Na kilka dni przed rozpoczęciem produkcji Tonale, dyrektor generalny Jean-Philippe Imparato składa wizytę w fabryce Giambattista Vico, aby spotkać się z zespołem, który będzie produkował ostatnie przedseryjne samochody.

Wizyta ta wpisuje się w plan comiesięcznych spotkań, które Jean-Philippe Imparato odbywa w fabryce od momentu objęcia stanowiska, a na każdym z nich spotyka się z dostawcami i zespołem Alfa Romeo.

Podczas tych spotkań zwracano uwagę na dwa priorytety:

  • Jakość, jako czynnik niezbędny podczas wprowadzenia do produkcji samochodu klasy premium
  • Ducha zespołowości, czyli stworzenie zgranego zespołu, który jest dumny z udziału we wprowadzeniu na rynek tak ważnego samochodu.

W fabryce Giambattista Vico w Pomigliano d’Arco rozpoczęła się nowa era. Zakład jest gotowy do podjęcia nowego wyzwania dla marki Alfa Romeo: produkcji nowego SUV-a Tonale, debiutującego w ekskluzywnej wersji „EDIZIONE SPECIALE”. Samochód ten jest wyrazem prawdziwej metamorfozy marki, jest naturalnym punktem wejścia do świata elektryfikacji, przy jednoczesnym zachowaniu wierności swojemu DNA.
Zakład powstał w 1972 roku, aby produkować model Alfasud. Od tamtego czasu z taśm produkcyjnych zjechało ponad 5 milionów pojazdów; obecnie jest to jeden z najbardziej zaawansowanych zakładów produkcyjnych w świecie motoryzacji. W ostatniej dekadzie zakład uległ całkowitej reorganizacji; zastosowanie najbardziej efektywnych metod produkcji zapoczątkowało proces ciągłego doskonalenia, który z biegiem lat zaowocował licznymi nagrodami i wyróżnieniami.

W związku z wprowadzeniem na rynek nowej Alfy Romeo Tonale zbudowano nową linię montażową, wyposażoną w najnowocześniejsze technologie i o niespotykanym poziomie automatyzacji. Fabryka Giambattista Vico robi kolejny krok naprzód w zakresie technologii, wiedzy i bezkompromisowej jakości. Podejście do jakości jest kluczowym aspektem, stosowanym na każdym etapie procesu produkcyjnego.

Zobacz również:   PIERWSZY W PEŁNI ELEKTRYCZNY SUV MARKI JEEP – PIERWSZE ZDJĘCIA

Leave a Reply