Mitsubishi sprzedało już ponad 100 tysięcy hybrydowych Outlanderów PHEV

Od momentu debiutu rynkowego w 2012 roku, firma Mitsubishi Motors Corporation sprzedała na całym świecie 100 000 egzemplarzy modelu Outlander PHEV. Ten pierwszy na świecie hybrydowy SUV z elektrycznym napędem na 4 koła cieszy się obecnie statusem światowego bestsellera wśród samochodów elektrycznych z zasilaniem zewnętrznym PHEV (plug in electric vehicle).

mitsubishi_outlander_phev2015_134

Do tej pory na całym świecie sprzedano dokładnie 101 533 egzemplarzy modelu Mitsubishi Outlander PHEV, z czego aż 21 052 auta (od debiutu w 2014 roku) kupili mieszkańcy Wielkiej Brytanii, która jest obecnie największym rynkiem zbytu tego modelu. Sprzedaż w pozostałych krajach europejskich, w których Outlander PHEV pojawił się w sprzedaży w 2013 roku wyniosła 44 477 sztuk, w Japonii – 33 730 egzemplarzy sprzedanych od 2012 roku, w Australii – 2015 sztuk.

phev_68

O dużej popularności Outlandera PHEV świadczy fakt, iż jest to bardzo wydajny paliwowo i ekologicznie samochód, który oferuje możliwość dotarcia niemal w każde miejsce dzięki napędowi na cztery koła. Całkowity zasięg w trybie hybrydowym wynosi 865 kilometrów, natomiast zasięg w zeroemisyjnym trybie elektrycznym to 51 kilometrów, co w zupełności wystarcza podczas codziennych dojazdów do pracy.

phev_64

Wiodącym rynkiem pod względem sprzedaży aut Mitsubishi typu plug-in jest Wielka Brytania. Lance Bradley, dyrektor zarządzający Mitsubishi Motors UK, powiedział: „Ten doskonały rezultat odzwierciedla dużą popularność, jaką Outlander PHEV cieszy się na całym świecie. Również klienci z Wielkiej Brytanii potwierdzili, iż model ten jest ich pierwszym wyborem w zakresie auta o ultra niskiej emisji zanieczyszczeń. Outlander PHEV jest bezsprzecznie najbardziej popularnym modelem plug-in w Wielkiej Brytanii.”

mitsubishi_outlander_phev2015_110

Outlander PHEV doskonale się sprzedaje w Wielkiej Brytanii – rynek ten stanowi obecnie ponad 20 procent całkowitej sprzedaży tego modelu na całym świecie. Popyt na samochody ekologiczne, wspierany przez rządowe inicjatywy promujące ekologiczny transport jest tak duży, że co drugie auto sprzedawane przez Mitsubishi Motors UK to wersja typu plug-in.

Zobacz również:   ​Ucieleśnienie sportowego ducha – nowe Audi S8 plus

mitsubishi_outlander_phev2015_166

Poza oficjalnym średnim zużyciem paliwa wynoszącym 1,8 litra na 100 kilometrów, Outlander PHEV może również pochwalić się bardzo niską emisją CO2 na poziomie 42 gramów na kilometr, co oznacza, iż model ten jest zwolniony z podatku drogowego w Wielkiej Brytanii. Co więcej, nabywcy ekologicznego Mitsubishi są też zwolnieni z konieczności wnoszenia opłat za wjazd do centrum Londynu i mogą otrzymać rządową dopłatę do aut typu plug-in w wysokości 2 500 funtów.

Leave a Reply