Honda zaprezentuje odświeżoną gamę modeli podczas salonu Frankfurt Motor Show 2015

HONDA TO SHOWCASE RE-ENERGISED MODEL RANGE AT 2015 FRANKFURT MOTOR SHOW
  • Honda zaprezentuje gamę modelową 2015, która obejmuje zupełnie nowe i gruntownie odświeżone samochody
  • Światowa premiera projektu „Honda Project 2&4″ napędzanego przez RC213V, zmodyfikowanego pod kątem wykorzystania na publicznych drogach i ukazującego kreatywne podejście Hondy
  • Niemiecka premiera urządzenia Honda UNI-CUB β

Podczas salonu Frankfurt Motor Show 2015 Honda zaprezentuje pełną gamę nowych i gruntownie odświeżonych modeli, które stanowią zwieńczenie ważnego roku dla japońskiej firmy. Ponadto, Honda pokaże koncepty i rozwiązania techniczne demonstrujące kreatywność inżynierów Hondy w kwestii spełniania obecnych i przyszłych potrzeb klientów z zakresu osobistej mobilności.

HONDA TO SHOWCASE RE-ENERGISED MODEL RANGE AT 2015 FRANKFURT MOTOR SHOW
HONDA TO SHOWCASE RE-ENERGISED MODEL RANGE AT 2015 FRANKFURT MOTOR SHOW

„Project 2&4″ napędzany przez RC213V – twórcze rzemiosło Hondy

Salon Frankfurt Motor Show 2015 będzie miejscem premiery projektu „Honda Project 2&4”. Projekt, który zwyciężył w zorganizowanym przez Hondę globalnym konkursie dla wewnętrznych zespołów designerskich, reprezentuje dążenie japońskiej firmy do inspirowania i nagradzania kreatywnego myślenia.

„Project 2&4”, utożsamiający zasadę „twórczego rzemiosła” Hondy, został stworzony wspólnie przez centrum ds. designu motocykli Hondy na Alasce oraz centrum ds. designu samochodów Hondy w Wako w Japonii. „Honda Project 2&4” wyraża nieustające dążenie Hondy do oferowania rozwiązań bardziej przyjaznych użytkownikowi. Projekt „Honda Project 2&4″ nieposiada kabiny przez co tworzy innowacyjne otoczenie, pozwalające doświadczyć wolności typowej dla jazdy na motocyklu oraz zwrotność typową dla samochodu osobowego.

Gama nowych i odświeżonych modeli Hondy

Podczas salonu Frankfurt Motor Show 2015 Honda przedstawi nowe modele HR-V i Jazz, które pojawią się w europejskich salonach sprzedaży we wrześniu tego roku. Oba auta oferują wyrafinowany design nadwozia, wysoki poziom bezpieczeństwa, najbardziej przestronne w klasie wnętrza oraz wszechstronne rozwiązania transportowe.

Honda CR-V, jeden z najlepiej sprzedających się SUV-ów na świecie, otrzymała w 2015 roku nowy silnik Diesla oraz dziewięciostopniową przekładnię automatyczną, jak również pierwsze na świecie systemy zwiększające bezpieczeństwo podróżujących.

Zobacz również:   Nadjeżdża nowa generacja Hyundaia Tucsona

Honda Civic i Civic Tourer wyróżnia się nową, sportową stylistyką nadwozia i wnętrza, uwypukloną w nowej wersji Sport. Model ten otrzymał również zaawansowany system informacyjno-rozrywkowy Honda Connect działający w oparciu o system Android, oferujący takie funkcje, jak WiFi, Bluetooth i Mirror Link oraz wejścia USB i HDMI.

Nowa Honda Civic Type R, nazwana „autem wyścigowym do codziennego użytku”, reprezentuje sportowe DNA Hondy oraz dążenie japońskiego producenta do zaoferowania klientom wiodących w klasie osiągów za sprawą nowatorskich rozwiązań inżynieryjnych. Sercem modelu budowanego w Wielkiej Brytanii jest nowy, turbodoładowany silnik benzynowy 2,0 VTEC TURBO. Bezkonkurencyjna w segmencie europejskich sportowych hatchbacków moc maksymalna 310 KM jest uzyskiwana przy 6 500 obr./min. Dzięki doskonałej aerodynamice prędkość maksymalna oscyluje w granicach 270 km/h, co czyni Civica Type R jednym z najbardziej ekstremalnych modeli z czerwonym logotypem „Type R” na masce.

Honda UNI-CUB β debiutuje w Niemczech

Podczas salonu Frankfurt Motor Show 2015 Honda zaprezentuje także urządzenie osobistej mobilności UNI-CUB β. Urządzenie zostało wyposażone w opracowany przez Hondę system kontroli równowagi oraz system wielokierunkowego koła napędowego. Rozwiązanie to stanowi podstawę badań nad humanoidalnymi robotami, włączając w to robota ASIMO.

Konferencja prasowa Hondy odbędzie się we wtorek 15 września o godzinie 14:00 CET na stoisku Hondy nr B11 w hali 9.0

Leave a Reply