2015 Honda Jazz

Honda Jazz trzeciej generacji ustanawia nowe standardy w segmencie B

 • Dłuższe nadwozie zapewnia więcej miejsca dla pasażerów i wyższą funkcjonalność
 • Nowa płyta podłogowa i nowe podwozie oferują dynamiczne właściwości jezdne
 • Nowy, wydajny silnik oraz nowe skrzynie biegów
 • Odważna stylistyka nadwozia oraz wyrafinowane wnętrze
 • Nowy system multimedialny Honda Connect działający w oparciu o aplikacje
 • Pełna gama zaawansowanych systemów bezpieczeństwa

Nowa Honda Jazz 2015, będąca trzecią generacją popularnego hatchbacka segmentu B, oferuje nabywcom przestronne i funkcjonalne wnętrze oraz nowoczesne rozwiązania techniczne.

Nowa Honda Jazz bazuje na doskonałej reputacji swojego poprzednika. Ten globalny model, dostępny na niektórych rynkach pod nazwą „Fit”, sprzedał się na całym świecie w liczbie ponad 5 milionów egzemplarzy od czasu prezentacji pierwszej generacji w 2001 roku. Obecnie Honda Jazz jest produkowana w siedmiu krajach. Nowy model zachowuje klasyczną sylwetkę protoplasty, przy czym wyróżnia się nowoczesną stylistyką nadwozia, podkreśloną przez masywny przód oraz wyraźnie zaznaczone linie boczne.

Nowa Honda Jazz jest o 95 mm dłuższa od poprzednika, a jej rozstaw osi zwiększył się o 30 mm. Zastosowanie nowej płyty podłogowej pozwoliło również na zwiększenie rozmiarów wnętrza.

Nowy model powstał w oparciu o zasadę „maksimum człowieka, minimum maszyny”, w związku z czym projekt Hondy Jazz 2015 udostępnia więcej przestrzeni pasażerom, przy jednoczesnym zminimalizowaniu miejsca zajmowanego przez poszczególne podzespoły auta. Czterometrowa Honda Jazz została wyposażona w centralnie umieszczony zbiornik paliwa, co pozwala na zastosowanie innowacyjnych rozwiązań aranżacyjnych. Z kolei system składania siedzeń Magic Seats zapewnia wiele możliwości konfiguracji foteli w celu uzyskania optymalnych warunków do przewozu pasażerów i bagaży.

Oprócz tego, nabywcy docenią zaawansowane układy bezpieczeństwa, rozbudowane systemy informacyjno-rozrywkowe oraz bardzo pozytywne wrażenia z dynamicznej, a zarazem oszczędnej jazdy. We wnętrzu znajdziemy miękkie w dotyku materiały oraz przemyślane rozwiązania stylistyczne. W konsoli centralnej znalazł się również nowy system multimedialny Honda Connect, korzystający z siedmiocalowego ekranu dotykowego (w zależności od wersji).

Honda Jazz 2015 jest wyposażona w nowy, mocny i oszczędny silnik benzynowy 1,3 litra i-VTEC z serii Earth Dreams Technology. Bardzo dobre właściwości jezdne i doskonałe prowadzenie to zasługa zastosowania nowego, sztywniejszego i lżejszego podwozia oraz zawieszenia zestrojonego pod kątem europejskich dróg.

Nowa Honda Jazz będzie oferowana w trzech wersjach wyposażeniowych i wejdzie do sprzedaży w Europie w drugiej połowie 2015 roku.

2015 Honda Jazz

Przestronne i wszechstronne wnętrze

 • Zoptymalizowana struktura pozwoliła uzyskać wiodącą w klasie przestrzeń wnętrza oraz duży bagażnik
 • Pasażerowie siedzący z tyłu docenią dodatkowe 115 mm miejsca na nogi
 • Bagażnik o pojemności 354 litrów można powiększyć do 1 314 litrów po złożeniu tylnych siedzeń (do linii dachu)
 • System Magic Seats oferuje cztery ustawienia pozwalające wykorzystać zalety wszechstronnego wnętrza
 • Szeroki otwór załadunkowy i nisko poprowadzony próg bagażnika, ułatwiają pakowanie bagaży

Zastosowanie filozofii „maksimum człowieka, minimum maszyny” w przypadku Hondy Jazz 2015 przyczyniło się do stworzenia kompaktowej i lekkiej konstrukcji. Nowa płyta podłogowa daje większe możliwości optymalizacji przestrzeni, co zaowocowało uzyskaniem przestronnego wnętrza i dużego bagażnika – pod tym względem nowa Honda Jazz nie ma sobie równych w klasie. Rozwiązaniem, które ma największy wpływ na funkcjonalność kabiny modelu Jazz jest konstrukcja z płaskim zbiornikiem paliwa. Dzięki zamontowaniu go pod przednimi fotelami, udało się wygospodarować więcej przestrzeni w tylnej części przedziału pasażerskiego, co z kolei pozwoliło konstruktorom na zastosowanie innowacyjnego systemu składania tylnych siedzeń Magic Seats.

Dzięki wydłużeniu nadwozia o 95 mm i powiększeniu rozstawu osi o 30 mm, nowa Honda Jazz oferuje bardzo przestronny przedział pasażerski, który pod względem ilości miejsca na nogi, na szerokości ramion i nad głową, nie ma sobie równych w klasie. W porównaniu z modelem Jazz poprzedniej generacji, który był przestronnym autem, nowy model udostępnia osobom siedzącym z przodu dodatkowe 30 mm miejsca na szerokości ramion, przy czym teraz osoby podróżujące w przednich fotelach siedzą od siebie o 20 mm dalej. Pasażerowie zajmujący tylną kanapę docenią dodatkowe 115 mm miejsca na nogi, 65 mm miejsca na kolana oraz 20 mm miejsca na szerokości ramion.

Nowy Jazz przewyższa konkurentów także w zakresie pojemności bagażnika. Przy siedzeniach ustawionych w standardowej pozycji, oferuje on bagażnik o pojemności 354 litrów (VDA) – o 17 litrów więcej niż poprzednik, przy czym, po złożeniu siedzeń, przestrzeń bagażowa (mierzona do linii dachu) wzrasta aż do 1 314 litrów (VDA).

