Producenci samochodów często wprowadzają subtelne zmiany w swoich samochodach, w zależności od rynków, na których są sprzedawane. Jak się okazuje dotyczy to nawet supersamochodów. McLaren Senna w poza Europą otrzymał podwójny wydech zamiast trzech końcówek w wersji europejskiej.

 

Podstawowym wytłumaczeniem jest fakt, że w Europie obowiązują rygorystyczne przepisy dotyczące hałasu, których, zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i reszcie świata nie ma. McLaren Senna został więc zaprojektowany tak, aby środkowa końcówka wydechu utrzymywała niski poziom hałasu przy niskich obrotach silnika, natomiast dwa zewnętrze będą brzmiały z „pełną parą” przy wyższych.

W skrócie, modele Senna sprzedawane poza Europą będą głośniejsze. Dużej części osób zestaw z trzema końcówkami może wydawać się ciekawszy, ale chyba lepszym wyborem byłby brak ograniczeń.

Zupełnym przeciwieństwem tego zestawu jest Honda Civic, której potrójny wydech działa w odwrotny sposób. Głośna środkowa końcówka hałasuje, gdy jedziemy z niewielką prędkością, a cichsze, zewnętrzne służą do komfortowego i cichego podróżowania po autostradzie.

 

Zobacz również:   Parada nowości Mercedes-Benz na targach Poznań Motor Show 2015

Leave a Reply