Infiniti Q30 najbezpieczniejszym małym samochodem rodzinnym 2015 roku według Euro NCAP

Na początku grudnia informowaliśmy, że nowy kompakt klasy premium − Infiniti Q30 uzyskał maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w teście bezpieczeństwa przeprowadzonym przez niezależną organizację badającą bezpieczeństwo samochodów Euro NCAP. Teraz organizacja ogłosiła, że Q30 uzyskał najlepszy wynik w klasie przebadanych małych samochodów rodzinnych. Ogłoszenie tej informacji zbiegło się w czasie z inauguracją sprzedaży Q30 we wszystkich salonach Infiniti w Europie.

Infiniti Q30 (1)

Dzięki wielu supernowoczesnym systemom bezpieczeństwa, w jakie wyposażony jest Q30, model ten może się poszczycić wybitnymi ocenami we wszystkich poddawanych ocenie kategoriach, a szczególnymi w dziedzinie ochrony dzieci i pieszych, w których zdecydowanie przewyższa znakomitymi wynikami modele konkurencyjne. Jednym z elementów, który wpłynął na tak wysoką ocenę, jest zastosowanie w Q30 podnoszącej się w przypadku zderzenia z pieszym maski.

Jesteśmy oczywiście zaszczyceni uznaniem przez Euro NCAP naszego zupełnie nowego Q30 za najbezpieczniejszy samochód w klasie − skomentował François Goupil de Bouillé, wiceprezes Infiniti na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. Najwyższe oceny są dobitnym dowodem wielu doskonałych cech naszego pierwszego kompaktowego samochodu klasy premium, związanych z nieustannym rozwojem innowacyjnych technologii bezpieczeństwa przeznaczonych dla wszystkich modeli Infiniti. Naszym celem zawsze było zapewnianie zarówno wyjątkowych wrażeń z jazdy, jak i maksimum bezpieczeństwa wszystkich pasażerów – stwierdził François Goupil de Bouillé.

Infiniti Q30 (2)

Z pełną informacją na temat najlepszych pod względem bezpieczeństwa w swoich klasach samochodów można zapoznać się na stronie internetowej organizacji Euro NCAP, a ze szczegółowym raportem z test Euro NCAP dotyczącym Q30 po sąsiedzku: Euro NCAP Infiniti Q30

Zobacz również:   Toyota w Polsce już od 25 lat

Leave a Reply