Każde z tylnych siedzeń składanych w proporcjach 60:40 – dzięki systemowi Magic Seats – może być ustawione w jednym z czterech trybów, co czyni wnętrze bardziej wszechstronnym.

Tryb Utility – w wyniku złożenia oparć tylnych foteli do przodu oraz schowania ich siedzisk we wnękach na nogi, powstaje płaska podłoga przedziału bagażowego o długości 1505 mm (o 80 mm więcej, niż w poprzednim modelu Jazz).

Tryb Tall – uniesienie siedzisk tylnych foteli i ich zablokowanie w pozycji pionowej tworzy przestrzeń załadunkową za przednimi fotelami, o wysokości 1280 mm (od poziomu podłogi do podsufitki), w której można przewozić wysokie przedmioty. Długość uzyskanego w ten sposób przedziału jest większa o 55 mm w porównaniu z Jazzem poprzedniej generacji.

Tryb Long – po położeniu oparcia przedniego fotela pasażera i złożeniu oparcia tylnego fotela powstaje „tunel” przystosowany do transportu długich przedmiotów o długości 2480 mm (+ 80 mm).

Tryb Refresh – oparcie przedniego fotela składa się na płasko, tak, by dotykało ono siedziska tylnego fotela, co tworzy „kanapę” o długości 1580 mm (+80 mm). W ten sposób osoba siedząca z tyłu może wygodnie usadowić się podczas długiej podróży.

Pokrywa bagażnika ma 1090 mm długości, co w połączeniu z nisko poprowadzonym progiem (605 mm) daje łatwy dostęp do bagażnika. Cztery punkty mocowania pozwalają zabezpieczyć bagaż podczas transportu.

2015 Honda Jazz

Nowa płyta podłogowa, nowe podwozie i dynamicznie zestrojone zawieszenie

 • Sztywniejsza płyta podłogowa, sztywna konstrukcja nadwozia i zawieszenie zestrojone z uwzględnieniem europejskich dróg
 • Lżejsze zawieszenie i nowe amortyzatory przyczyniające się do zwiększenia komfortu podróżowania
 • Nowe, „szybsze” elektryczne wspomaganie układu kierowniczego oferuje kierowcy lepsze wyczucie samochodu
 • Projekt zawieszenia i nowy system AHA (Agile Handling Assist) minimalizują podsterowność
 • Tarcze hamulcowe na wszystkich kołach zapewniają odpowiednią siłę hamownia

Dzięki zastosowaniu nowej, globalnej platformy, nowa Honda Jazz jest lżejsza o 12 % od swojego poprzednika i posiada sztywniejsze nadwozie. Ponadto, struktura nadwozia modeli Jazz sprzedawanych na europejskim rynku otrzymała dodatkowe wzmocnienia, a charakterystyka zawieszenia odpowiada wymaganiom lokalnych dróg. Wprowadzone zmiany mają na celu zaoferowanie kierowcom przyjemności z jazdy po drogach Europy poprzez zwiększenie precyzji pracy układu kierowniczego i zawieszenia.

Zmodernizowane, lżejsze podzespoły zawieszenia – kolumny MacPhersona z przodu i belka skrętna typu H z tyłu – w połączeniu z większym rozstawem osi (+ 30 mm) – zapewniają wysoką stabilność podczas jazdy poprzez naturalne ograniczanie przechyłów nadwozia. Jakość prowadzenia poprawiają również nowe amortyzatory redukujące wibracje przedostające się z nawierzchni do kabiny pasażerskiej.

Przednie zawieszenie Hondy Jazz 2015 wyróżnia się zmodyfikowaną geometrią oraz niżej położonym środkiem obrotu, co zapewnia wyższą stabilność podczas jazdy i pozwala sprawnie i bezpiecznie pokonywać zakręty. Poczucie wyższej zwinności potęguje nowe, elektryczne wspomaganie układu kierowniczego, które oferuje o 22,5% „szybsze” reakcje (przełożenie zredukowane z 18,2:1 do 14,1:1). W rezultacie kierowca może precyzyjnie ustalać tor jazdy auta.

Z kolei tylne zawieszenie ma wyżej położony środek obrotu oraz nowe amortyzatory, które lepiej izolują kabinę pasażerską od wibracji przenoszonych z nawierzchni.

Poprawa ogólnego komfortu prowadzenia oraz stabilności auta to również zasługa zastosowania systemu AHA. Nowe rozwiązanie opracowane przez Hondę zwiększa stabilność dynamiczną samochodu, szczególnie podczas szybkich ruchów wykonywanych kierownicą lub podczas dużych przeciążeń bocznych, typowych dla nagłych manewrów omijania przeszkody na drodze. System Agile Handling Assist działa za pośrednictwem systemu kontroli stabilności jazdy VSA, aplikując niewielką – niewyczuwalną dla kierowcy – siłę hamowania do wewnętrznych kół w momencie, gdy prowadzący obraca kierownicę. Rezultatem są lepsze reakcje auta, jego większa stabilność oraz bardziej satysfakcjonujące wrażenia z jazdy.

O stabilne i skuteczne wytracanie prędkości dba nowy układ hamulcowy, obejmujący wentylowane tarcze o średnicy 262 mm z przodu oraz tarcze o średnicy 239 mm z tyłu. Z kolei maksymalną wydajność podczas hamowania i dużą stabilność auta w każdych warunkach zapewniają takie systemy, jak układ zapobiegający blokowaniu kół (ABS), układ elektronicznego rozdziału siły hamowania (EBD), układ wspomagania siły hamowania, system kontroli stabilności jazdy (VSA) oraz system ułatwiający ruszanie na wzniesieniu.

Dzięki dobrej charakterystyce tłumienia hałasu, drgań i wibracji nowej płyty podłogowej oraz nowego zawieszenia, Honda Jazz 2015 charakteryzuje się wyjątkowo dobrymi właściwościami w zakresie wyciszenia całej struktury nadwozia.

