P90182076-highRes kopia

MINI John Cooper Works podjął maksymalnie trudne wyzwanie. 23 maja na nowym pasie startowym Katowice Airport zmierzył się w wyścigu na dystansie ¼ mili z ….samolotem. Szanse były wyrównane, szczególnie, że za kierownicą tego topowego atlety zasiadł inny zawodnik najwyższych lotów – Adam Małysz. „Odlotowy wyścig” zorganizowała największa grupa dealerska MINI Bawaria Motors.

„Naszym celem jest pozytywnie zaskakiwać naszych Klientów i to właśnie staramy się sukcesywnie realizować . Dlatego pokaz przedpremierowy odbędzie się z dużą dawką emocji i w widowiskowych okolicznościach – zapowiadał przed eventem Mikołaj Małecki, MINI Brand Manager w grupie Bawaria Motors Sp. z o.o.

Wyczynowi sportowcy nieustannie poszukują kolejnych wyzwań. Nie inaczej jest w przypadku MINI John Cooper Works, który jest wprost uzależniony od maksymalnych emocji. Równocześnie Adam Małysz, który na co dzień przemierza pustynne bezdroża rajdowym MINI ALL4 Racing, miał okazję sprawdzić możliwości najmocniejszego modelu MINI w zupełnie innych warunkach. Synergia tego duetu to kluczowy punkt w czasie tego wyzwania.

 

MINI rozwija swoją sportową pasję już od 55 lat. Nowe MINI John Cooper Works jest tego przejawem, a za ekstremalne doznania odpowiada technologia pochodząca wprost z wyścigów samochodowych. Zarówno zespół napędowy, jak układ jezdny i aerodynamika pojazdu, opierają się na doświadczeniach z imprez wyczynowych. Wyjątkowy charakter kolejnej generacji modelu MINI JCW jest podkreślony przez najmocniejszy silnik, jaki kiedykolwiek znalazł zastosowanie w seryjnym samochodzie marki – 4-cylindrową, rzędową, 2,0-litrową jednostka benzynową rozwijającą moc 231 koni mechanicznych. Za odpowiednią trakcję najmocniejszego MINI zadbają opony Michelin. To legenda i niekwestionowany lider w świecie opon. Technologia firmy Michelin to doświadczenia gromadzone przez wiele lat podczas rajdów oraz wyścigów, gdzie bezpieczeństwo i wytrzymałość odgrywają najważniejszą rolę. Jedną z takich prób jest Rajd Dakar, gdzie Adam Małysz wykorzystuje opony w ekstremalnych warunkach. Wiedza pozyskana dzięki takiej współpracy pozwala firmie Michelin na przeniesienie doświadczeń zebranych w motorsporcie do produkcji opon codziennego użytku.

Leave a Reply