Mercedes-Maybach Klasy S jeszcze bardziej Ekskluzywny

Mercedes-Maybach ucieleśnia najwyższy stopień wyjątkowości. Luksusowa marka łączy perfekcję Mercedesa Klasy S z ekskluzywnością Maybacha. W najnowszej odsłonie topowy model Mercedes-Benz jest jeszcze bardziej wyrafinowany. Nowa osłona chłodnicy, opcjonalny dwukolorowy lakier i nowe, niespotykane kombinacje odcieni w kabinie podkreślają jego majestatyczną prezencję. Światowa premiera modelu odbędzie się podczas targów motoryzacyjnych w Genewie (od 6 do 18 marca 2018 r.). Sprzedaż ruszy w kwietniu 2018 r.

Z przodu Mercedes-Maybach zwraca uwagę nową osłoną chłodnicy z subtelnymi, pionowymi listwami. Projektantom za inspirację posłużyły tu prążkowane garnitury. Jako pierwszy taki grill otrzymał prototypowy Vision Mercedes-Maybach 6 – zjawiskowe coupé, zaprezentowane w 2016 r.

Dwukolorowy lakier nadwozia

Także dwukolorowy lakier ma swoje korzenie w historii marki. W przyszłości nabywcy będą mieli do wyboru dziewięć różnych kombinacji odcieni. Kolejną nowością jest podwójna powłoka bezbarwna, którą na życzenie można łączyć ze wszystkimi ciemnymi barwami nadwozia. Charakteryzuje się ona niezwykłym blaskiem z efektem lakieru fortepianowego i wrażeniem wyjątkowej głębi. Prace związane z nałożeniem drugiej warstwy bezbarwnego lakieru, włącznie z wykonywanym w międzyczasie szlifowaniem, są prowadzone ręcznie w zakładach Maybach Manufaktur – odpowiadają za to specjalnie przeszkoleni lakiernicy.

Topowa limuzyna otrzymała też nowe, wieloramienne obręcze o średnicy 20 cali. Do wyboru są jeszcze trzy inne, ekskluzywne wzory felg o średnicy 20 cali, w tym 20-otworowe obręcze znane z modelu Mercedes-Maybach S Kabriolet.

Nowe wykończenie wnętrza

Oferta wzbogaca się o dwie nowe tonacje kolorystyczne kabiny: armaniakowy brąz/czerń oraz beż sawanny/czerń. Tapicerka skórzana nappa Maybach Exclusive w kolorze czarnym występuje w połączeniu z kontrastującymi przeszyciami w kolorze miedzianymi, złotym lub platynowym. Kolejną nowością są elementy ozdobne designo zdobione falistymi liniami Magnolia.

Mercedes-Maybach Klasy S: dane techniczne

S 560 S 560 4MATIC S 650
Liczba/układ cylindrów 8/V 8/V 12/V
Pojemność skok. (ccm) 3982 3982 5980
Moc maks. (kW/KM) 345/469 345/469 463/630
Maks. mom. obr. (Nm) 700 700 1000
Średnie zużycie paliwa (l/100 km) 8,8 9,3 12,7
Średnie emisje CO2(g/km) 198 209 289
Przyspieszenie 0-100 km/h (s) 4,9 4,9 4,7
Zobacz również:   Dacia Duster Blackshadow

Maybach to nie tylko większy luksus, to też większe wymiary

Pod względem długości i rozstawu osi flagowy okręt Mercedes-Benz przerasta wydłużoną Klasę S Limuzyna o 200 mm – mierzy 5462 mm długości, a jego rozstaw osi wynosi 3365 mm. Przekłada się to na zwiększoną przestrzeń dla pasażerów tylnych siedzeń. Mają oni do dyspozycji także montowane standardowo fotele Executive po obu stronach kabiny oraz inne ekskluzywne elementy wyposażenia, takie jak innowacyjny system wzmacniania głosu.

Mercedes-Maybach odniósł imponujący sukces – o czym najlepiej świadczą wyniki jego sprzedaży. Od chwili premiery w lutym 2015 r. do nabywców trafiło już ponad 25 tys. egzemplarzy modelu. Także w 2017 r. ponad jedna na dziesięć sprzedanych Klas S miała logo Maybacha. Głównymi rynkami zbytu topowej limuzyny są Chiny, Rosja oraz USA.

Leave a Reply