Inżynierowie Hondy skupili się na zniwelowaniu hałasów i wibracji pochodzących z nawierzchni, zapobiegając przedostawaniu się niepożądanych odgłosów pracy do kabiny pasażerskiej. Komfortowe warunki jazdy to również zasługa gruntownego wyciszenia wnętrza. Największy nacisk położono na wyciszenie obszaru wokół deski rozdzielczej poprzez redukcję szczelin pomiędzy materiałami tłumiącymi do absolutnego minimum. W układzie kierowniczym zastosowano natomiast moduł SRS, który – redukując wibracje wyczuwalne na kole kierownicy – działa, niczym dynamiczny tłumik.

Ponadto, osłony aerodynamiczne podwozia ograniczają szum i opór powietrza. Wszystko to sprawia, że nowa Honda Jazz jest jednym z najbardziej wyrafinowanych modeli w swojej klasie, oferującym świetne wyciszenie wnętrza i doskonałą dynamikę.

2015 Honda Jazz

Nowy, wydajny silnik i nowe skrzynie biegów

 • Nowy, lżejszy silnik 1,3 litra i-VTEC oferuje dobre osiągi i wysoką wydajność
 • Moc 102 KM, maksymalny moment obrotowy 123 Nm
 • Nowy, sterowany elektronicznie system płynnej zmiany czasów otwarcia zaworów ssących (VTC)
 • Sześciobiegowa przekładnia manualna zapewnia lepsze przyspieszenie i niższy poziom hałasu podczas jazdy z dużą prędkością
 • Przeprojektowana przekładnia CVT oferuje bezpośrednie działanie, przypominające pracę skrzyni biegów o wielu przełożeniach

W momencie debiutu rynkowego, Honda Jazz będzie oferowana z wydajnym i dynamicznym silnikiem benzynowym 1,3 litra i-VTEC wywodzącym się z serii Earth Dreams Technology. Jednostka generuje 102 KM przy 6 000 obr./min. i może współpracować ze standardową, sześciobiegową przekładnią manualną (zastępującą stosowaną do tej pory konstrukcję pięciobiegową) lub opcjonalną, bezstopniową przekładnią automatyczną CVT.

Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technicznych, nowy, czterocylindrowy silnik i-VTEC (układu zmiennych faz rozrządu) z wtryskiem paliwa do kanałów dolotowych oferuje osiągi porównywalne z poprzednią jednostką o pojemności 1,4 litra przy zachowaniu wydajności paliwowej mniejszej konstrukcji (1,2 litra). Maksymalny moment obrotowy 123 Nm jest osiągany przy 5000 obr./min.

Wyższa ogólna wydajność to również zasługa zredukowanego tarcia, a także zastosowania układu recyrkulacji spalin (EGR), usprawnionego systemu start-stop oraz systemu płynnej zmiany czasów otwarcia zaworów ssących (VTC), który działa nawet przy zimnym silniku. W celu zwiększenia wydajności cieplnej inżynierowie Hondy zwiększyli stopień sprężania do 13,5:1.

Nowy silnik o pojemności 1 318 cm3 waży mniej, niż jednostka 1,4 litra – to główna zasługa zastosowania cieńszych czopów wału, znacznie lżejszego wału korbowego (o 27 %), innych lekkich części ruchomych oraz kolektora dolotowego wykonanego w całości z żywicy.

Konstrukcja 1,3 litra spełnia wymagania normy Euro 6, emitując już od 106 gramów CO2 na kilometr. Średnie zużycie paliwa wynosi natomiast 4,6 l/100 km – dane te dotyczą wersji z bardzo wydajną przekładnią CVT.

2015 Honda Jazz

Do wyboru skrzynia manualna lub przekładnia CVT

Honda Jazz 2015 jest oferowana do wyboru z dwiema nowymi przekładniami, które pozwalają w pełni wykorzystać potencjał oszczędnego i lekkiego silnika.

Stosowaną dotychczas pięciobiegową skrzynię manualną zastępuje konstrukcja sześciobiegowa z szerszym zakresem przełożeń, która została zestrojona specjalne z uwzględnieniem charakteru nowej Hondy Jazz. Przełożenia od pierwszego do piątego są ciaśniej zestopniowane, co przekłada się na lepsze przyspieszenie, natomiast najwyższe, szóste przełożenie pozwala komfortowo i oszczędnie podróżować z dużą prędkością przy obniżonym hałasie. Z kolei wibracje i hałas generowane przez przekładnię zostały zredukowane za sprawą wieńca koła zamachowego o skośnym uzębieniu.

Inżynierowie Hondy poświęcili wiele uwagi poprawie jakości zmiany biegów w nowej skrzyni. Skok dźwigni zmiany biegów został zredukowany o 10 procent, a drugi bieg otrzymał karbonowy pierścień synchronizatora, dzięki czemu zmiany biegów są o 5 procent „lżejsze”, a opór przekładni został zredukowany o 25 procent.

Honda Jazz 2015 wyposażona w manualną skrzynię biegów przyspiesza od 0 do 100 km/h w 11,2 sekundy i rozpędza się maksymalnie do 190 km/h.

W modelu Jazz 2015 oferowana jest również popularna przekładnia CVT, która zapewnia niższe zużycie paliwa i wyższą jakość pracy. Układ sterowania przekładnią został zaprojektowany specjalnie z uwzględnieniem wymagań europejskich klientów, czego wynikiem jest jego bezpośrednie i liniowe działanie, przypominające pracę manualnej skrzyni biegów. W rezultacie prędkość jazdy samochodu w większym stopniu odpowiada położeniu pedału gazu, natomiast prędkość obrotowa silnika wzrasta proporcjonalnie wraz ze zwiększaniem nacisku na pedał gazu, co daje bardziej liniową charakterystykę pracy układu.

Przekładnia CVT daje kierowcy niecodzienne wrażenia z jazdy dzięki zastosowaniu nowego oprogramowania w sprzedawanych w Europie modelach Jazz. Oferuje ono siedem symulowanych biegów i zapewnia optymalne czasy zmiany przełożeń. Dodatkowym udogodnieniem są dwa programy działania dostosowane do konkretnych sytuacji drogowych.

