Infiniti Q30, samochód, który swoją stylistyką łamie obowiązujące dotąd w segmencie premium konwencje projektowe, otrzymał nowe, niepowtarzalne oblicze. Jest ono wynikiem współpracy Infiniti z polskim artystą abstrakcyjnym Łukaszem Stokowskim, a polega na „ubraniu” nadwozia Q30 w skórę przeniesioną z jednego z jego obrazów.

Łukasz Stokowski

Dynamika samochodu oraz twórczości, z której znany jest artysta, to idealna kompozycja. Tym bardziej, że Łukasz Stokowski, podobnie jak styliści Infiniti, ceniony jest za łamanie zasad, ponieważ  – jak mówi – sztuka nie ma dlań ograniczeń, a proces twórczy jest nieprzewidywalny. Tworzy abstrakcyjne i dynamiczne w swoim wyrazie obrazy, odważnie buduje kontrasty, nie boi się kolorów. „Moim celem i największym spełnieniem jest przekazanie ludziom siły, energii i pozytywnych emocji, bo sam jestem szczęśliwym człowiekiem” – mówi Łukasz Stokowski.

Prezentowany wyjątkowy egzemplarz Q30 w wersji 2.2d  Premium Tech Gallery White 7 DCT AWD będzie jeżdżącym dziełem sztuki, gdyż można go będzie kupić. Cena, jak na występujące w jednym egzemplarzu dzieło sztuki, nie wydaje się wygórowana, gdyż wynosi 202 800 złotych.

INFINITI ABSTRACT CAR będzie można zobaczyć podczas wernisażu wystawy Łukasza Stokowskiego, który odbędzie się w Royal Wilanów (Warszawa, ul. Klimczaka 1), 18 czerwca o godzinie 19:00.

Zobacz również:   Lakier do Porsche, który kosztuje więcej niż Porsche!

Leave a Reply