• W siedzibie Hyundai Motorsport w Alzenau odbyła się oficjalna prezentacja modelu i20 WRC Nowej Generacji

• Kierowcy: Dani Sordo, Hayden Paddon and Thierry Neuville wezmą udział we wszystkich 14 rundach Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC) 

Hyundai Motorsport potwierdził gotowość do startów w Mistrzostwach Świata WRC w 2016 roku, prezentując w swojej siedzibie w niemieckim Alzenau  model i20 WRC Nowej Generacji.  

Oficjalne odsłonięcie nowego, 5-drzwiowego i20 WRC oznacza rozpoczęcie kolejnego, ekscytującego rozdziału w krótkiej historii Hyundai Motorsport, budowanej przez 2 sezony Mistrzostw. W tym czasie zespół zebrał spore doświadczenie, które pozwoli na efektywne konkurowanie z rywalami.

 Od początku startów w 2013 roku kierowcy Hyundaia stawali pięć razy na podium, odnotowując także spektakularne zwycięstwo w rajdzie Niemiec.

 W 2015 roku Hyundai mocno koncertował się na testach i badaniach rozwojowych nowego modelu i20 WRC, aby odpowiednio przygotować się do startu w otwierającym sezon 2016 Rajdzie Monte Carlo. Nowy i20 przejechał 8 000 km i zgodnie z oczekiwaniami okazało się, że jest nie tylko szybszy od poprzednika ale także ma lepsze właściwości jezdne.

 W każdej rundzie przyszłorocznych Mistrzostw wystartują trzy samochody Hyundaia, za kierownicą których zasiądą: Dani Sordo, Hayden Paddon i Thierry Neuville. Przez cały sezon – od Rajdu w Monte Carlo, aż do zamykającego Mistrzostwa Rajdu w Australii, będą prowadzili samochody  #3, #4 i #20.

 ”Z tymi kierowcami pracowaliśmy przez dwa minione sezony i cieszymy się, że będą mieli teraz okazję wystartować w nowym modelu i20 WRC. Ich opinia na temat samochodu jest bardzo pozytywna, dlatego tym bardziej nie mogę się doczekać, aż zobaczę ich na poszczególnych odcinkach rajdów. Mamy naprawdę silny zespół kierowców, ze zróżnicowanym doświadczeniem, a biorąc udział we wszystkich rundach – łącznie z nowym rajdem w Chinach, wszyscy trzej będą mieli równe szanse w Mistrzostwach Kierowców.” – powiedział Michel Nandan, Szef Zespołu Hyundai Motorsport.
 Kierowcą testowym zespołu Hyundaia pozostanie Holender, Kevin Abbring, który pojawi się w czwartym samochodzie także w wybranych rundach Mistrzostw.
Zobacz również:   Avicii stworzy dla Volvo nowy hit – Feeling Good

Leave a Reply