Honda e pierwszym japońskim autem z tytułem „German Car Of The Year”

Honda e, która jest pierwszym elektrycznym pojazdem Hondy w Europie, uzyskała tytuł „German Car of the Year 2021” w krajowej edycji konkursu Car of the Year. Tym samym, została ona pierwszym laureatem japońskiej marki w historii tego konkursu w Niemczech. Honda e zwyciężyła także w kategorii „Nowa energia”.

To kolejna z serii prestiżowych nagród przyznanych Hondzie e od jej premiery, wiosną 2020 r. Wśród nich znalazło się najwyższe wyróżnienie w konkursie Red Dot Design Awards.

Tytuł German Car of the Year przyznawany jest przez jury złożone z czołowych niemieckich dziennikarzy motoryzacyjnych. Gremium testuje i ocenia najnowsze samochody pod kątem użyteczności, właściwości jezdnych, znaczenia rynkowego i poziomu innowacyjności. Zwycięzcy pięciu kategorii – Kompakt, Premium, Luksusowe, Nowa energia i Sportowe – podlegają kolejnej ocenie, która wyłania głównego zwycięzcę.

„To wielki zaszczyt, że Honda e – jako pierwszy japoński samochód – otrzymała tytuł German Car of the Year. Jesteśmy z tego niezwykle dumni” – dodał Katsuhisa Okuda, Dyrektor Generalny i Prezes Honda Motor Europe. „Klienci oraz media, od momentu pierwszej prezentacji Hondy e, odbierali ten model niezwykle pozytywnie. Honda e jest doskonałym przykładem produktu o wyjątkowym stylu, wyposażonym w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i w zaawansowaną, inteligentną łączność, dzięki czemu właściciele pozostają skomunikowani ze światem zewnętrznym poprzez urządzenia, z których korzystają na co dzień. Jesteśmy bardzo wdzięczni za tę nagrodę.”

„Honda e reprezentuje nowy rodzaj mobilności, gdzie samochód odgrywa kluczową rolę w tworzeniu «płynnego połączenia» między różnymi aspektami życia” – skomentował Tomofumi Ichinose, lider projektu modelu Honda e.

„Honda e została również zaprojektowana z myślą o stworzeniu idealnego środka indywidualnej komunikacji w mieście, który będzie odpowiedzią na problemy środowiskowe, zwłaszcza w obszarach zurbanizowanych. Opracowanie Hondy e było dużym wyzwaniem, ale jednocześnie cudownie było wyobrazić sobie piękną i jaśniejszą przyszłość, w której model ten odegra ważną rolę. Członkowie zespołu i ja cieszymy się z nagrody, jako uznania dla naszej wizji tego samochodu.”

Najnowsza nagroda dla Hondy e jest następstwem pasma sukcesów w całej Europie. W Wielkiej Brytanii Honda e triumfowała w konkursie Autocar „Britain’s Best Car” Awards 2020 w kategorii „Best Car Tech”, a ostatnio otrzymała tytuł „City/Small Car of the Year” w konkursie News International Motor Awards 2020.

Zobacz również:   Hyundai testuje model i30 N

W Niemczech Honda e – poza tytułem German Car of the Year – otrzymała również nagrodę EuroCarBody 2020, przyznaną przez Automotive Circle. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej zdobyła dwie prestiżowe nagrody Red Dot za wybitne wzornictwo, m.in. wyróżnienie „Best of the Best 2020”. Od tego czasu Honda e była elementem ekspozycji w słynnym Muzeum Red Dot Design w Essen, w Niemczech.

Mały miejski samochód Hondy został nominowany w Belgii do nagrody magazynu Autogid w kategorii ‘Electric Small’, ubiega się także o tytuł ‘Hungarian Car of the Year’ na Węgrzech, gdzie wcześniej otrzymał od portalu Vezess.hu tytuł «Najbardziej ekscytującej nowości». Honda e została również nominowana do hiszpańskiej nagrody Axel Springer Motor Awards w kategorii „Małych samochodów”, natomiast we Włoszech ubiega się o tytuł „Samochodu Roku” magazynu Quattroruote. Samochód znalazł się też na liście pretendentów do tytułu Samochodu Roku 2021 w Danii.

Honda e jest wprowadzana na rynki Europy od połowy tego roku i jest ważnym modelem na drodze do realizacji zobowiązania Hondy, zakładającego zelektryfikowanie do 2022 roku europejskiej gamy głównych modeli. Honda e, która została stworzona bez kompromisów, z naciskiem na funkcjonalność i użyteczność, wyznacza nowe standardy współczesnego projektowania samochodów i zaawansowanej elektromobilności. Wyróżnia się płynnymi, eleganckimi liniami i nowoczesnym stylem, które skrywają najnowsze rozwiązania techniczne i zaawansowaną inteligentną łączność, pozwalającą właścicielom komunikować się ze światem tak, jak robią to w swoich domach.

Leave a Reply