Honda opracowała elektryczny Micro Commuter – mini pojazd krótkiego zasięgu, który będzie użytkowany przez firmę Toshimaya, znanego japońskiego producenta słodyczy. Powstał on we współpracy z firmą Kabuku, w oparciu o innowacyjny projekt wykorzystujący ideę Variable Design Platform. Micro Commuter zadebiutował podczas targów technologicznych CEATEC Japan w październiku 2016 roku.

Honda and Kabuku collaborate on 3D printed micro-commuter vehicle
Honda and Kabuku collaborate on 3D printed micro-commuter vehicle

Konstrukcję podwozia Micro Commuter’a oparto na wytrzymałej i lekkiej ramie o przekroju rurowym, a technologia wydruku 3D posłużyła do stworzenia paneli nadwozia oraz elementów przedziału bagażowego. Elektryczny układ napędowy Micro EV zapewnia zasięg około 80 km i został już z powodzeniem sprawdzony w kompaktowym modelu MC-β. W odróżnieniu od innych modeli Hondy z segmentu Micro Car, samochód ten oferuje miejsce jedynie dla kierowcy i zapewnia pojemny przedział bagażowy, który umożliwi firmie Toshiyama transport sporego ładunku jej najsłynniejszego produktu, czyli ciasteczek Hato sablé o kształcie gołębia.

Micro Commuter:

Podstawowe dane techniczne:
Długość całkowita 2495 mm
Szerokość całkowita 1280 mm
Wysokość całkowita 1545 mm
Całkowita masa własna 600 kg
Moc maksymalna 11 kW (15 KM)
Prędkość maksymalna 70 km/h
Czas ładowania akumulatorów Poniżej 3 godzin (gniazdo AC 200 V) Poniżej 7 godzin (gniazdo AC 100 V)

 

Więcej informacji na temat współpracy z firmą Kabuku dostępnych jest pod adresem: http://www.kabuku.co.jp/en/news/ceatec-honda-20161003

Zobacz również:   Nowy Aston, nowa nazwa, nowe plany

Leave a Reply