1W pełni elektryczny, w pełni autonomiczny samochód koncepcyjny zapowiada przyszłość rozwoju inteligentnej mobilności Nissana

2Więcej radości z jazdy: inteligentna jazda według Nissana

3Wygoda i przyjemność jazdy samochodem elektrycznym: inteligentna energia według Nissana

Koncepcyjny i bezemisyjny Nissan IMx jest oparty na nowej platformie samochodów elektrycznych Nissana, zaprojektowanej pod kątem maksymalizacji efektywności. Charakteryzuje się ona zupełnie płaską podłogą, co przekłada się na obszerność kabiny i poprawę dynamiki jazdy. Dzięki niskiemu środkowi ciężkości zawieszenie oferuje znakomite właściwości jezdne, zwłaszcza jak na segment crossoverów.

Źródłem przyjemności z jazdy jest także mocny, a jednocześnie cichy zespół napędowy. IMx jest wyposażony w dwa silniki elektryczne dużej mocy, które napędzają wszystkie koła pojazdu. Łącznie generują one 320 kW mocy i aż 700 Nm momentu obrotowego. Źródłem energii jest akumulator o dużej pojemności, którego konstrukcję dopracowano pod kątem zwiększenia gęstości energetycznej. Nowy akumulator pozwala na przejechanie ponad 600 kilometrów na jednym ładowaniu, co oznacza możliwość swobodnego podróżowania na długich trasach.

4Część infrastruktury społecznej: inteligentna integracja według Nissana

5Nowe koncepcje stylistyczne samochodów elektrycznych na miarę ery jazdy autonomicznej

6Stylistyka nadwozia: podkreślenie unikatowych cech samochodów elektrycznych

Minimalistyczne i sportowe wzornictwo elektrycznego IMx nawiązuje do charakterystycznych rozwiązań stylistycznych typowych dla Nissana, takich jak przedni pas z motywem litery V czy wyraźnie zarysowana, wznosząca się linia boczna, biegnąca od maski silnika po tył samochodu. Szerokie płaszczyzny wyraźnie wyprofilowanych przednich błotników rozpoczynają się przy kracie wlotu powietrza i płynnie przechodzą w boki nadwozia, dając wrażenie warstwowej konstrukcji.

Cynobrowe akcenty silnie kontrastują z perłową bielą nadwozia. Takie zestawienie jest inspirowane uramasari, czyli pięknem i ekstrawagancją wewnętrznej strony tradycyjnego japońskiego kimono.

7Stylistyka wnętrza: przestronne, minimalistyczne, sprzyjające relaksowi

Wnętrze IMx pozostaje wierne podstawowej koncepcji przestrzeni, którą można odnaleźć w tradycyjnym japońskim domu, czyli poczucia otwartości.

Panoramiczny panel wskaźników z ekranem OLED wyświetla w tle widok otoczenia pojazdu. Osobny wyświetlacz imitujący drewno z widocznym rysunkiem słojów jest umieszczony pod panelem wskaźników i otacza kabinę, sięgając również na boki drzwi. Dzięki niemu osoby podróżujące samochodem mają poczucie kontaktu z otoczeniem, podobnie jak przez tradycyjne japońskie ściany z papieru shoji.

Geometryczny wzór katanagare na fotelach został delikatnie wycięty laserem. Zagłówki z wzorem inspirowanym japońską drewnianą układanką kumiki są wykonane z miękkiego silikonu nałożonego na ramę wydrukowaną na drukarce 3D.

Układ sztucznej inteligencji umożliwia sterowanie panelem wskaźników za pomocą gestów i ruchu oczu. Intuicyjny interfejs pozwolił wyeliminować wiele fizycznych przełączników i elementów sterowania, dzięki czemu kabina IMx jest nie tylko prosta stylistycznie, ale także wysoce efektywna i niezwykle komfortowa.

9Podobne

Dodaj komentarz