Najwyższe notowania dla Kia Motors w J.D. Power Initial Quality Study 2015

 

Kia Sorento USA spec kopia

  • Kolejny trzeci rok poprawy IQS plasuje Kia Motors na drugim miejscu wśród 33 marek samochodowych.
  • Kia Sorento i Soul sklasyfikowane najwyżej w swoich segmentach.
  • Pięć innych modeli Kia  „na podium” w swoich  kategoriach.
  • Dzięki blisko 20-procentowej poprawie IQS klienci Kia narażeni na mniejszą liczbę usterek niż kierowcy samochodów i trucków niemal wszystkich innych marek.

Wraz z uzyskaniem drugiej noty w klasyfikacji J.D. Power Initial Quality Study 2015 i to przy większym niż kiedykolwiek parku samochodów użytkowanych w USA, Kia Motors osiągnęła kolejny, historyczny kamień milowy. Poprawa wyników Kia wynosi 20 punktów w stosunku do poprzedniego notowania w roku 2014, przesuwając Kia Motors z szóstego na drugie miejsce w konkurencji 33 producentów motoryzacyjnych i pierwsze wśród marek masowych.

Motorem awansu Kia Motors były najlepsze w segmencie notowania dwóch bestsellerów rynkowych – modeli Soul i Sorento. Kia Rio, Optima, Cadenza, Sportage i Sedona (występująca na niektórych krajach pod nazwą ‘Grand Carnival’) znalazły się pierwszej trójce swoich kategorii.

„Raport J.D. Power nie pozostawia wątpliwości, że Kia buduje pojazdy klasy światowej, a osiągnięte wyniki cieszą tym bardziej, że badania IQS odzwierciedlają opinie naszych klientów.” – powiedział Michael Sprague, dyrektor operacyjny i wiceprezes Kia Motors America. „Wzrost notowań Kia to jedna z najciekawszych historii sukcesu i efekt ciężkiej pracy tysięcy naszych pracowników na całym świecie, lecz także długofalowej strategii koncentracji na jakości, image marki i zadowoleniu użytkowników.”

2015 Soul !

Sprzedaż Kia w USA wzrosła w ciągu ostatnich sześciu lat ponad dwukrotnie jako rezultat inwestycji rynkowych oraz corocznej poprawy rankingu w J.D. Power IQS. Po mianowaniu Soula „numerem 1” segmentu kompaktowych MPV w 2012 roku, 2013 przyniósł Kia Motors miejsce w pierwszej dziesiątce dzięki triumfowi Soula i Sportage w swoich segmentach, a następnie miejsce szóste zaledwie rok później. Zbudowana kosztem 1,1 mld USD fabryka w West Point (stan Georgia) – Kia Motors Manufacturing Georgia – produkuje samochody Sorento i Optima i uzyskała wg J.D Power 2015 status najwyższej jakości wśród zakładów motoryzacyjnych Ameryki Północnej i Południowej. Identyczny status dla regionu Azji i Pacyfiku posiada koreańska fabryka Kwangju wytwarzająca model Soul.

Już po raz 29 doroczne studium J.D. Power IQS analizuje uwagi właścicieli samochodów w 26 sektorach tematycznych. Klasyfikacja w IQS zależy od oceny ogólnych wrażeń z jazdy, pracy silnika i układu przeniesienia napędu oraz szerokiego wachlarza problematyki jakościowej w okresie pierwszych 90 dni od nabycia pojazdu.

Zobacz również:   Ponad 10 milionów Toyoty RAV4 na świecie

Zapraszamy do zapoznania się z testem Kia Soul

Leave a Reply