Nowy Lexus LC 500 oraz jego hybrydowy odpowiednik LC 500h są jedną z głównych atrakcji stoiska Lexusa na Międzynarodowych Targach Samochodowych w Nowym Jorku.

Po raz pierwszy oba modele pokazano razem. Jest to także premiera modelu LC 500h w Stanach Zjednoczonych. Samochody staną obok 19 innych modeli japońskiej marki.

Dane techniczne LC

Model LC został po raz pierwszy zaprezentowany w styczniu na targach w Detroit. Samochód ma pod maską wolnossący silnik V8 5,0 l o mocy 477 KM i momencie obrotowym 530 Nm. Jednostka ta pojawiła się już pod maską modeli GS-F i RC-F. Sensacją okazała się automatyczna skrzynia biegów z aż 10 przełożeniami. Dynamiczny design i bardzo długi rozstaw osi wynoszący aż 2870 mm podkreślają sportowy charakter auta.

LC 500h wyposażony został w nowej generacji hybrydowy zespół napędowy Lexus Multi StageHybrid System. Składają się na niego benzynowy silnik V6 3,5 l i 220-konny silnik elektryczny. Układ o łącznej mocy 476 KM rozpędza auto do 100 km/h w czasie poniżej 5 sekund. Przełożenia zmienia 4biegowa automatyczna skrzynia.

Źródło: Lexus, informacja Mototarget.pl

Zobacz również:   Hyundai prezentuje zdjęcia nowego modelu i20

Leave a Reply