1 Marca 2016 roku na Salonie Samochodowym w Genewie Infiniti zaprezentuje dwa całkiem nowe modele: Q60 i QX30. Również zobaczymy odświeżone Q50. Wszystkie te trzy samochody będzie łączyć ten sam unikatowy język stylistyczny Infiniti, innowacyjne technologie i precyzja prowadzenia.

2017 Infiniti Q60

Śmiała sylwetka Q60 jest przykładem języka stylistycznego Infiniti, które można określić mianem „moc elegancji”. Cechuje się ona charakterystycznie wyważonymi proporcjami i liniami przypominającymi naprężone muskuły sportowca. Z kolei ekscytujące wrażenia z jazdy to między innymi zasługa innowacyjnego układu napędowego i przydziału mocy na tylne koła.

2017 Infiniti Q60

Efektywny, trzylitrowy silnik V6 twin-turbo z nowej i ekskluzywnej rodziny jednostek napędowych VR kontynuuje wieloletnie dziedzictwo Infiniti produkcji silników sześciocylindrowych. W Genewie zaprezentowane zostanie Q60 z mocniejszą (405 KM) wersją nowego silnika, charakteryzującego się jednym z najlepszych w klasie sportowych coupé stosunków mocy do wydajności.

QX30

Zupełnie nowy QX30 został stworzony dla nowej generacji nabywców samochodów klasy premium. Jego główne cechy to zmyślnie podwyższona sylwetka, z przesłaniem wizualnym wspólnym dla nowej linii kompaktowych modeli klasy premium, w której znajduje się już Q30. QX30 pozostaje wierny językowi stylistycznemu „moc elegancji”, zaprezentowanemu w wersji koncepcyjnej i potwierdza wiodące znaczenie designu w procesie rozwoju samochodów Infiniti.

2017 Infiniti Q60

Obok Q60 i QX30 Infiniti zaprezentuje w Genewie zmodernizowaną wersję sportowego sedana Q50, który odegrał kluczową rolę w rozwoju marki na świecie w ostatnich latach. Genewski salon będzie nie tylko miejscem europejskiej premiery potężnego, całkiem nowego silnika V6 (w sportowym coupé Q60 i w nowym Q50), ale też debiutu w Europie − właśnie w modelu Q50 − drugiej generacji systemu bezpośredniego kierowania adaptacyjnego Infiniti (DAS – Direct Adaptive Steering™), którego pierwsza generacja była wręcz rewolucyjnym wydarzeniem w dziejach motoryzacji. Trzecim premierowo prezentowanym elementem w Q50 będzie sterowane elektronicznie dynamiczne zawieszenie (Dynamic Digital Suspension), dzięki któremu nowy, sportowy sedan zachwyci optymalnym połączeniem komfortu jazdy oraz wiodącej w klasie dynamiki i zwrotności.

Zobacz również:   Znamy ceny Golfa 8 generacji (2020- )

Infiniti Q50 002

1 KOMENTARZ

  1. W Infiniti Q60 zastosowano drugą generację systemu bezpośredniego kierowania adaptacyjnego Infiniti (DAS – Direct Adaptive Steering™), rewelacyjna nadwozia to nie wszystko. Q60 ugruntowuje pozycję Infiniti jako technologicznego lidera w klasie sportowych coupé premium dzięki potężnej mocy o wartości do 405 KM.

Dodaj komentarz