Jean-Marc Gales, dyrektor generalny Loutsa, potwierdził, że firma pracuje nad dwoma nowymi samochodami sportowymi. Wszystko dzięki temu, że brytyjska marka pod władaniem firmy Geely (tej samej, która ma pod swoimi skrzydłami m.in. Volvo) zaczęła przynosić zyski.

 

W 2020 roku pojawić ma się nowy, flagowy model, który będzie umieszczony nad Evorą w całej gamie modelowej. Wszystko wskazuje na to, że będzie to współczesna wersja kultowego Esprita. Nowy model ma być nie tylko o segment wyższym od Evory, ale także ma iść o krok dalej oraz być znacznie lżejszym. Na chwilę obecną nie wiadomo co będzie drzemać pod maską flagowca od Lotusa, ale nowy samochód ma objąć wiodącą pozycję dzięki wydajności, aerodynamice i hamowaniu, pracujące ze sobą w niezwykłej równowadze.

Mniej informacji pojawiło się na temat drugiego modelu Lotusa, który prawdopodobnie będzie dwumiejscowy. Nie wiadomo czy drugi model zastąpi Elise, czy będzie autem o zupełnie innym charakterze, gdyż, jak podkreślił Gales, rynek stał się nieco bardziej ekskluzywny.

Lotus finalizuje obecnie projekt pierwszego Crossovera, który ma być oparty na płycie podłogowej SPA od Volvo. Gales potwierdził również, że wszystkie obecnie dostępne samochody, w tym Elise, Exige, Evora i 3-Eleven będą nadal wykorzystywały silniki pochodzące od Toyoty.

Zobacz również:   NOGI W DÓŁ!

Leave a Reply