CX-3 to najnowszy model w gamie Mazdy nowej generacji, w którym zastosowano wszystkie technologie SKYACTIV. Aby podkreślić piękno i wyrafinowanie oraz stworzyć wrażenie naturalnego ruchu, samochód został opracowany zgodnie z motywem stylizacji KODO – Dusza Ruchu, który nadał mu mocną wyrazistą sylwetkę i dynamiczny charakter.

CX-3 oferuje wszystkie najistotniejsze elementy, jakich kierowca może oczekiwać od samochodu: wyjątkowy design, przyjazne dla użytkownika wnętrze oraz pewność prowadzenia, jaką Mazda stara się zapewnić w każdym swoim modelu.

CX-3 zadebiutuje w polskich salonach już na początku wakacji. Klienci będą mogli wybierać spośród wielu konfiguracji – w gamie znajdą się silniki benzynowe i Diesla, ręczne i automatyczne skrzynie biegów, napęd na jedną oś oraz 4×4 – wszystkie z bogatym wyposażeniem.

Pierwsza na liście wersja SkyGO 4×2 z silnikiem SKYACTIV-G 2,0 l 120 KM z ręczną skrzynią biegów wyceniona została na 66 900 zł. brutto. W wyposażeniu standardowym znajdziemy tu m.in. przednie, boczne i kurtynowe poduszki powietrzne, komputer pokładowy, klimatyzację manualną, gniazdo AUX i port USB, elektrycznie sterowane lusterka boczne czy system wspomagania ruszania na wzniesieniu i monitorowania ciśnienia w oponach.

Wśród układów napędowych znajdziemy SKYACTIV-D – 1,5-litrowy, czysty silnik Diesla (105 KM) – oraz SKYACTIV-G – 2-litrowy silnik benzynowy z bezpośrednim wtryskiem w dwóch wersjach mocy – 120 i 150 KM.  W połączeniu z napędem na cztery koła nowej generacji, każdy z tych silników zapewnia stabilną jazdę, a zarazem zdumiewająco niski poziom emisji spalin. Przyjemność jazdy zwiększa dodatkowo szeroki wachlarz najnowszych technologii Mazdy, w jakie wyposażono ten model, w tym system łączności z urządzeniami przenośnymi MZD Connect i zaawansowane funkcje bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE.

Zobacz również:   Nowa broń Peugeota na Dakar 2018

2 KOMENTARZE

  1. Jakoś końcem 2017 Mazda wypuściła całkiem nowy model CX-3, ten o którym mowa w artykule jest zastąpiony nowszym. Nowa Mazda CX-3 dużo lepiej się prezentuje od swojej poprzedniczki(co nie znaczy, że wcześniejszy model jest zły), cos w nadwoziu chyba zmieniono. W środku Crossover jest wygodny, sam sposób w jaki wnetrze samochodu utrzymano daje poczucie komfortu i estetyki. Jest to dla mnie dość istotne ponieważ w moim przypadku pozytywnie wpływa to na prowadzenie pojazdu.

Leave a Reply