Konkurs „Red Dot Awards 2022”: nowy PEUGEOT 308 zdobywcą nagrody za design

Podczas tegorocznej edycji prestiżowego konkursu wzornictwa przemysłowego „Red Dot Award”, nagroda w kategorii „Samochody i Motocykle” została przyznana nowemu PEUGEOT 308, pierwszemu modelowi marki z nowym logotypem PEUGEOT. Wygląd, oryginalny styl, jakość projektowania oraz innowacyjny PEUGEOT i-Cockpit® nowego modelu zyskały uznanie 50 członków międzynarodowego jury „Red Dot Award”. Eksperci w dziedzinie wzornictwa przemysłowego co roku przyznają nagrody w 51 kategoriach produktów za wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie wzornictwa. Klienci ze wszystkich kontynentów mają zaufanie do znaku „Red Dot”, który jest gwarancją wysokiej jakości, inteligentnego projektowania i doskonałej ergonomii. PEUGEOT 308 jest siódmym modelem marki, który otrzymał tę prestiżową nagrodę. Znak „Red Dot” powstał w 1955 roku w Niemczech i od tego czasu stał się światowym znakiem najlepszych projektów stylistycznych.

Linda JACKSON, dyrektor generalna marki PEUGEOT: „Jesteśmy dumni z przyznania prestiżowej nagrody „Red Dot Design Award” nowemu PEUGEOT 308. Nowe logo na masce jest symbolem dbałości i pasji włożonej w stworzenie tego modelu, który wyróżnia się niepowtarzalnym wyglądem, najwyższą jakością wykonania, technologicznym zaawansowaniem, precyzją i innowacyjnością. Ta najbardziej prestiżowa nagroda w dziedzinie wzornictwa produktowego dowodzi trafności wyborów, na które zdecydowaliśmy się podczas projektowania nowego PEUGEOT 308.”

Nowy PEUGEOT 308 wprowadza nowy kanon stylistyczny marki

Wyróżniający się, dynamiczny, elegancki i wyważony design nadwozia nowego PEUGEOT 308 zyskał uznanie w oczach jury. PEUGEOT 308 jest pierwszym modelem marki z nowym logotypem PEUGEOT, wkomponowanym w grill o wyrazistych wzorach i elegancko maskującym przedni radar systemów wspomagania prowadzenia.

Przód z charakterystyczną dla modeli PEUGEOT pionową sygnaturą świetlną uzupełniają w wersjach GT i GT Pack reflektory Matrix LED, zapewniające lepsze oświetlenie i większe bezpieczeństwo w codziennej jeździe. Uzupełnieniem identyfikacji wizualnej są tylne światła LED z charakterystycznym motywem trzech pazurów.

Kabina jest wyposażona w PEUGEOT i-Cockpit® 3D (kompaktowa kierownica, cyfrowy panel zegarów na linii wzroku kierowcy, ekran dotykowy z możliwością konfiguracji skrótów)z intuicyjnym w obsłudze systemem informacyjno-rozrywkowym online, działającym podobnie jak smartfon.

Siedzenia mają certyfikat AGR – znak jakości przyznawany przez niezależne stowarzyszenie lekarzy i specjalistów w dziedzinie zdrowia, za ergonomiczną budowę i duży zakres regulacji. Wszystkie szczegóły, takie jak oświetlenie ambientowe w 8 kolorach, sięgające aż do pokrytych Alcantarą® paneli drzwi, czy też elementy ozdobne z tłoczonego aluminium, dostępne w zależności od poziomu wyposażenia, zostały starannie dopracowane.

Zobacz również:   Nowy system multimedialny Toyoty zintegrowany ze smartfonami

Nowy PEUGEOT 308 jest dostępny w wersji hybrydowej typu plug-in lub z silnikiem spalinowym, co daje klientom swobodę wyboru układu napędowego.

„Red Dot Design Awards”

PEUGEOT już po raz siódmy trafia na listę laureatów konkursu „Red Dot Product Design”, po modelach: 208 i 2008 w 2020 roku, 3008 w 2017 roku, TRAVELLERZE w 2016 roku, 308 SW pierwszej generacji w 2014 roku i RCZ coupé w 2010 roku.

Tegoroczna „Red Dot Award” jest jedenastą z kolei międzynarodową nagrodą przyznaną nowemu PEUGEOT 308 od debiutu rynkowego pod koniec 2021 roku.

Przyznawany od 1955 r. znak „Red Dot” jest najbardziej prestiżowym na świecie wyróżnieniem w dziedzinie jakości i wzornictwa. „Red Dot Design Awards” są przyznawane raz w roku w trzech obszarach: design produktu, brand design i projektowanie komunikacji oraz projekt koncepcyjny. W skład jury wchodzi 50 międzynarodowej klasy ekspertów z różnych dziedzin: projektantów, architektów i wykładowców. Informacje na temat organizacji „Red Dot Design Award” są dostępne na stronie internetowej: https://www.red-dot.org/

Leave a Reply