2015_05_28_muzeum1[1]

SEAT zaprosił utalentowanych studentów i absolwentów projektowania, by wyłonić najlepszy pomysł na Muzeum SEAT Digital. Dzięki ich wyobraźni, będzie to prawdziwie podniebny budynek. Jedną z autorek zwycięskiego projektu jest Polka – Ksymena Borczyńska.

SEAT w świecie motoryzacji to nie tylko ekscytujące i dynamiczne samochody – to także najnowsza technologia i zdecydowany krok w przyszłość. Dowodem na to będzie cyfrowe Muzeum SEAT Digital w budynku o kształcie chmury.

Oryginalny i zapierający dech w piersiach projekt to owoc wyobraźni młodych architektów. SEAT zaprosił do uczestnictwa w akcji 50 miłośników architektury oraz designu, którzy wzięli udział w specjalnym spotkaniu. Tzw. Hackathon, czyli 48-godzinne zebranie w Barcelonie, pozwoliło opracowywać młodym talentom swoje pomysły przez cały weekend, kierując się dostarczonymi wytycznymi.

Najciekawszy projekt przedstawił zespół: Ksymena Borczyńska, Anton Sahler oraz Patricia Loges. Zostanie on wdrożony przez SEAT-a już we wrześniu. Oprócz tego, autorzy trzech pierwszych pomysłów otrzymali nagrody pieniężne.

Zwycięski projekt jest oparty na chmurze, która może swobodnie podróżować z jednego miasta do drugiego. Uważamy, że to bardzo międzynarodowa koncepcja, która doskonale pasuje do naszych wartości i wyjaśnia historię marki SEAT w bardzo oryginalny sposób” – mówi Christian Stein, dyrektor ds. marketingu SEAT-a.

2015_05_28_muzeum2[1]

„To wyróżnienie jest dla nas bramą do pracy, którą kochamy – do projektowania. Bardzo się cieszymy, że firmy takie jak SEAT tworzą inicjatywy dla utalentowanych studentów. Nie możemy się doczekać prac nad rozwojem naszego projektu, by pewnego dnia zobaczyć, jak staje się rzeczywistością” – podziękowała w imieniu zespołu Patricia Loges.

Muzeum SEAT Digital będzie przedstawiać historię firmy od jej powstania w 1950 roku i odsłoni jej przyszły kierunek rozwoju. Znajdą się tam wielofunkcyjne przestrzenie, galerie osób rozwijających markę oraz modele z kolekcji SEAT-a, które będzie można zwiedzać. SEAT Digital to nie tylko muzeum motoryzacji i technologii, ale także owoc wyobraźni młodej duchem, pokazujący najważniejsze wartości marki.

Zobacz również:   CLIO R.S.18

Zapraszamy na film z tego wydarzenia.

Leave a Reply