DS 5 (1)

24 września zainaugurowana zostało ważne wydarzenie w jesiennym programie Luwru – wystawa pt. Krótka historia przyszłości.

Inspiracją do niej była książka Jacques’a Attaliego o tym samym tytule, której autor definiuje stałe elementy w historii ludzkości, po czym zaprasza czytelnika, by przeniósł się w 2050 rok.

Jako mecenas Luwru, marka DS zapewniła wsparcie tego wydarzenia artystycznego odbywającego się w sercu Paryża. Wystawę można zwiedzać do 4 stycznia 2016r.

Posiadający wyjątkowe zbiory, Luwr od dwustu lat odgrywa doniosłą rolę we francuskim pejzażu kulturalnym, oferując odwiedzającym ambitny program. Wystawa Krótka historia przyszłości jest odbiciem awangardowego podejścia Luwru, który jest prawdziwym symbolem kultury francuskiej na całym świecie. Muzeum zaprasza odwiedzających w odwieczną podróż „przywołującą w teraźniejszości przeszłość, która może oświetlić nam drogę ku przyszłości”.

Prezentująca dwieście pozycji wystawa umożliwia dialog znakomitych dzieł z przeszłości z pracami współczesnymi. Trasa zwiedzania opiera się na osiach tematycznych i odtwarza chronologicznie najważniejsze etapy rozwoju społecznego, które ukształtowały dzisiejszego człowieka.

DS 5 (2)

„Bardzo cieszymy się, że mogliśmy zapewnić Luwrowi wsparcie przy organizacji tej wystawy, która łączy dziedzictwo i awangardę, kulturę klasyczną i nowoczesność. DS, podobnie jak Luwr odnawia się i zaskakuje, zawsze patrząc w przyszłość” – oświadczył Yves Bonnefont, Dyrektor Generalny DS.

Wzorem tej wystawy, DS przenosi się w przyszłość, odwołując się do wyjątkowego dziedzictwa własnej przeszłości. Symbolizują ją dwie daty: rok 1955 i 2015.

1955 – świat odkrywa DS, samochód, który w tamtych czasie zrewolucjonizował pejzaż samochodowy. Marka DS nie tylko wywarła wpływ na życie wielu Francuzów i potrafiła rozsławić francuskie know-how na świecie, ale po sześćdziesięciu latach stała się wręcz legendą.

2015 – po 60 latach Marka DS przeżywa odrodzenie. Tworzy nowe samochody, czerpiąc z dziedzictwa kultowego modelu DS19.
Innowacyjność, doskonałość i awangarda to cechy charakteryzujące ten samochód, a zarazem wartości, które prowadzą Markę DS ku przyszłości.

Zobacz również:   Nowe Renault Clio V 2019

*Krótka historia przyszłości, Jacques Attali, przekład Wojciech Nowicki, Prószyński i S-ka, 2008 (wydanie francuskie: Fayard, 2006. Nowe wydanie: sierpień 2015).

Leave a Reply