Poza horrendalną ceną zakupu Bugatti Veyrona, która wynosi 1,5 miliona dolarów, jego eksploatacja również nie należy do najtańszych. Nie wszyscy właściciele zdawali sobie sprawę, że kiedy przychodziła pora na wymianę opon, kosztowało to 42 tys. dolarów za komplet (około 150 tys. zł).

Nie oznacza to, że właściciela tego egzotyka nie stać na wymianę zapewne szybko zużywających się opon, to jednak otrzymanie rachunku za ich wymianę z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych. Bugatti zdał sobie z tego sprawę, dlatego podczas projektowania modelu Chiron postanowił obniżyć koszty eksploatacji przyszłych właścicieli i tak pojawiły się zupełnie nowe opony.

Nowe opony Chirona pozwalają jechać 420 km/h

Niestety nie znamy dokładnej ceny kompletu ogumienia, jednak jeden z głównych inżynierów Bugatti potwierdził podczas targów we Frankfurcie, że ich cena będzie znacznie niższa. Poza tym zmienił się też sposób mocowania kół, dzięki czemu ich montaż będzie identyczna jak w każdym innym aucie osobowym, a co za tym idzie, zmiana kół będzie mogła odbyć się niezależnie od miejsca. Nowe opony Chirona zostały również przetestowane pod względem wytrzymałościowym przy prędkości 420 km/h.

Opony są testowane również przy wyższych prędkościach. Maksymalna prędkość 420 km/h jest w nowym Bugatti ograniczona elektronicznie w celach bezpieczeństwa, co oznacza, że Chiron prawdopodobnie jest w stanie osiągnąć wyższe prędkości.

http://www.test.auto.pl/news/panie-a-pali/

 

Zobacz również:   Znamy ceny nowej Toyoty Avensis

5 KOMENTARZE

Leave a Reply