DS 7 CROSSBACK

 

Charyzmatyczny, muskularny i zmysłowy, DS 7 CROSSBACK już na pierwszy rzut oka zwraca uwagę elegancją kontrastujących linii nadwozia i osobowością.

Pionowy, majestatyczny układ pasa przedniego modelu DS 7 CROSSBACK wykonany w stylu DS WINGS wyraża dostojność, wydajność i charyzmę pojazdu. Centralnie umieszczone logo DS wkomponowano w nowy sześciokątny grill. Dwa przetłoczenia na masce wykonanej z aluminium w naturalny sposób kierują spojrzenie na logo marki. Ostre krawędzie przednich i tylnych błotników tworzą wyrazisty zarys boku samochodu i podkreślają muskularne piękno karoserii SUV-a. Wyprofilowany tylny spojler stanowi końcowy akcent stylistyczny.

Od momentu powstania marki DS głównym elementem stylu DS jest charakterystyczny układ świateł.

Moduły LED, zainstalowane w przednich reflektorach DS ACTIVE LED VISION, w chwili otwarcia modelu DS 7 CROSSBACK zapalają się na purpurowo, po czym obracają się o 180°. Tworzy to wyjątkowy efekt wizualny, dotąd niespotykany, wręcz hipnotyczny, świadczący jednocześnie o zaawansowaniu technologicznym samochodu. Ponadto pionowe światła dzienne, połączone z dynamicznymi kierunkowskazami tworzą charakterystyczny dla marki układ.

Tylne światła również dodają siły i oryginalności identyfikacji świetlnej DS 7 CROSSBACK. Wykorzystujące technologię 3D Full LED, tworzą wzór trójwymiarowej łuski, zainspirowany awangardowym rozwiązaniem zastosowanym w ostatnim concept carze marki DS. E-TENSE. Aby zaprojektować te piękne światła DS 3D REAR LIGHTS, eksperci DS wykorzystali najnowszą technologię: grawerowanie laserowe, gwarantujące wyjątkową precyzję.

 Określenie „awangardowy” doskonale pasuje do opisu wnętrza pojazdu, w którym umieszczone zostały dwa ekrany o przekątnej 12”. Jest to bezprecedensowa oferta w tym segmencie. Pierwszy z ekranów jest innowacją w konkurencyjnym świecie SUV-ów. Ten wysokiej rozdzielczości ekran ułatwia nawigację, umożliwia obsługę multimediów, całego pakietu DS CONNECT i funkcji Mirrorscreen. Drugi, personalizowany, przeznaczony jest do obsługi telefonu. Oba ekrany tworzą klimat zaawansowanego technologicznie wnętrza i przykuwają uwagę wielkością i grafiką. Projektanci DS zajmujący się tą dziedziną stworzyli niepowtarzalny interfejs graficzny, zapewniający użytkownikowi personalizację ustawień, a jednocześnie odwołujący się stylistycznie do motywu DS. Dotykowy ekran centralny jest ponadto prosty w obsłudze.

Paleta pięciu typologii wykończenia wnętrza


Wnętrze DS 7 CROSSBACK, nowoczesne i eleganckie, jest wyrazem know-how zespołu DS. Model ten, wierny filozofii stylu DS, której myślą przewodnią jest personalizacja, oferuje pięć różnych światów. Pięć Inspiracji, które odpowiadają upodobaniom i pragnieniom każdego klienta, i odzwierciedlają jego temperament.

Chcąc oddać hołd Paryżowi, miejscu narodzin marki DS, Inspiracje otrzymały nazwy Bastille, Rivoli, Faubourg, Opéra. Nie zapomniano również o Inspiracji PERFORMANCE Line w duchu pojazdów Grand Tourisme w nawiązaniu do linii o tej samej nazwie, niedawno wylansowanej przez markę.

Elegancja szlachetnych materiałów

 „Każdy materiał i każdy detal dowodzi inspiracji światem haute couture: jego szlachetnością i zmysłowością przy wykonaniu najdrobniejszych szczegółów.”

Thierry Metroz

Z szacunkiem dla rzemieślniczych tradycji najwyższej próby, każdy szczegół, każdy materiał typologii wnętrza  -drewno, Alkantara®, skóra licowa i nappa – został starannie dobrany i uformowany. Materiały zastosowane  na desce rozdzielczej, panelach bocznych, konsolach i fotelach tworzą wokół pasażerów wyjątkowy klimat francuskiego luksusu.

