Zaprezentowany w listopadzie ubiegłego roku Citroën C5 Aircross SUV Hybrid to pierwszy krok Citroëna w nową erę elektromobilności. Z tym modelem Citroën wyznacza nową definicję SUV-ów: Silent Urban Vehicle klasy ë-Komfort. Nowy model będzie dostępny w Polsce już od 145 200 PLN – dealerzy już przyjmują zamówienia.

C5 Aircross Hybrid dostępny jest od 145 tys. zł.

Citroën C5 Aircross SUV Hybrid jest pierwszym ogniwem elektrycznej ofensywy rozpoczętej przez markę Citroën.  Jej celem jest stworzenie oferty elektrycznych wersji wszystkich modeli w gamie do 2025 roku. Od tego roku marka planuje rozszerzanie gamy modeli o wersje z napędem w 100% elektrycznym i napędem hybrydowym plug-in. Stanowią uzupełnienie odznaczających się wysokimi osiągami wersji spalinowych. Od Citroëna C5 Aircross SUV Hybrid wszystkie nowe modele marki będą miały swoją wersję zelektryfikowaną.

Citroen C5 Aircross Hybrid to hybryda typu plug-in

Hybrydowy C5 Aircross jest obdarzony silną, śmiałą osobowością. To typowy SUV, solidny i bezpieczny, oferujący liczne możliwości personalizacji. W wersji hybrydowej Citroen został wzbogacony o szereg elementów eksponujących nowoczesny układ napędowy. Należą do nich m.in. nowy, energetyzujący pakiet kolorystyczny Blue Anodisé, logo „ḧybrid” w kolorze Blue Anodisé i wykończona w tym samym kolorze litera „ḧ” na przednich błotnikach.

Wersję hybrydową rozpoznamy m.in. dzięki emblematom

Jasne i ciepłe wnętrze Citroëna C5 Aircross SUV Hybrid zachowuje komfort, przyjazność i harmonię wersji spalinowych. Został wzbogacony o kilka specyficznych dla hybrydy szczegółów. Są to m.in. bezramkowe lusterko wsteczne ze wskaźnikiem jazdy w trybie elektrycznym, przełącznik wyboru trybu jazdy, cyfrowy zespół zegarów o przekątnej 12,3”, 8-calowy dotykowy tablet z pojemnościowym ekranem i nową szatę graficzną.

Zapraszamy na test C5 Aircross z silnikiem benzynowym 1.6 PureTech

Zobacz również:   Toyota Aygo w nowym wydaniu X-cite

Leave a Reply