj CFRP do wykonania kabiny pasażerskiej, dzięki czemu zmniejszono masę pojazdu. Sportowe hybrydowe BMW i8 zachwyca zarówno niesamowitymi wrażeniami z jazdy, jak i designem budzącym emocje już wtedy, gdy auto stoi na parkingu. Przyspieszenie tej hybrydy to natomiast imponujące 4,4 sekundy do 100 km. BMW i8 jest także pierwszym na świecie seryjnym samochodem, który może być wyposażony w laserowe reflektory.

Strefa BMW i będzie wzbogacona także o specjalną ekspozycję nowoczesnych technologii lekkich konstrukcji. Wśród nich będzie moduł LifeDrive zastosowany w BMW i8, czy elementy optymalizujące aktywną i pasywną aerodynamikę.

Odwiedzający stoisko BMW będą mogli samodzielnie przekonać się, że elektryczne BMW i3 daje nie tylko radość z jazdy, ale jest też świetnym miejskim środkiem transportu podczas jazd testowych. Punkt będzie można znaleźć przed budynkiem targowym.

Leave a Reply