Jak we wszystkich samochodach DS kierownica jest pokryta skórą. Również uchwyty i centralna część kierownicy mogą być pokryte skórą, co jest rzadko spotykanym luksusem. Ponadto, zależnie od wybranej Inspiracji wnętrza, pokrętło obsługi centralnego ekranu może być ozdobione dużym kryształem.

Czas ożywiony

Na potrzeby modelu i w nawiązaniu do najlepszych tradycji, marka DS kontynuuje współpracę z producentem zegarków BRM Chronographes, której owocem jest unikalny animowany zegarek B.R.M R180. Majestatycznie osadzony w desce rozdzielczej, wyłania się ze swojej oprawy obracając się wokół własnej osi z chwilą, gdy DS 7 CROSSBACK rusza z miejsca.

Od Divine DS do DS 7 CROSSBACK, od DS E-TENSE do DS 7 CROSSBACK

 

„W DS innowacje zapożyczone z samochodów koncepcyjnych wnoszą świeżość i przebojowość do naszych modeli wielkoseryjnych.” Thierry Metroz – Dyrektor ds. Stylu Marki DS.

Na przykład rozwiązanie, które później stało się pięcioma Inspiracjami DS 7 CROSSBACK zostało zaprezentowane we wrześniu 2014 roku w samochodzie koncepcyjnym Divine DS, bardzo w stylu „haute couture”.

 Natomiast charakterystyczny układ przednich świateł DS ACTIVE LED VISION i rozrysowane na kształt łusek światła tylne, giloszowanie z motywem „Clous de Paris”, animowany zegar stworzony we współpracy z BRM Chronographes czy też współpraca z firmą Focal® mają swój pierwowzór w samochodzie koncepcyjnym DS E-TENSE, zaprezentowanym w 2016 r.

 

 

Zaawansowane technologie zwiększające efektywność energetyczną i zapewniające odprężenie za kierownicą

„Hybrydowy, benzynowy, doładowywany zespół napędowy o mocy 300 KM z 4 kołami pędnymi, automatyczną, 8-stopniową skrzynią biegów, DS NIGHT VISION i DS ACTIVE SCAN SUSPENSION: nasi konstruktorzy wyposażyli DS 7 CROSSBACK w najskuteczniejsze udoskonalenia, aby jego moc szła w parze z faktycznymi osiągami, poszanowaniem środowiska i bezpieczeństwem.” Eric Apode – Dyrektor ds. Produktów i Rozwoju Marki DS.

 

Jazda pełna wrażeń

 

Potężna hybryda E-TENSE: 300 KM, 4 koła pędne i 60 km* zasięgu w trybie zeroemisyjnym

 

„Każdy z modeli DS będzie odtąd oferowany także w wersji hybrydowej lub elektrycznej o wysokich osiągach” – oświadczył Eric Apode podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego 2016. Ten plan stał się rzeczywistością wraz z opracowaniem hybrydowego, benzynowego, doładowywanego zespołu napędowego o mocy 300 KM z 4 kołami pędnymi, który będzie dostępny od wiosny 2019 roku w modelu DS 7 CROSSBACK.

„Hybryda według DS, to wysokie osiągi i efektywność energetyczna, ale także zapewnienie przestronnego wnętrza pasażerom i duża objętość bagażnika” – dodaje Eric Apode. Tak właśnie jest w przypadku DS 7 CROSSBACK dzięki jego pomysłowej i wyjątkowej budowie: automatyczna, elektrycznie sterowana skrzynia biegów jest umieszczona poprzecznie, a akumulator zapewniający elektryczne zasilanie tylnego napędu ma zmniejszone wymiary i został umieszczony pod podłogą. Takie rozwiązanie pozwoliło uzyskać płaską podłogę przy tylnych siedzeniach, co dodatkowo zwiększa przestronność.

Klient zyskuje zatem samochód o wyjątkowych osiągach na drodze i w mieście oraz wzorowym zasięgu: DS 7 Crossback może pokonać do 60 km w trybie zeroemisyjnym. Jednocześnie zachowuje przestronne wnętrze i pojemny bagażnik wyróżniający te samochód na tle konkurencji.

