2015_cx-5_mazda6_launch_screen

Ofensywa nowych modeli Mazdy nabierze rozpędu na 85. Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie, który odbędzie się na początku marca. Marka zaprezentuje zupełnie nowy model CX-3 – będzie to już piąta premiera w ciągu sześciu miesięcy – a także dwa modele nowej generacji – MX-5 i Mazda2, jak również CX-5 2015 i Mazda6 2015.

W centrum uwagi znajdzie się Mazda CX-3 – to europejska premiera pierwszego modelu Mazdy z segmentu małych SUV-ów. Będzie on oferowany w wersjach z napędem na przednią oś oraz na wszystkie koła. Dzięki swym eleganckim liniom zgodnym z motywem projektowania KODO oraz wyjątkowemu połączeniu osiągów i niskiego spalania – w wyniku zastosowania technologii SKYACTIV – niewątpliwie zdobędzie uznanie w tym szybko rosnącym segmencie.  Sprzedaż CX-3 w Europie rozpocznie się na początku lata.

cx-3_2014_laas_exterior_us_15_screen

Zaprezentowana po raz pierwszy we wrześniu 2014 r. nowa Mazda MX-5 powoduje szybsze bicie serca dzięki nowej stylizacji nadwozia i gamie silników SKYACTIV. Lekkie linie karoserii nawiązują do korzeni, czyli do pierwszego modelu MX-5, który debiutował 25 lat temu. MX-5 trafi na rynek jesienią.

Nowa Mazda2 podnosi poprzeczkę w segmencie B dzięki bogatej gamie wyposażenia, w tym wyświetlaczowi przeziernemu Head-up. Ten model zdobył już w Japonii nagrodę Samochód Roku 2014–15 i nagrodę Złotej Kierownicy w Europie.

mx-5_2015_exterior_27_screen

Premierową gamę Mazdy na tegorocznych targach w Genewie zamykają modele  CX-5 2015 i  Mazda6 2015. Oprócz zmienionego wyglądu wewnętrznego i zewnętrznego te modele wyposażono w systemy bezpieczeństwa aktywnego, takie jak chociażby debiutujące u Mazdy adaptacyjne światła przednie LED. Tegoroczna Mazda6 oferowana jest w wersji z napędem na wszystkie koła i wyświetlaczem Head-up, natomiast najnowsza edycja CX-5 zyskała w swej gamie benzynowej nowy silnik SKYACTIV-G o pojemności 2,5 l.

Wszystkie modele będą dostępne z systemem MZD Connect, bezpiecznym i prostym w obsłudze systemem do podłączenia smartfonu oraz wyposażone w najnowocześniejszą technologię bezpieczeństwa Mazdy – i-ACTIVSENSE.

Zobacz również:   Toyota ponownie najcenniejszą marką motoryzacyjną

 

Leave a Reply