W dniach od 28 lipca do 2 sierpnia br. wszyscy miłośnicy Citroëna 2CV spotykają się w Polsce, w Toruniu, z okazji 21. światowego zlotu popularnych „kaczek”. Ta organizowana od 1975 roku impreza jest największym światowym spotkaniem właścicieli i sympatyków kultowego modelu, na które przybyć ma tym razem aż 1757 samochodów. Przez tydzień całe miasto będzie żyć w rytmie tego kultowego modelu CITROËNA, symbolu optymizmu i wolności.

Tegoroczna edycja zlotu fanów CITROËNA 2CV odbędzie się w Toruniu, jednym z najpiękniejszych miast północnej Polski. Ta jedyna w swoim rodzaju impreza przyciąga z każdym rokiem ogromną liczbę osób: zloty odbywające się w 2011 roku we Francji i w 2013 roku w Hiszpanii, gdzie 2CV cieszy się ogromną popularnością, gromadziły każdorazowo ponad 20 tys. uczestników, bijąc wszelkie rekordy popularności. Na tegoroczną 21. edycję ma zjechać 1757 CITROËNÓW 2CV i 3514 uczestników z całego świata.
Miłośnicy modelu, członkowie klubów 2CV i osoby prywatne przybędą na miejsce, aby podziwiać różne wersje tego najbardziej charyzmatycznego i bestsellerowego modelu Marki, który w ciągu 42 lat produkcji został sprzedany w ponad 5 milionach egzemplarzy. To spotkanie będzie okazją do rozmów na temat wspólnej pasji i przeżycia kilku dni w rytmie 2CV, który uosabia wyjątkową filozofię życia!
Podczas tego wyjątkowego wydarzenia odwiedzający będą mieli okazję odwiedzić ekspozycję, której bohaterami będą kultowe modele Marki. Kolekcjonerzy Citroënów i członkowie stowarzyszenia Amicale Citroën Internationale (ACI) będą również mieli okazję do wzięcia udziału w szeregu zawodów, takich jak wyścigi terenowe i torowe czy też konkursy demontażu-montażu 2CV, pozwalające uzmysłowić sobie wszechstronność tego kultowego modelu. W ramach zlotu zorganizowane będą również giełdy wymiany, a także konkursy elegancji, w których 2CV stanie w szranki z innymi legendarnymi modelami Marki, takimi jak Ami 6, Ami 8, Dyane czy Méhari.


Program wzbogacą uroczyste otwarcie imprezy na toruńskiej Motoarenie, liczne koncerty oraz atrakcje dla dzieci. Przez miasto przejedzie także parada, w której weźmie udział ok. 900 Citroënów.
Oficjalną walutą zlotu będzie citron, który będzie obowiązywał na terenie całego miasteczka zlotu. Euro oraz złotówki będzie można wymienić na citrony w 4 kantorach zlokalizowanych w Motoparku.
Dla wielu uczestników to spotkanie będzie również miało posmak osobistej przygody, jako że część kolekcjonerów zdecydowała się przebyć wspólnie drogę do Polski za kierownicą swoich 2CV.
Niektórzy spośród nich kontynuować będą podróż również po zlocie, w ramach wyjątkowego, zorganizowanego specjalnie dla uczestników, dwudniowego rajdu 2CV. Będą oni mieli niepowtarzalną okazję zapoznania się z pięknem Morza Bałtyckiego w przyjaznej, sportowej atmosferze, zgodnej z filozofią tego popularnego modelu.

Zobacz również:   Można już składać zamówienia na Alpine

Szczegółowe informacje są dostępne na oficjalnej stronie Zlotu : http://www.2cvpoland2015.pl
Filmowy zwiastun Zlotu można obejrzeć tutaj :

Leave a Reply