E-TENSE – napęd hybrydowy według DS

 

DS 7 CROSSBACK jest wyposażony w hybrydowy zespół napędowy, obejmujący:

– benzynowy silnik spalinowy o mocy 200 KM,

– dwa silniki elektryczne (jeden z przodu i jeden z tyłu). Moc dostarczana z dwóch silników elektrycznych (80 kW i do 90 kW w układzie skumulowanym) wspomagająca silnik spalinowy pozwala osiągnąć łączną moc 300 KM.

Zobacz również:   BMW iX flagowym elektrycznym SUVem marki

– automatyczną, elektrycznie sterowaną, 8-stopniową skrzynię biegów umieszczoną poprzecznie na przedniej osi, między silnikiem spalinowym a silnikiem elektrycznym,

– kompaktowy akumulator litowo-jonowy o pojemności 12-13 kW/h i mocy 90 kW, umieszczony pod podłogą,

– elektrycznie napęd tylny zapewniający wersjom 4×4 znakomite osiągi. Moment obrotowy 450 Nm, uzyskiwany przy napędzie na cztery koła, zapewnia płynne i szybkie reakcje na polecenia kierowcy, a tym samym gwarantuje wyjątkowo bezstresową jazdę.

Możliwe są trzy tryby pracy: w 100% elektryczny (ZEV), hybrydowy doskonały na długie trasy bez konieczności ładowania (HEV) i kombinowany (SPORT). Technologia ta umożliwia doładowywanie akumulatora w fazach zwalniania oraz podczas toczenia pojazdu.

W trybie w 100% elektrycznym, akumulator o mocy 13 kW zapewnia zasięg do 60 km*.

W trybie standardowym pełne doładowanie akumulatora z domowego gniazdka trwa 4,5 godziny.

W przypadku gniazda 32 A (w trybie przyspieszonym), czas ten ulega skróceniu do 2,5 godzin dzięki układowi ładowania o mocy 6,6 kW.

* pomiar w cyklu homologacji MVEG.

  

 Sześć zespołów napędowych z niezwykle żywiołowym temperamentem

 

Oprócz hybrydowego zespołu E-TENSE, DS 7 CROSSBACK będzie oferowany z pięcioma wydajnymi spalinowymi jednostkami napędowymi (Euro 6.2) o dużej mocy i wysokim momencie obrotowym, inaugurując zarazem nową, 8-stopniową, automatyczną skrzynię biegów najnowszej generacji (EAT8) :

 • Trzy silniki benzynowe (THP 225 S&S EAT8, THP 180 S&S EAT8, bądź też PureTech 130 S&S z 6-stopniową, manualną skrzynią biegów,
 • oraz dwa silniki wysokoprężne BlueHDi (BlueHDi 130 S&S z 6-stopniową, manualną skrzynią biegów, a w późniejszym terminie ze skrzynią EAT8, bądź też BlueHDi 180 S&S ze skrzynią biegów EAT8)

Wszystkie te silniki są wyposażone w najbardziej dopracowane technologie (ciśnienie wtrysku paliwa 200 barów w silnikach THP, system Stop&Start, itd.) gwarantujące jeden z najniższych poziomów emisji CO2 w tym segmencie. Tak wyposażony DS 7 CROSSBACK zapewnia swojemu użytkownikowi jeszcze większą przyjemność dynamicznej jazdy i pogodną radość za kierownicą.

DS 7 CROSSBACK – nowy SUV według DS.

DS 7 CROSSBACK łączy w sobie szeroki wachlarz „prapremierowych” rozwiązań. Przyjrzyjmy się im…

 • DS 7 CROSSBACK jest pierwszym SUV-em DS, który oprócz szczególnie wydajnych jednostek napędowych, jest także dostępny z hybrydowym, benzynowym, doładowywalnym zespołem napędowym o mocy 300 KM, z 4 kołami pędnymi, zapewniającym 60 km zasięgu w trybie zeroemisyjnym.

 • Awangardowe technologie zapewniają kierowcy i jego pasażerom jeszcze więcej spokoju, bezpieczeństwa i komfortu, isą zapowiedzią samochodu autonomicznego:
  • DS CONNECTED PILOT otwiera drogę do w pełni autonomicznej jazdy,
  • DS PARK PILOT umożliwia automatyczne parkowanie,

 • …a przede wszystkim umożliwiają utrzymanie pełnej czujności na całej trasie:
  • DS DRIVER ATTENTION ASSIST wykrywa oznaki zmęczenia i osłabienia uwagi,
  • DS NIGHT VISION zapewnia lepszą widoczność podczas jazdy w nocy (do 100 m).

