Na całym świecie dla milionów ludzi, którzy oczekują komfortowych przejazdów taksówkami, korzystanie z tej formy transportu stało się w ostatnich latach jeszcze atrakcyjniejsze i bardziej przyjazne środowisku. W 2013 roku jedna z japońskich firm taksówkowych postawiła wszystko na jedną kartę i wymieniła cały park swoich pojazdów z tradycyjnym napędem na bezemisyjne Nissany LEAF. Był to początek globalnej rewolucji elektrycznych taksówek.

Nissan leads a global EV taxi revolution

Od tego czasu bezemisyjne elektryczne taksówki Nissana pojawiły się także w przedsiębiorstwach taksówkowych w Hiszpanii, Holandii, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii, Jordanii, Meksyku i w Polsce (warszawskie firmy Electric Taxi oraz Elektrotaxi).

Dziś taksówki Nissana — modele LEAF i e‑NV200 — są eksploatowane na pięciu kontynentach, w 26 krajach i 113 miastach na świecie.

Ograniczenie emisji spalin, znaczne oszczędności i niższe koszty przeglądów ponoszone przez przedsiębiorstwa taksówkowe — a także cisza i komfort jazdy dla pasażerów — to atuty elektrycznych taksówek. Udokumentowane korzyści ekonomiczne, w tym oszczędność kosztów, oznaczają, że bezemisyjne taksówki Nissana to inteligentniejsza alternatywa dla klientów i taksówkarzy na całym świecie, wpisująca się w koncepcję inteligentnej mobilności Nissana.

Samochody elektryczne pozwalają Nissanowi rozwijać inteligentną mobilność, w ramach której firma zmienia podejście do prowadzenia samochodów, ich zasilania oraz integracji ze społeczeństwem.

Poniższa infografika zawiera więcej informacji na temat działań firmy Nissan w zakresie elektrycznych taksówek.

Zobacz również:   GRAND SCENIC DLA PIĘKNYCH ANIOŁÓW

Leave a Reply