Koncepcyjna sportowa Mazda RX-VISION z silnikiem z tłokiem obrotowym – wizja przyszłości w duchu Mazdy

Zgodnie z wizją przyjętą przez Mazdę, jej samochody mają dawać prawdziwą przyjemności z jazdy, wzbogacając motoryzacyjne doznania swych użytkowników i stając się niejako integralną częścią ich stylu życia. Taka filozofia nieustannie motywuje japońskiego producenta do przełamywania stereotypów i tworzenia pojazdów, które wpisują się w schemat obranej strategii.

08_rx-vision_h_screen

Mazda pozostaje jedynym producentem z branży motoryzacyjnej, który nadal rozwija i na masową skalę produkuje silnik Wankla. Technologia ta nie tylko uosabia nieugiętego ducha firmy w podążaniu własną, niezależną ścieżką rozwoju, ale także przyczynia się do budowy unikalnej tożsamości marki i jej silnej więzi z klientem. To z tych powodów nadal kontynuuje badania nad tą technologią napędową, mimo iż w jej ofercie nie znajdziemy obecnie żadnego modelu z takim silnikiem.

10_rx-vision_h_screen

Koncepcyjna Mazda RX-VISION stanowi zatem platformę, na której zadebiutuje nowa generacja silnika z tłokiem obrotowym – SKYACTIV-R  i ucieleśnia wizję sportowego samochodu z silnikiem umieszczonym z przodu i napędem na tylną oś. Innymi słowy, debiutujący w Tokio, koncepcyjny model RX-VISION przedstawia wizję przyszłości w typowym dla Mazdy stylu.

Zobacz również:   Nowy Opel Mokka X. Więcej niż atrakcyjny design?

1 KOMENTARZ

  1. Ależ ten samochód jest piękny 😀 Wprost się nie można napatrzeć…Marzenie by się spełniło, gdyby trafił do
    produkcji. Mazda słynie ze świetnych konceptów, ale i w przeszłości miała fantastyczne modele wyprzedzające zwój czas, jak choćby Cosmo Sport 110S oraz RX-5 czy Eunos Cosmo.Więcej o tych modelach znajdziecie w artykule: https://www.mazda.warszawa.pl/poczatki-czyli-wyprzedzajaca-swoj-czas-mazda-cosmo-sport-110s-generacje-mazdy-cosmo/

Leave a Reply