Mieszczuch stylizowany na Crossovera: Poznajcie Opla Karl Rocks

Breath of fresh air: The new Opel KARL ROCKS comes with a raised ride height and the appearance of a small SUV.

Szukasz niewielkiego samochodu o stylowym wyglądzie oraz wyposażeniu i cechach dostępnych zwykle w większych i droższych modelach z wyższych segmentów? A może pragniesz małego samochodu, które poradzi sobie z wyzwaniami miejskiej dżungli, oczaruje przechodniów modną stylistyką i zachwyci wrażeniami z jazdy charakterystycznymi dla SUV-a? W takim razie nowy Opel KARL ROCKS powinien Ci się spodobać.

Nowy samochód, który będzie świętował swoją światową premierę podczas Salonu Samochodowego w Paryżu (Stoisko 501 w Pawilonie 5-2; w dniach 1-16 października), wygląda niczym prawdziwy SUV i oferuje wiele zalet pojazdów tego typu, takich jak wyższa pozycja za kierownicą gwarantująca lepszą widoczność czy łatwiejszy dostęp do wnętrza kabiny, a także liczne opcje łączności. Pięcioro drzwi, pięć miejsc, kompaktowe wymiary i bagażnik, którego pojemność mierzona do poziomu dachu przekracza 1000 litrów, to niekwestionowane zalety Opla KARLA utrzymane w modelu KARL ROCKS, które wprawią w doskonały nastrój liczną grupę miejskich kierowców. Podwyższony wariant modelu KARL to samochód o licznych zaletach, który wszystko ma duże – poza wymiarami zewnętrznymi i ceną.

Dzięki przemyślanym zabiegom stylistycznym KARL ROCKS, na którego będzie można składać zamówienia począwszy od końca br. roku, wyróżnia się na tle rywali z segmentu A, w tym swojego łagodniejszego brata. Funkcjonalne srebrne relingi dachowe, wzmocnione zderzaki z przodu i z tyłu ze zintegrowanymi podkładkami ochronnymi (ten ostatni wyposażony w światło przeciwmgłowe), nowy kształt nadkoli oraz 15-calowe obręcze kół ze stopów lekkich z dwubarwnym wykończeniem doskonale pasują do charakterystycznych detali stylistycznych Opla, takich jak dynamiczne przetłoczenie biegnące w stronę tyłu samochodu. Pochylona linia dachu tworzy dynamiczną i sportową sylwetkę, którą KARL ROCKS zapożyczył od KARLA, dodając jej jednocześnie surowego wyrazu.

New Opel KARL ROCKS

Terenowy charakter i dynamiczny temperament pojazdu podkreślono zawieszeniem podwyższonym o 18 mm. Dzięki temu kierowca ma lepszą widoczność zarówno w ruchu miejskim, jak i przy podziwianiu krajobrazów przy wiejskich drogach. Wyższy prześwit jest też źródłem innych zalet modelu. KARL ROCKS może poruszać się także poza asfaltowymi drogami i łatwiej pokonywać nierówności podłoża. Dodatkowe 18 mm jest również ułatwieniem przy wsiadaniu i wysiadaniu.

Zobacz również:   Nadchodzi Opel GT Concept

opel-karl-rocks-297019

Terenowa stylistyka nadwozia została utrzymana we wnętrzu pojazdu dzięki zastosowaniu specjalnej tkaniny tapicerki „Favo” na siedzeniach. Jej wzór przypominający plaster miodu jest oferowany wyłącznie w modelu KARL ROCKS. Na uwagę zasługują także listwy progowe drzwi przednich oraz połyskliwa ramka wokół standardowego radioodtwarzacza R 300 lub opcjonalnego systemu multimedialnego IntelliLink Radio R 4.0, który może współpracować ze smartfonem przez interfejs Apple CarPlay lub AndroidAuto. Funkcja ta pozwala między innymi na korzystanie z aplikacji nawigacyjnych Apple Maps lub Google Maps. Alternatywnie, system Navi 4.0 IntelliLink oferuje zintegrowaną nawigację. Jedną z opcji łączności w najmniejszym uterenowionym Oplu jest osobisty opiekun kierowcy Opel OnStar, dzięki któremu zarówno KARL ROCKS, jak i jego łagodniejszy bliźniak są najlepiej skomunikowanymi małymi samochodami na rynku.

Opel KARL

OPEL KARL ROCKS oferuje znacznie więcej niż kusząca stylizacja nadwozia i stylowe wnętrze – jest on równie praktyczny i funkcjonalny jak KARL. Pięcioro drzwi to gwarancja łatwego dostępu do przodu i tyłu nadwozia. Pięć miejsc siedzących pozwala na korzystanie z tego stylowego samochodu mini o stylistyce SUVa nawet rodzinom – a gdy jest to konieczne, można złożyć dzieloną w proporcji 40/60 tylną kanapę i wykorzystać imponujące 1013 litrów przestrzeni bagażowej mierzonej do poziomu dachu.

New Opel KARL ROCKS

Dzikość modelu KARL ROCKS nie kłóci się z bogactwem elementów wyposażenia decydującego o wysokim poziomie bezpieczeństwa i komfortu w „zwykłym” KARLU. Przejście na tryb jazdy City za naciśnięciem przycisku (dostępny od wersji Enjoy) zwiększa siłę działania układu wspomagania kierownicy, ułatwiając wykonywanie manewrów w mieście. Dostępny jest także asystent parkowania (z tyłu) emitujący ostrzeżenia dźwiękowe w miarę zbliżania się do przeszkody na biegu wstecznym. Tempomat z ogranicznikiem prędkości pomaga utrzymywać odpowiednią prędkość jazdy w skomplikowanym ruchu miejskim i strefach zamieszkania z ograniczeniem do 30 km/h.

Leave a Reply