Mitsubishi EX Concept (5)

JAZDA POZA HORYZONTY – KOLEJNY ETAP Z ELEKTRYCZNYM SUV-EM

Mitsubishi Motors Corporation (MMC) zapowiada światową premierę modelu MITSUBISHI eX*1 Concept – kompaktowego koncepcyjnego samochodu SUV z systemami napędu elektrycznego kolejnej generacji – w czasie 44. Wystawie Motoryzacyjnej Tokyo Motor Show 2015*2. Koncepcyjny pojazd jest wizytówką kolejnej generacji technologii napędu elektrycznego firmy MMC, a także przykładem nowego spojrzenia na koncepcję stylistyczną przedniej partii samochodu znaną jako „dynamiczna tarcza”. Nowy SUV wyposażono też w cały pakiet innych technologii zapewniających najwyższą przyjemność jazdy. Fragment stoiska poświęcony MITSUBISHI eX Concept w całości odzwierciedla motyw przewodni – Jazda poza horyzonty – kolejny etap z elektrycznym SUV-em.

*1: oznaczenie modelu pochodzi od electric X (cross)-over.

*2: Salon odbędzie się w dniach od 28 października do 8 listopada na terenach wystawowych Tokyo Big Sight. Więcej informacji na anglojęzycznej stronie: http://www.tokyo-motorshow.com/en/

Mitsubishi EX Concept (7)

Elegancja + SUV + 100% elektrycznego napędu

MITSUBISHI eX Concept jest wizją wyjątkowego, w 100% elektrycznego kompaktowego SUV-a stworzonego z myślą o szybko rozwijającym się rynku kompaktowych pojazdów SUV. Samochód korzysta z napędu wszystkich kół silnikami elektrycznymi, w czym MMC jest ekspertem. Wyposażono go także w technologie automatyzacji jazdy, systemy łączności samochodu z otoczeniem oraz technologie aktywnego bezpieczeństwa.

Zarówno stylizacja nadwozia, jak i wnętrze wskazują kierunek, w którym podążają projektanci MMC. Samochód przywołuje obraz sportowego crossovera szybko i zwinnie poruszającego się po mieście, a jego wygląd łączy w sobie elegancję i styl nadwozia shooting brake (luksusowego, usportowionego kombi) z liniami kompaktowego SUV-a. Przód nadwozia prezentuje nową interpretację koncepcji „dynamicznej tarczy”.

Mitsubishi Outlander PHEV (1)

Mistrzowska technologia hybrydowa PHEV i wszechstronność

Na części stoiska poświęconej modelowi Mitsubishi Outlander PHEV umieszczono model podwozia tego pojazdu przystępnie prezentujący techniczną stronę systemu hybrydowego z zewnętrznym ładowaniem akumulatorów (PHEV), z dwoma silnikami elektrycznymi i napędem 4WD. Specjalna makieta pokazuje także w rzeczywistości wirtualnej społeczność korzystającą z systemów V2X*3 pozwalających na zasilanie instalacji elektrycznej w budynkach mieszkalnych (i nie tylko) prądem z akumulatorów trakcyjnych Mitsubishi Outlandera PHEV, obrazując tym uniwersalne możliwości wykorzystania samochodów elektrycznych.

*3: V2X – „Samochód do X”, gdzie “X” dotyczy domów, budynków, społeczności itp.

Mitsubishi Outlander PHEV (2)

50 lat samochodów elektrycznych MMC

Droga prowadząca do modelu MITSUBISHI eX Concept zostanie opowiedziana za pomocą plansz przedstawiających historię 50 lat badań i rozwoju pojazdów elektrycznych w firmie MMC. Ekspozycję będą ilustrowały prawdziwe pojazdy, jak Mitsubishi Outlander PHEV przygotowany na rajd terenowy Baja Portalegre 500*4 oraz Mitsubishi i-MiEV w wersji specjalnej stworzonej dla upamiętnienia 50 lat samochodów elektrycznych MMC.

Zobacz również:   Najwyższa w historii sprzedaż miesięczna Ssangyonga w kwietniu 2016 roku

W czasie dni przeznaczonych dla publiczności dołączą do nich inne samochody wykorzystujące ekologiczne technologie, jak modele napędzane czystymi silnikami Diesla, mini-samochody i inne pojazdy przyjazne środowisku.

*4: Baja Portalegre 500 – rajd terenowy, który odbędzie się w Portugalii w dniach 22 – 24 października. Więcej informacji na anglojęzycznej stronie: http://www.bajaportalegre.com/homepage.aspx?menuid=36

This slideshow requires JavaScript.

Ponadto, na wystawie poświęconej inteligentnym rozwiązaniom transportowym dla miast Smart Mobility City 2015 (SMC)*5>, Mitsubishi Outlander PHEV zostanie wykorzystany do wyjaśnienia możliwości, jakie daje samochód elektryczny podczas postoju. Outlander PHEV połączony z systemem V2H*6 pomoże odtworzyć przepływ energii w ciągu całego dnia w domu, w którym jest używany samochód zasilany z akumulatorów elektrycznych.

*5: Wystawa tematyczna towarzysząca salonowi Tokyo Motor Show. Więcej informacji na anglojęzycznej stronie: http://www.tokyo-motorshow.com/smc/en/.

*6: Współdziałanie samochodu z domem (Vehicle to Home)

Na SMC 2015 będzie można również zobaczyć pokazy zautomatyzowanej jazdy*7, a do jazd testowych posłużą samochody obecnie opracowywane wspólnie przez MMC i Mitsubishi Electric Corporation. Zwiedzający będą mogli odbyć przejażdżkę samochodem bez kierowcy. Program jazd testowych pozwoli poznać w praktyce działanie funkcji, w jakie samochody są wyposażone, w tym ich zdolność do jazdy za wolno poruszającymi się pojazdami w gęstym ruchu miejskim z pomocą czujników wykrywających inne pojazdy z przodu, a także „umiejętność” automatycznego parkowania w rzędzie innych zaparkowanych pojazdów przy wykorzystaniu czujników ultradźwiękowych do wykrywania dostępnych miejsc parkingowych i przeszkód.

*7: Zaawansowane systemy wspomagania kierowcy umożliwiające zautomatyzowane prowadzenie samochodu

This slideshow requires JavaScript.

Samochody Mitsubishi Motors na salonie TMS 2015

Model Liczba samochodów Dodatkowe informacje
dni prasowe dni dla publiczności  
MITSUBISHI eX Concept 1 1 Samochód koncepcyjny, światowa premiera
MITSUBISHI Outlander PHEV 4 5
MITSUBISHI Outlander PHEV
Baja Portalegre 500 (rajdowy)
1 1 Egzemplarz wystawowy (replika)
MITSUBISHI i-MiEV 1 1 Wersja specjalna przygotowana na 50-lecie prac nad samochodami elektrycznymi
MITSUBISHI Pajero 1 Z czystym silnikiem Diesla, wersja 4-drzwiowa
MITSUBISHI Delica D:5 2 Wersja standardowa oraz specjalna ROADEST (obie przeznaczone na rynek japoński)
MITSUBISHI Outlander 1
MITSUBISHI eK Wagon 1 Samochód przeznaczony na rynek japoński
MITSUBISHI eK Custom 1 Samochód przeznaczony na rynek japoński
MITSUBISHI eK Space 1 Samochód przeznaczony na rynek japoński, specjalna wersja wyposażenia
Łącznie 7 15

Leave a Reply