Program Early Downshift During Braking (EDDB) wykorzystuje silnik do wspierania działań kierowcy podczas hamowania. W momencie wykrycia, iż auto wytraca prędkość, zjeżdża ze wzniesienia lub wchodzi w zakręt po wcześniejszym naciśnięciu przez kierowcę pedału hamulca, układ EDDB zapewnia efektywne hamowanie silnikiem, zwiększając na końcu prędkość obrotową silnika. Dzięki temu prowadzący po wyhamowaniu auta lub pokonaniu zakrętu może sprawniej przyspieszyć do odpowiedniej prędkości.

Program Fast Off ocenia jak szybko kierowca zdejmuje nogę z gazu i utrzymuje obroty silnika na odpowiednim poziomie, aby zapewnić efekt hamowania silnikiem w sytuacjach, w których kierowca bardzo szybko wykonał tę czynność. System z powodzeniem przeszedł testy na wielopasmowych drogach szybkiego ruchu w Europie. Program Fast Off rozpoznaje na przykład sytuację, w której kierowca Hondy Jazz przygotował się do wyprzedzenia auta jadącego z przodu, jednak nie może wykonać manewru, ponieważ na sąsiadującym pasie znajduje się inny pojazd. W momencie, gdy kierowca Hondy szybko zdejmuje nogę z pedału gazu, aby przepuścić auto jadące z tyłu, Fast Off utrzymuje wysokie obroty silnika i tym samym pozwala sprawnie zakończyć wykonywanie manewru.

Oprócz zwiększenia jakości prowadzenia samochodu, nowoopracowana przekładnia CVT przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa. Pozwala ona silnikowi częściej pracować w najbardziej optymalnym zakresie obrotów poprzez ciągłe zmiany wartości przełożenia, a nie poprzez dostosowywanie otwarcia przepustnicy. Praca przekładni CVT jest automatycznie nadzorowana przez system sterowania pracą silnika – skrzynia wybiera optymalne wartości przełożeń w zakresie siedmiu symulowanych biegów w zależności od prędkości obrotowej silnika, położenia przepustnicy i działań kierowcy. Wydajność paliwową dodatkowo zwiększa szerszy zakres przełożeń skrzyni oraz jej obniżona masa własna, będąca zasługą zoptymalizowanej konstrukcji układu oraz zredukowanego ciśnienia kół pasowych. Niższe tarcie wynika z kolei z obniżonej lepkości oleju, zastosowania pompy oleju o zoptymalizowanej wydajności, a także hamulca biegu wstecznego oraz elementów obrotowych i przesuwnych o obniżonym tarciu.

Honda Jazz 2015 wyposażona w przekładnię CVT przyspiesza od 0 do 100 km/h w 12 sekund i rozpędza się maksymalnie do 183 km/h.

2015 Honda Jazz

Nowa, odważna stylizacja nadwozia i wyrafinowane wnętrze

 • Śmiała stylizacja nadwozia z osłoną chłodnicy z motywem „unoszącego się skrzydła” upodabnia Jazza do rodziny nowych modeli Hondy
 • Bardziej futurystyczna forma tworzy obraz bezpiecznego auta mocno osadzonego na kołach
 • Duża przednia szyba i duże boczne okna doświetlają wnętrze
 • Nowy system informacyjno-rozrywkowy Honda Connect z 7-calowym ekranem dotykowym

Nowy design nadwozia Hondy Jazz upodabnia ją do gamy nowych i odświeżonych modeli Hondy, które debiutują w 2015 roku. Charakterystyczny przedni pas odzwierciedla motyw „unoszącego się skrzydła” zawarty w osłonie chłodnicy i reflektorach. Podobny projekt ozdabia wszystkie modele Hondy z rocznika 2015. W porównaniu z Jazzem poprzedniej generacji, nowy model ma bardziej futurystyczny charakter.

Odważnie narysowany pas przedni w kształcie litery „X” unosi się wokół dolnych krawędzi reflektorów, ponad maskę silnika i wzdłuż linii dachu, w kierunku tylnego spoilera dachowego i opada na dolne nakładki zderzaka, tworząc obraz auta mocno osadzonego na kołach.

Dwa boczne przetłoczenia, mające swój początek przy przednich nadkolach, optycznie pochylają sylwetkę auta do przodu i sprawiają wrażenie, iż jest ono w nieustannym ruchu. Dynamicznie wyprofilowane panele boczne sprawiają, iż auto prezentuje się atrakcyjnie w każdych warunkach. Spoiler umieszczony na drzwiach bagażnika wraz z niemal pionową tylną szybą tworzą śmiały projekt, który uzupełniają wyprofilowane lampy zespolone.

Nowa Honda Jazz będzie oferowana w trzech wersjach wyposażenia: podstawowej, średniej i najwyższej. Modele w średniej wersji wyposażenia otrzymały 15-calowe, pięcioramienne obręcze aluminiowe, zdradzające dynamiczny charakter auta. Topowe odmiany mają natomiast 16-calowe felgi aluminiowe z pięcioma podwójnymi ramionami o wysokim kontraście, wykończonymi srebrnym i szarym kolorem.

Honda Jazz 2015 jest oferowana do wyboru w trzech metalicznych kolorach nadwozia (Alabaster Silver, Tinted Silver i Brilliant Sporty Blue), trzech odcieniach perłowych (White Orchid, Crystal Black i Attract Yellow) oraz dwóch kolorach bazowych (Milano Red i Sunset Orange). Brilliant Sporty Blue to barwa dostępna w modelu Jazz po raz pierwszy, podczas gdy Tinted Silver, Sunset Orange i Attract Yellow są zupełnie nowymi kolorami w europejskiej gamie aut Hondy.

Poczucie przebywania w obszernym przedziale pasażerskim potęguje duża przednia szyba, wchodząca daleko w głąb panelu dachowego. Przednia szyba, wraz z dużymi przednimi oknami, zapewnia doskonałą widoczność i pozwala doświetlić kabinę, zapewniając wszystkim podróżującym dobre samopoczucie podczas jazdy.

Zobacz również:   PEUGEOT prezentuje nowe układy napędowe Plug-in Hybrid

2015 Honda Jazz

Funkcjonalny projekt poprawia koncentrację kierowcy

Honda Jazz 2015 ma przede wszystkim dawać dużą radość z jazdy, dlatego priorytetem podczas projektowania kabiny pasażerskiej było zapewnienie maksymalnej funkcjonalności. Dzięki temu kierowca może skoncentrować się na prowadzeniu auta, a pasażerowie – wykorzystać dostępną przestrzeń, aby się zrelaksować.

