Każdego roku przeprowadzane jest badanie rynkowe nowych samochodów w Ameryce Północnej, Initial Quality Study. W tegorocznym zestawieniu uhonorowane zostały serie: 2, 4 i 5 oraz dwie fabryki BMW: w Rosslyn w Afryce Południowej i w Dingolfing w Niemczech.

Initial Quality Study w dużej części opiera się na ankiecie składającej się z 233 punktów. W 2015 roku 84 tysiące nabywców, którzy zarejestrowali swoje auta między listopadem 2014, a lutym 2015, otrzymały zestaw pytań dotyczących problemów z samochodami, pojawiających się w ciągu pierwszych trzech miesięcy użytkowania. Badanie organizowane jest rokrocznie od 29 lat, dzięki czemu klienci mają dostęp do puli zagadnień w ośmiu różnych kategoriach. Ważne są informacje nie tylko techniczne, bierze się pod uwagę również takie aspekty, jak na przykład intuicyjność obsługi pojazdu.

P90160653-highRes kopia

W segmencie Small Premium Cars, BMW serii 2, dostępne w wersji Coupe i Cabrio, efektownie zadebiutowało, zajmując pierwsze miejsce z czystą kartą i brakiem zastrzeżeń.

P90125027-highRes kopia

W grupie Premium Compact Cars piorunujące wrażenie wywarła seria 4 w wariantach Cabrio, Coupe oraz czterodrzwiowej Gran Coupe.

P90119973-highRes kopia

Bestseller 2014 roku, seria 5, udowodnił swoją supremację, zajmując pierwsze miejsce w kategorii Midsize Premium Cars.

Oprócz zadowolenia nabywców z funkcjonowania aut, J.D. Power bada również procesy produkcyjne fabryk oraz ich standardy. Kwestią kluczową w tym przypadku jest liczba usterek bądź niedociągnięć, które mogą owocować dostarczeniem klientowi samochodu z defektem fabrycznym. Bardzo wysoką jakość i dbałość o standardy doceniono w fabryce w Rosslyn w Południowej Afryce, gdzie produkowane jest BMW serii 3, oraz fabrykę w Dingolfing, która jest niekwestionowanym zwycięzcą w Europie, a wypuszcza serie 3, 4 i 5.

Initial Quality Study od wielu lat bada rynek międzynarodowy samochodów i zadowolenie ich właścicieli.

Zobacz również:   Fiesta ST 2017: 200 KM na 3 cylindry

Leave a Reply