Mercedes pokazał 800 konnego czterodrzwiowego AMG GT Coupe

Nowy Mercedes AMG GT w wersji czterodrzwiowej

Mercedes planuje sporo nowości na tegoroczne Targi Motoryzacyjne w Genewie. Oprócz nowej klasy G czy klasy S od Maybacha odbędzie się jeszcze jedna premiera. Zdjęcia przedstawiają nowego Mercedesa AMG GT. Czterodrzwiowa odmiana dołączy do istniejącego coupe GT. Nowy model na fotografii jest zakamuflowany i przechodzi testy w tunelu aerodynamicznym.

Kiedy AMG w zeszłym roku ujawniło istnienie tego modelu, mówili, że pożyczy technologię od F1. W tym przypadku oznacza to raczej dzielenie układu hybrydowego, a nie pełnego układu napędowego. Chociaż nie jest aż tak ekstremalny jak supersamochód Project ONE, system odzyskiwania energii z F1 w parze z silnikiem AMG V8 Biturbo oznacza ponad 800 KM.

Czy pojawi się w modelu produkcyjnym? Nie można tego potwierdzić w 100%, ale wydaje się być to całkiem prawdopodobne. Mercedes powiedział, że Project ONE był pierwszym samochodem pochodnym z bolidami Formuły 1 i AMG skupia się na elektryfikacji samochodów. Mimo wszystko, nowe GT zmieniło kilka elementów. Najbardziej widocznymi są wydech czy boczne lusterka. Na więcej informacji musimy prawdopodobnie poczekać jeszcze trzy tygodnie.

Zobacz również:   J.D. Power: amerykańscy klienci uznali Porsche za najlepszą markę samochodów

Leave a Reply