Centralny panel jest nieznacznie zwrócony w stronę kierowcy, dzięki czemu prowadzący ma lepszą widoczność i większe poczucie bezpieczeństwa. Z kolei pasażerowie mogą skorzystać z optymalnie rozmieszczonych schowków, dwóch dużych uchwytów na kubki umieszczonych z przodu oraz centralnego schowka w przednim podłokietniku, w którym zmieści się nawet tablet.

Wśród wysokiej jakości materiałów zastosowanych do wykończenia przedziału pasażerskiego znalazły się czarne, miękkie w dotyku powierzchnie ozdabiające deskę rozdzielczą, precyzyjnie wykończone panele dekoracyjnie, kontrastująca tapicerka oraz polerowane, chromowane akcenty wykończeniowe.

Honda Jazz 2015 pozwala kierowcy zająć odpowiednią pozycję do jazdy za sprawą zwiększonego zakresu regulacji kolumny kierownicy i fotela. Regulacja kierownicy w zakresie „przód-tył” została zwiększona o 10 mm, a fotel kierowcy można teraz odsunąć o 36,4 mm dalej.

Przed kierowcą znajduje się tablica przyrządów z trzema wskaźnikami, z których każdy został otoczony „unoszącymi się” podświetlanymi obwódkami. Za sprawą funkcji ECO Assist, podczas oszczędniej jazdy, podświetlenie prędkościomierza zmienia kolor z białego na zielony.

Przyciski na kierownicy zapewniają dostęp do najczęściej używanych funkcji i umożliwiają przełączanie pomiędzy różnymi zakładkami wyświetlanymi na ekranie LCD umieszczonym po prawej stronie w tablicy przyrządów. Oprócz typowych wskazań, jak zużycie paliwa, zasięg czy czas podróży, wyświetlacz pokazuje ostrzeżenia pojawiające się w momencie aktywacji jednego z zaawansowanych systemów bezpieczeństwa aktywnego.

Podstawowe wersje są standardowo wyposażone w klimatyzację. Pięciocalowy wyświetlacz LCD umieszczony w konsoli centralnej służy do obsługi radia, odtwarzacza CD lub przyłączonych odtwarzaczy muzycznych poprzez 180-watowy system audio z czterema głośnikami. Średnie wersje wyposażeniowe oferują siedmiocalowy ekran dotykowy systemu Honda Connect, a także przyciski systemu audio umieszczone na kierownicy.

Topowe odmiany oferują ponadto skórzaną kierownicę, bezkluczykowy dostęp, przycisk rozrusznika start/stop oraz automatyczną klimatyzację z panelem dotykowym. Standardem są też takie elementy jak tapicerka o niepowtarzalnym wzorze, dodatkowe miękkie materiały umieszczone w kluczowych miejscach w kabinie pasażerskiej oraz dodatkowe chromowane elementy dekoracyjne wnętrza.

2015 Honda Jazz

Nowy, zaawansowany system multimedialny

Honda Jazz została wyposażona w zaawansowany system multimedialny, który zadebiutował w Europie w modelu CR-V 2015. System jest standardem w najwyższej i średniej wersji wyposażeniowej Hondy Jazz.

Honda Connect działa w oparciu o najbardziej popularny w świecie smartfonów system operacyjny Android, dzięki czemu wszystkie operacje można wykonywać za pomocą dotyku. System daje szybki dostęp do usług internetowych, jak przeglądarka, wiadomości podawane w czasie rzeczywistym, informacje o pogodzie i utrudnieniach w ruchu, a także dostęp do serwisów społecznościowych i stacji muzycznych.

Ponadto, system Honda Connect jest oferowany z fabrycznie zainstalowanymi aplikacjami i umożliwia dodawanie aplikacji za pomocą dedykowanej usługi Honda App Center, pozwalającej na spersonalizowanie systemu. Wśród oprogramowania fabrycznego znajduje się na przykład aplikacja Aha, która daje dostęp do tysięcy materiałów audio – muzyki, wiadomości, podcastów i audiobooków – oraz wiadomości z portali społecznościowych i usług lokalnych.

Nowy system multimedialny Honda Connect zapewnia łatwą obsługę za pośrednictwem siedmiocalowego ekranu dotykowego umieszczonego w desce rozdzielczej. Wyświetlacz systemu można dopasować do własnych preferencji – użytkownik może wybrać jeden z dwóch motywów, podczas gdy kolorowe ikony usprawniają nawigowanie pomiędzy zakładkami w menu.

Dotykowy wyświetlacz systemu Honda Connect pokazuje również informacje związane z eksploatacją samochodu – przebieg, zużycie paliwa oraz czas podróży.

Ponadto, Honda Connect oferuje wiele możliwości przyłączenia smartfonów i innych urządzeń multimedialnych za pośrednictwem WiFi, Bluetooth, HDMI oraz funkcji MirrorLink, dzięki której na pokładowym ekranie systemu Honda Connect użytkownik może zobaczyć to samo, co w swoim telefonie, uzyskując dostęp do aplikacji zainstalowanych w pamięci smartfonu.

Oferowana będzie również opracowana przez firmę Garmin, wielokrotnie nagradzana nawigacja satelitarna (standard w topowej wersji, opcja w pozostałych), w pełni zintegrowana z systemem Honda Connect. Nawigacja zawiera już zainstalowane mapy, co pozwala korzystać z systemu w miejscach, do których nie dociera sygnał sieci komórkowej.

W niesprzyjających sytuacjach drogowych, system pomaga kierującemu podczas jazdy, udzielając mu wskazówek głosowych, natomiast funkcja photoReal wyświetla dokładne obrazy skrzyżowań i zjazdów. System oferuje również funkcję informowania o utrudnieniach w ruchu w czasie rzeczywistym, ostrzeżenia o maksymalnej prędkości dozwolonej na danym odcinku trasy, asystenta pasa ruchu, widok znaków drogowych, widok budynków 3D, widok terenu oraz planowanie ekonomicznej trasy Eco Routing. Honda, jako jedyny producent na rynku, zaoferuje też darmowe aktualizacje map przez pierwsze pięć lat użytkowania pojazdu.

