Lexus LX 570 jest produkowany wyłącznie z nadwoziem zamkniętym – jednak nie znaczy to, że nie można kupić flagowej terenówki japońskiego producenta samochodów luksusowych w wersji ze składanym dachem.

Lexus LX kabriolet

Modyfikację Lexusa LX na kabriolet opracowała amerykańska firma Newport Convertible Engineering, od 1983 roku zajmująca się specjalistycznymi przeróbkami samochodów wszelkich marek – przede wszystkim luksusowych. Oferta obejmuje kabriolety, samochody kuloodporne i do celów specjalnych, np. dla myśliwych.

Ile kosztuje takie cudo? Na stronie internetowej NCE nie znajdziemy oczywiście cennika, bo koszt zależy od zakresu modyfikacji oraz instalowanego wyposażenia i zawsze jest efektem indywidualnej umowy. Jednak niedawno nowiutki Lexus LX 570 Convertible, przygotowany przez NCE, pojawił się w ofercie salonu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Biały LX 570 ma beżowy, składany dach o odcieniu idealnie dopasowanym do koloru skórzanej tapicerki. Samochód jest ośmiomiejscowy z ostatnim rzędem siedzeń składanym elektrycznie, zmechanizowane są również drzwi bagażnika. Lexus LX 570 ma benzynowy silnik V8 5,7 l o mocy 383 KM z napędem przenoszonym na cztery koła przez elektronicznie sterowaną, ośmiobiegową automatyczną przekładnię sekwencyjną. Cena wywoławcza to 1,3 mln dirhamów, czyli – bagatela – ok. 350 tys. USD.

Zobacz również:   Pierwszy Buick Cascada z zakładów Opla w Gliwicach

Leave a Reply