 • Oprócz imponującego wyglądu, światła DS ACTIVE LED VISION „witają” kierowcę oraz zapewniają w pełni bezpieczne prowadzenia samochodu dzięki reflektorom LED do jazdy w dzień i w nocy.

 • Samochód jest godnym spadkobiercą poprzednich generacji DS. Oferuje zawieszenie na miarę XXI wieku: DS ACTIVE SCAN SUSPENSION, aktywny system wyposażony w kamerę, która wykrywa i pozwala reagować zwyprzedzeniem na wszelkie nierówności drogi poprzez ciągłe sterowanie pracą amortyzatorów.

 • DS 7 CROSSBACK wierny kanonom stylistycznym DS, oferuje wybór pięciu rodzajów personalizacji wnętrza (tkanina, skóra, Alkantara®…), inspirowanych paryskimi klimatami i nazwanych Inspiracjami D

 • Wnętrze auta jest bardzo nowoczesne, zgodne z duchem czasu, z dwoma 12-calowymi ekranami obsługującymi nawigację, multimedia, łączność DS i cyfrowy zespół zegarów. Idealne nagłośnienie w kabinie zapewnia czternaście starannie rozmieszczonych głośników FOCAL ELECTRA®.

 

Światła DS ACTIVE LED VISION

 Światła DS ACTIVE LED VISION, zastosowane po raz pierwszy w samochodzie koncepcyjnym DS E TENSE, są bardzo piękne, a jednocześnie bardzo skuteczne. Podczas jazdy nocą, ich wiązki dostosowują się szerokością i zasięgiem do aktualnych warunków drogowych i prędkości auta. To piękny obraz wyrafinowania i zaawansowanej technologii. Zasługują na kilka wyjaśnień.

Jak sugeruje to sama nazwa, światła DS ACTIVE LED VISION składają się z głównego reflektora LED i trzech obrotowych modułów LED. W zależności od kąta skrętu kierownicy i prędkości samochodu, moduły te obracają się w lewo lub w prawo, a nawet mogą zmieniać kąt pochylenia.

Zasięg świateł może być w ten sposób wydłużany lub skracany. Sama wiązka może być rozszerzana lub lepiej ukierunkowywana, aby bardziej lub mniej oświetlać pobocza drogi.

W DS 7 CROSSBACK dostępnych jest kilka trybów pracy oświetlenia:

 • Parking
 • Town Beam, kiedy DS 7 CROSSBACK jest w ruchu przez ponad 5 sekund. Szerokość wiązki światła zostaje zwiększona, aby kierowca mógł łatwiej dostrzec ewentualne zagrożenia znajdujące się na poboczu drogi.
 • Country Beam, kiedy DS 7 CROSSBACK porusza się przez ponad 5 sekund z prędkością powyżej 50 km/h. W tym trybie wiązka światła jest bardziej skupiona wzdłuż osi auta (dostosowana do jazdy wiejskimi drogami), ale wciąż wystarczająco szeroka, aby wykrywać zagrożenia na poboczach drogi.
 • Motorway Beam, kiedy samochód porusza się przez ponad 5 sekund z prędkością powyżej 110 km/h. Intensywność świecenia modułów ulega zwiększeniu. Kąt pochylenia reflektora i modułów zostaje zmniejszony, aby zwiększyć zasięg świateł.
 • Adverse Weather, kiedy włączone są wycieraczki. Wiązka światła ulega rozszerzeniu. Moc modułów zostaje zwiększona, aby ułatwić kierowcy śledzenie białych linii, natomiast natężenie wiązki światła głównego reflektora zostaje zmniejszone.
 • High Beam, ten tryb może być włączony w każdej chwili przy automatycznym przełączeniu świateł mijania na długie. Moc i zasięg reflektorów zostają zwiększone do maksimum, aby jak najskuteczniej oświetlać drogę wzdłuż i wszerz.
 • DBL (Dynamic Bending Light), – światła skręcają na zakrętach zgodnie z torem jazdy samochodu, lepiej oświetlając drogę.

Wymiary

Długość: 4,57m

Wysokość: 1,62m

Szerokość: 1,89m

Bagażnik: 555 l

Leave a Reply