W wyższych wersjach wyposażeniowych Hondy Jazz dostępna jest kamera cofania z trzema trybami pracy: Normal (widok normalny), Wide (widok szerokokątny) i Top (widok z góry). Obraz z kamery jest wyświetlany na ekranie w desce rozdzielczej. Kamera wyświetla również „dynamiczne wskazówki” wskazujące tor jazdy, jakim podąży samochód przy aktualnym kącie skrętu kierownicy.

 

Pełna gama zaawansowanych systemów bezpieczeństwa

 • Każda nowa Honda Jazz będzie wyposażona w opracowany przez Hondę system aktywnego hamowania w ruchu miejskim (CTBA)
 • Pakiet rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa o nazwie Advanced Driver Assist System obejmuje pięć systemów ochrony aktywnej
 • Nowa Honda Jazz zawiera opracowaną przez Hondę strukturę nadwozia ACE, która przyczyni się do uzyskania bardzo dobrych wyników w testach zderzeniowych

Honda Jazz – podobnie, jak wszystkie modele japońskiej firmy oferowane na rynku europejskim – jest wyposażona w szereg systemów bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego, które ułatwiają prowadzenie auta, zapewniając jednocześnie maksymalną ochronę pasażerom Hondy Jazz.

Każda nowa Honda Jazz sprzedawana w Europie będzie wyposażona w opracowany przez Hondę system aktywnego hamowania w ruchu miejskim (CTBA). System stworzony do zapobiegania kolizjom przy niewielkich prędkościach lub łagodzenia ich skutków, wykorzystuje czujnik laserowy do skanowania drogi przed pojazdem. Gdy CTBA zidentyfikuje sytuację, która z dużym prawdopodobieństwem może zakończyć się kolizją, komputer sterujący automatycznie uruchomi hamulce samochodu. System jest aktywny przy prędkościach jazdy poniżej 32 km/h. Gdy układ zidentyfikuje sytuację, która rodzi ryzyko kolizji, auto nieznacznie wytraci prędkość oraz uruchomione zostaną ostrzeżenia dźwiękowe i optyczne informujące kierowcę o zagrożeniu. Następnie, automatycznie uruchamiane są hamulce samochodu, co ma na celu zatrzymanie pojazdu.

Modele Jazz w średniej i najwyższej wersji wyposażeniowej (opcja w podstawowej wersji) otrzymają dodatkowo pakiet rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa o nazwie Advanced Driver Assist System. W skład pakietu wchodzą takie rozwiązania, jak system ostrzegania przed kolizją, system rozpoznawania znaków drogowych, inteligentny ogranicznik prędkości, system ostrzegania o zjeżdżaniu z pasa ruchu oraz system automatycznych świateł drogowych.

System ostrzegania przed kolizją (FCW)

Przy pomocy wielofunkcyjnej kamery, system wykrywa ryzyko najechania na pojazd (samochód osobowy lub użytkowy) znajdujący się bezpośrednio przed Hondą Jazz. System jest aktywny przy prędkości od 15 km/h, a po wykryciu zagrożenia, wysyła ostrzegawcze sygnały optyczne i dźwiękowe. Kierowca ma możliwość ustalenia zadanej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz może w każdej chwili dezaktywować system.

System rozpoznawania znaków drogowych (TSR)

System TSR wykorzystuje wielofunkcyjną kamerę pojazdu do rozpoznawania znaków drogowych podczas jazdy w przód. Po minięciu znaku, system automatycznie rozpoznaje i wyświetla jego graficzny odpowiednik na ekranie i-MID w tablicy przyrządów.

System został zaprojektowany do rozpoznawania okrągłych znaków ograniczenia prędkości oraz znaków zakazu wyprzedzania. Na ekranie mogą być jednocześnie prezentowane dwa znaki. Po prawej stronie ukazują się znaki ograniczenia prędkości, a po lewej znaki zakazu wyprzedzania oraz dodatkowe informacje dotyczące ograniczenia prędkości, np. wskazówki odnoszące się do warunków pogodowych.

Inteligentny ogranicznik prędkości (ISL)

Inteligentny ogranicznik prędkości stanowi zaawansowane technicznie połączenie dwóch, uprzednio niezależnych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa – regulowanego ogranicznika prędkości oraz systemu rozpoznawania znaków drogowych. Regulowany ogranicznik prędkości stanowi wyposażenie standardowe wszystkich europejskich modeli Hondy i ma za zadanie utrzymywać maksymalną prędkość zadaną przez kierowcę.

Jeśli system ISL jest aktywny, prędkość pojazdu zostaje automatycznie dostosowana do obowiązujących na danym obszarze ograniczeń rozpoznanych przez system TSR. Jeśli kolejny mijany znak w jeszcze większym stopniu ogranicza dopuszczalną prędkość, pojazd płynnie i samoczynnie zwolni, redukując moc przekazywaną na koła, aż do uzyskania maksymalnej dozwolonej prędkości. Jeśli natomiast prędkość pojazdu będzie większa o przynajmniej 3 km/h od prędkości dozwolonej, system poinformuje o tym kierowcę przy pomocy sygnału dźwiękowego oraz migającej na wyświetlaczu ikony ze znakiem ograniczenia prędkości. Pojazd nie osiągnie wówczas prędkości wyższej od maksymalnej dopuszczalnej, niezależnie od siły nacisku, jaką kierowca wywrze na pedał przyśpieszenia. Po minięciu znaku dopuszczającego wyższą prędkość, system pozwoli kierowcy przyśpieszyć do osiągnięcia nowej, dopuszczalnej prędkości maksymalnej, ale przekroczenie nowego limitu prędkości ponownie nie będzie możliwe. Kierowca ma w każdej chwili możliwość wyłączenia systemu.

System ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDW)

System LDW wykorzystuje wielofunkcyjną kamerę pojazdu do śledzenia znaków poziomych wyznaczających pasy ruchu na drodze. Jeśli pojazd zaczyna zjeżdżać z danego pasa ruchu bez sygnalizacji kierunkowskazem, system LDW emituje ostrzegawcze sygnały dźwiękowe i optyczne, informując kierowcę o tym fakcie. Kierowca ma w każdej chwili możliwość wyłączenia systemu.

