Fiesta to jeden z najlepszych hatchbacków na rynku. W 2018 roku trafi do sprzedaży najmocniejsza odmiana tego modelu wersja ST.

Nowa Fiesta ST będzie dostępna w wersji trzydrzwiowej lub pięciodrzwiowej.

Nowa Fiesta napędzana jest całkowicie nowym, 1,5-litrowym silnikiem benzynowym EcoBoost. To trzycylindrowy silnik od Ford Performance zapewniający moc 200 KM i moment obrotowy 290 Nm. Silnik pozwala uzyskiwać przyspieszenie 0-100 km/h w czasie 6,5 sekundy i prędkość maksymalną wynoszącą 232 km/h.

To pierwsza Fiesta ST z możliwością wyboru trybów jazdy, umożliwiając skonfigurowanie ustawień silnika, układu kierowniczego i kontroli stabilności w ustawieniach Normalnym, Sportowym i Torowym za naciśnięciem jednego guzika.

Do Fiesty ST będziemy mogli zamówić opcjonalny mechanizm różnicowy o mechanicznie ograniczonym poślizgu (LSD) optymalizuje przyczepność na zakrętach. A opatentowane przez Forda sprężyny o zmiennym kierunku działania zapewniają możliwość ostrzejszego pokonywania zakrętów, lepsze wyczucie zachowania tylnej osi i lepsze porozumienie kierowcy z samochodem.

Nowa Fiesta ST ma zapewnić klientom większą swobodę personalizacji. Pojawią się w ofercie trzy poziomy wyposażenia ST, ST-2 oraz ST-3.

https://www.test.auto.pl/technikalia/nowy-ford-fiesta-st-2018-specyfikacja-techniczna/

 

 

Zobacz również:   Powrót do szkoły z Ibizą i Leonem – wrześniowa akcja SEAT-A

Leave a Reply