Grupa PSA publikuje wyniki pomiarów zużycia paliwa w warunkach rzeczywistych

Fot. Piotr Majka

Do około połowy roku 2016 Grupa PSA poda oficjalne wyniki pomiarów zużycia paliwa w warunkach rzeczywistych, dla 30 modeli marek Peugeot, Citroën i DS, stanowiących trzon jej oferty.

Grupa PSA Peugeot Citroën wraz z dwiema organizacjami pozarządowymi, publikują pierwsze wyniki pomiarów zużycia paliwa w rzeczywistej eksplantacji. Jest to pierwsza taka inicjatywa w światowym przemyśle motoryzacyjnym. Dane jakie przedstawiają producenci zainteresują na pewno wszystkich, którzy pragną nabyć auto z pośród testowanych modeli.

Pomiarów spalania dokonano w warunkach miejskich, pozamiejskich oraz na autostradzie, przy normalnym korzystaniu z wyposażenia samochodu (włączona klimatyzacja, uwzględniony ciężar pasażerów i bagażu, czy nachylenie terenu). Uwzględniono także rezultat pomiarów pochodzących z niezależnych baz danych, opartych na ankietach konsumenckich.

Pierwsze zanotowane dane są porównywalne z wynikami uzyskiwanymi przez klientów Grupy PSA Peugeot Citroën. (dane z niezależnych ankiet prowadzonych wśród konsumentów).

Testowane samochody PEUGEOT 308

1.6l BlueHDi 120

S&S BVM6

Allure

CITROËN C4

GRAND PICASSO

1.6l BlueHDi 120

S&S BVM6 Exclusive

DS 3

1,6l BlueHDi 120

S&S BVM6

So Chic

Zużycie paliwa zmierzone w protokole testowym (l/100 km) 5,0 5,6 4,9
Zużycie paliwa uzyskane przez klientów – wyniki z ankiet konsumenckich (l/100 km) 5,0 / 5,1 5,5 / 5,7 5,1 / 5,3
Zobacz również:   Wywiad z szefem oddziału Porsche Motorsport, doktorem Frankiem-Steffenem Walliserem

2 KOMENTARZE

Leave a Reply