System automatycznych świateł drogowych (HBS)

System HBS jest aktywny przy prędkościach powyżej 40 km/h i odpowiada za automatyczne włączanie i wyłączanie świateł drogowych, wykrywając pojazdy silnikowe (samochody osobowe i ciężarowe oraz motocykle) i rowery jadące z przeciwka lub za Hondą Jazz. Kierowca ma w każdej chwili możliwość wyłączenia systemu.

2015 Honda Jazz

Bezpieczna struktura nadwozia

Nowa Honda Jazz zawiera opracowaną przez Hondę strukturę nadwozia ACE™, która zapewnia wszystkim pasażerom podróżującym w aucie doskonałą ochronę w przypadku zderzenia.

Sieć połączonych ze sobą elementów strukturalnych zapobiega deformacji kabiny poprzez pochłanianie i rozpraszanie siły uderzeniowej z dala od przedziału pasażerskiego. Ponadto, struktura ta minimalizuje ryzyko wjechania pod lub na inny pojazd podczas zderzenia, co ma szczególne znaczenie przy kolizjach czołowych z udziałem pojazdów o różnych gabarytach lub konstrukcjach ramowych.

Każda Honda Jazz sprzedawana w Europie jest standardowo wyposażona w sześć poduszek powietrznych, które dodatkowo zwiększają ochronę podróżujących podczas zderzenia. Przednie i boczne poduszki powietrzne oraz pełnowymiarowe poduszki kurtynowe odznaczają się „inteligentną” konstrukcją, a ich aktywacja następuje wyłącznie wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne.

Nowa Honda Jazz została zaprojektowana pod kątem uzyskania maksymalnej liczby pięciu gwiazdek w najnowszych i najbardziej surowych testach zderzeniowych instytutu Euro NCAP.

Akcesoria i opcjonalne pakiety wyposażeniowe – styl, rozwiązania techniczne i funkcjonalność

Honda przygotowała pakiety akcesoriów oraz indywidualne elementy wyposażenia dodatkowego dedykowane dla nowej Hondy Jazz. Dzięki temu zakupiony pojazd można zmodyfikować według własnych upodobań i nadać mu jeszcze bardziej oryginalny charakter.

2015 Honda Jazz

Pakiety akcesoriów

Zestaw sportowy

Zestaw sportowy pozwala zaakcentować sportowy charakter Hondy Jazz. Przednie i tylne nakładki w czarnym, błyszczącym odcieniu, boczne progi w czarnym, błyszczącym odcieniu oraz w kolorze lakieru, a także spoiler umieszczony na pokrywie bagażnika w kolorze nadwozia – wszystko to dodaje nadwoziu auta świeżości.

Zestaw Design

Zestaw Design poprawia wygląd Hondy Jazz, dodając autu eleganckiego charakteru. W skład zestawu wchodzi osłona chłodnicy, wykończenie pokrywy bagażnika oraz nakładki na lusterka zewnętrzne, wszystko w srebrnym, metalicznym kolorze.

Zestaw praktyczny

Właściciel może wykorzystać zestaw praktycznych akcesoriów chroniących samochód przed zadrapaniami, zarysowaniami, błotem i piaskiem. Wytrzymałe listwy progowe, przednie i tylne chlapacze oraz osłony boczne pozwolą ochronić samochód przed niepożądanymi czynnikami pogodowymi oraz nadmiernym zużyciem.

Zestaw iluminacyjny

Zestaw ma za zadanie stworzyć miły nastrój we wnętrzu samochodu za sprawą subtelnego oświetlenia. Zestaw zawiera podświetlane wewnętrzne listwy progowe oraz niebieskie oświetlenie przestrzeni na nogi z przodu.

Zestaw Cargo

Kierowcy, którzy często przewożą większe bagaże lub specjalistyczny sprzęt, mogą skorzystać z zestawu Cargo. Zestaw ten obejmuje tacę bagażnika z przegródkami oraz schowek montowany pod półką bagażnika.

2015 Honda Jazz

Opcjonalne akcesoria

W Hondzie Jazz 2015 oferowana jest również pełna gama pojedynczych akcesoriów – jak na przykład osłona chłodnicy w srebrnym, metalicznym kolorze – które dodadzą nadwoziu charakterystycznego wyglądu.

Honda Jazz wyróżni się z tłumu za sprawą obręczy aluminiowych oferowanych w dwóch wersjach. 15-calowa odmiana Stardust zawiera czarne, perłowe wnęki oraz diamentowo wycinaną powierzchnię z błyszczącą powłoką. Z kolei 15-calowe koła Nucleus mają srebrne wnęki oraz diamentowo wycinaną powierzchnię z matową powłoką.

Nadwozie Hondy Jazz chronione jest przed zadrapaniami i wgnieceniami przez zestaw dekoracyjnych listew, natomiast oryginalny spoiler Hondy dodaje całości wyrafinowanego charakteru. Wszystkie akcesoria przechodzą surowe wewnętrzne testy Hondy, a spoilery są opracowywane tak, aby pasowały do konkretnego modelu samochodu. Co więcej, element ten idealnie komponuje się z nadwoziem Hondy Jazz.

Sportowe, aluminiowe pedały dodają wnętrzu auta sportowej atmosfery. Dzięki cyfrowemu procesorowi dźwięku DSP, dodawanemu do standardowego systemu audio, kokpit Hondy Jazz zmienia się w salę koncertową.

By utrzymać dobry nastrój pasażerów podróżujących na pokładzie Hondy Jazz, można wykorzystać wspornik tabletu ułatwiający oglądanie filmów, granie czy przeglądanie poczty. Pozwala on na ustawienie tabletu w różnych pozycjach.

Właściciele Hondy Jazz, którzy nie chcą zaburzać stylizacji swojego samochodu podczas holowania przyczepy, powinni wybrać demontowalny hak Hondy. Wszystkie oryginalne haki Hondy są w pełni kompatybilne z pokładowym układem elektrycznym oraz systemami bezpieczeństwa. Honda Jazz może holować przyczepę o masie własnej wynoszącej 1000 kilogramów, natomiast maksymalny nacisk na hak to 95 kilogramów.

