Jeep e-volution

Na stoisku Jeepa w Genewie są nowe hybrydowe modele plug-in wyposażone w akumulatory, które można ładować z zewnętrznego źródła zasilania, a co za tym idzie, mogą magazynować więcej energii elektrycznej. To rozwiązanie pozwala na użycie mocniejszych silników elektrycznych, co przekłada się na zasięg wynoszący około 50 kilometrów i prędkość maksymalną około 130 km/h na silniku elektrycznym zarówno dla Renegade, jak i Compass.

Jednostki elektryczne działają w synergii z nowym 1,3-litrowym silnikiem benzynowym z turbodoładowaniem, by zwiększyć ogólną wydajność i moc. W przypadku Renegade`a moc wynosi 190 KM lub 240 KM, co zapewnia wyjątkową wydajność na drodze: przyspieszenie od 0 do 100 km/h w około 7 sekund. Te same parametry, choć wciąż oczekujące na homologację, są osiągane przez pierwszego hybrydowego Compassa plug-in. Również w Compassie jednoczesne działanie silnika spalinowego (ICE) i silnika elektrycznego zapewnia moc maksymalną do 240 KM.

Ponadto nowe SUV-y Jeep z hybrydową technologią plug-in są przyjemniejsze w prowadzeniu dzięki lepszemu przyspieszeniu i szybszej reakcji silnika. Są również wyjątkowo ciche i bardziej przyjazne dla środowiska, a emisja CO2 jest niższa niż
50 g/km.

Co warte podkreślenia, dzięki elektryfikacji, Jeep jeszcze bardziej poprawia swój legendarny potencjał do jazdy terenowej, a to dzięki większemu momentowi obrotowemu zapewnionemu przez silnik elektryczny i możliwości dostosowania go z niezwykłą precyzją podczas startu i podczas jazdy po najbardziej wymagającym terenie, na którym wymagane są niskie przełożenia.

Dzięki nowej elektrycznej technologii napędu na wszystkie koła (eAWD) trakcja na tylnej osi nie jest zapewniona przez wał napędowy, ale przez dedykowany silnik elektryczny. Pozwala to na rozdzielenie dwóch osi i niezależne sterowanie momentem obrotowym w sposób bardziej efektywny niż układ mechaniczny.

W celu pomocy Klientowi w uzyskaniu informacji związanych z codzienną jazdą samochodem hybrydowym, technologia PHEV Renegade`a i Compassa wyposażona jest w dedykowany zestaw wskaźników i aktualizowany ekran informacyjny.

Jeep, w zgodzie z podstawowymi wartościami marki, jak wolność, autentyczność i pasja, pozostaje zawsze wierna przesłaniu, by pokonywać wszystkie ograniczenia. Marka wciąż ewoluuje i wynosi swoje SUV-y na wyższy poziom, stawiając sobie nowe wyzwanie i wyznaczając nowe standardy.

Zobacz również:   Formuła 4 ADAC – nowe wyzwanie dla 1,4-litrowego turbodoładowanego silnika Abarth

Za kierownicą Jeepa Renegade`a i Jeepa Compassa wyposażonych w technologię PHEV ​​jazda staje się jeszcze bardziej przyjemna i wydajna. W zapewnieniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa umożliwia skupienie się na pokonywaniu najbardziej ekstremalnych tras off-roadowych i podziwianiu piękna natury. 

Leave a Reply