Oferta silników dostępnych w modelu Mazda 3 w wersji hatchback i sedan została poszerzona o nową, wyjątkowo oszczędną turbodoładowaną jednostkę wysokoprężną SKYACTIV-D 1.5 o mocy 105 KM. Nowy silnik, zgodny z normą Euro 6, przyczyni się do dalszego wzmocnienia pozycji Mazdy 3 jako jednego z najatrakcyjniejszych modeli w konkurencyjnym segmencie samochodów kompaktowych.

W silniku, który znacznie zwiększa konkurencyjność Mazdy 3 w jej segmencie, zastosowano wyjątkowo niski współczynnik sprężania 14,8:1 oraz specjalną turbinę o zmiennej geometrii. Samochód z tym silnikiem emituje zaledwie 99 g/km CO2, przy średnim zużyciu paliwa już od 3,8 l/100 km. Nowością jest również technologia Natural Sound Smoother, która znacznie zmniejsza hałas i wibracje silnika.

Mazda3-1.5_24

Atutem Mazdy 3 są także precyzyjne i finezyjne rozwiązania konstrukcyjne, czyli technologia SKYACTIV stanowiąca element efektownej stylistyki KODO — Dusza Ruchu. Mazda 3 z innowacyjnym, lekkim i  sztywnym nadwoziem jest jednym z najlżejszych przedstawicieli segmentu C — masa pojazdu gotowego do jazdy zaczyna się już od 1185 kg. Ponadto, samochód charakteryzuje się znakomitymi właściwościami aerodynamicznymi, komfortowo zestrojonym zawieszeniem i niskim zużyciem paliwa bez uszczerbku dla dobrej dynamiki i sportowej zwrotności. Cena podstawowej wersji Mazdy 3 z nowym silnikiem Diesla zaczyna się od 83 990 zł.

Mazda3-1.5_5

Elegancki i przestronny kokpit Mazdy 3 jest podporządkowany potrzebom kierowcy. Na desce rozdzielczej uwagę zwracają takie elementy, jak kompaktowy zestaw wskaźników, duży 7‑calowy kolorowy ekran dotykowy*, pokrętło HMI sterujące systemem multimedialnym MZD Connect* oraz wyświetlacz Head-up* — jeden z pierwszych w segmencie C.

Mazda3-1.5_4

Oferta z roku modelowego 2016 rozszerzona została również o limitowaną wersję hatchbacka „ENSO”, z ciemnymi 18‑calowymi obręczami kół, czarną skórzano-zamszową tapicerką z czerwonymi przeszyciami oraz kamerą cofania. Standard wyposażenia w wybranych wersjach Mazdy3 na rok 2016 wzbogacono o radio cyfrowe, kamerę cofania i regulację wysokości fotela pasażera.

Mazda3-1.5_1

W modelu Mazda 3 zastosowano pełen zestaw zaawansowanych i innowacyjnych technologii wspomagających kierowcę i zwiększających bezpieczeństwo. Są to między innymi: system ostrzegania o przeszkodach przed pojazdem (FOW), system wspomagający hamowanie zapobiegający kolizjom przy małej prędkości (SCBS), system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LDWS) oraz adaptacyjny układ utrzymywania stałej prędkości (MRCC). Dzięki najwyższemu poziomowi bezpieczeństwa czynnego Mazda 3 uzyskała maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w testach Euro‑NCAP.

Zobacz również:   Nowy Opel ADAM S — stylowa i ekskluzywna mała rakieta

Leave a Reply