W celu zwiększenia możliwości transportowych nowej Hondy Jazz, nabywcy mogą wybrać bezpieczne i wytrzymałe mocowania. Wybór różnych mocowań pozwala na przewóz takich przedmiotów, jak narty i deski snowboardowe, nie mówiąc już o dodatkowym bagażu. Pozwala to wygospodarować więcej miejsca we wnętrzu. Bagażnik dachowy można obciążać przedmiotami o łącznej masie do 30 kg. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewniają cztery zamki.

Ochronna przegroda w bagażniku pozwala na bezpieczne przewożenie ulubionego zwierzaka oraz toreb podróżnych. Przegroda montowana pomiędzy oparciami tylnych siedzeń i linią dachu oddziela przedział pasażerski od bagażnika. Dodatkowym udogodnieniem jest schowek pod półką bagażnika, w którym można bezpiecznie przewozić drobne przedmioty.

Klienci mogą również zamówić wodoodporną, antypoślizgową matę bagażnika z wysokimi krawędziami, która – dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu – idealnie pasuje do bagażnika. Mata z logotypem Jazz chroni wnętrze przed zabrudzeniami i zarysowaniami, podnosząc jednocześnie jego funkcjonalność.

Umieszczone z tyłu czujniki ułatwiają parkowanie, generując sygnał dźwiękowy w momencie zbliżania się auta do przeszkody, dzięki czemu kierowca może z łatwością manewrować autem w ciasnych miejscach parkingowych.

Oferta obejmuje również oryginalne foteliki przeznaczone do przewożenia na pokładzie samochodu dzieci w różnym wieku – poczynając od niemowląt, a kończąc na dwunastolatkach. Dwa typy fotelików wyposażono w mocowania ISOFIX.

Podświetlane listwy progowe dodają autu indywidualnego charakteru i chronią lakier przed uszkodzeniami. Do wyboru są dwa rodzaje listew wykonanych ze stali nierdzewnej: polerowane z wygrawerowanym logotypem Jazz oraz z logotypem Jazz podświetlanym na niebiesko i z czarnym wykończeniem.

Akcentem wieńczącym całość, są pluszowe dywaniki podłogowe Elegance z wykończeniem z nubuku oraz wkomponowanym emblematem Jazz.

Kompletna lista akcesoriów oferowana będzie w sierpniu poprzez aplikację Honda Genuine Accessories, dostępną na App Store oraz Google Play.

Specyfikacja techniczna

 • Wszystkie informacje techniczne są wstępne i mogą ulec zmianom
 • Wszystkie dane dotyczące zużycia paliwa i emisji CO2 podlegają ostatecznej homologacji

Nadwozie i podwozie

Pięciodrzwiowy, pięciomiejscowy hatchback z jednobryłową konstrukcją nadwozia. Silnik benzynowy oferowany do wyboru ze skrzynią manualną i przekładnią CVT.

2015 Honda Jazz

Silnik

1,3 litra i-VTEC (benzynowy)
Typ 4 zawory na cylinder
Pojemność skokowa 1 318
Śr. cylindra x skok tłoka 73,0 x 78,7
Stopień sprężania 13,5
Moc maksymalna 102 KM przy 6,000 obr./min.
Maksymalny moment obrotowy 123 Nm przy 5,000 obr./min.

Przekładnia

Silnik 1,3 litra i-VTEC
Manualna – liczba przełożeń 6
CVT Bezstopniowa z siedmioma symulowanymi “biegami”

Przełożenia biegów

1,3 litra i-VTEC6-biegowa skrzynia manualna 1,3 litra i-VTEC CVT
1. 3,461 2,526 ~ 0,408
2. 1,869
3. 1,235
4. 0,948
5. 0,809
6. 0,688
7.
Wsteczny 3,307 2,706 ~ 1,382
Przełożenie główne 4,625 4,992

Zawieszenie

Z przodu Kolumny MacPhersona
Z tyłu Belka skrętna typu „H”

Układ kierowniczy

Typ Zębatkowy
Liczba obrotów kołem kierownicy pomiędzy skrajnymi położeniami 2,67 (15-calowe koła) / 2,52 (16-calowe koła)
Średnica zawracania (pomiędzy krawężnikami) 4,9 m (15-calowe koła) / 5,2 m (16-calowe koła)
Średnica zawracania (pomiędzy ścianami) 5,4 m

Układ hamulcowy

Z przodu Wentylowane tarcze
Z tyłu Tarcze

Koła i opony

Koła Opony
x 15-calowe 185/60 R15 84H
x 16-calowe 185/55 R16 83H/V

Wymiary (mm)

Nadwozie (mm)
Długość całkowita 3 995
Szerokość całkowita 1 694 (z lusterkami zewnętrznymi)
Wysokość całkowita 1 550 (samochód nieobciążony)
Rozstaw osi 2 530

Pojemności (w litrach)

Bagażnik 354 (oparcia foteli uniesione) / 1 314 (oparcia foteli opuszczone, poj. mierzona do linii dachu)
Zbiornik paliwa 40

Wagi (kg)

Silnik 1,3 litrai-VTEC6-biegowa skrzynia manualna 1,3 litrai-VTECCVT
Masa własna 1066 1092

Osiągi i zużycie paliwa

Silnik 1,3 litrai-VTEC6-biegowa skrzynia manualna 1,3 litrai-VTECCVT
Prędkość maksymalna (km/h) 190 183
0-100 km/h (sekundy) 11,2 12,0
Zużycie paliwa cykl miejski (l/100 km) 6,1 (15”)6,2 (16”) 5,3 (15”)5,5 (16”)
Zużycie paliwa cykl pozamiejski (l/100 km) 4,3 (15”)4,5 (16”) 4,1 (15”)4,5 (16”)
Zużycie paliwa cykl mieszany (l/100 km) 5,0 (15”)5,1 (16”) 4,6 (15”)4,9 (16”)
Emisja CO2 (g/km) 116 (15”)120 (16”) 106 (15”)114 (16”)

Leave a Reply