Nowe Volvo S60 wyznacza przyszłość marki

Oto nowe Volvo S60

Do tej pory model S60 był ostatnim łączem szwedzkiej marki z poprzednią własnością Forda. Nowe Volvo S60 jest początkiem nowej ery. Sedan będzie produkowany  po raz pierwszy w historii marki w Stanach Zjednoczonych w fabryce w Charlestone w Południowej Karolinie. Volvo planuje produkować tam 60 tysięcy aut rocznie z czego połowa trafi na rynek amerykański, a druga połowa będzie przeznaczona na eksport. Kolejnym powodem zapoczątkowania nowego etapu firmy jest całkowita rezygnacja z silników Diesla, którą początkuje właśnie model S60. Volvo zaoferuje w nim za to dwie jednostki benzynowe i dwie hybrydy.

Podstawową wersją Volvo S60 ma być silnik T5, który będzie wykorzystywał 2 litrowy silnik o mocy 250 KM. Kolejną jednostką benzynową ma być wersja T6 o mocy 316 KM. Dodatkowo będą dwie wersje hybrydowe typu Plug-in T6 i T8 o mocy odpowiednio 340 i 400 KM. Obie będą wykorzystywały napęd na cztery koła. Wisienką na torcie ma być specjalna wersja T8 zmodyfikowana przez firmę Polestar, która zaoferuje ulepszone ECU, sportowe zawieszenie u hamulce, a moc zostanie podniesiona do 415 KM.

Nowe Volvo S60 to mieszanka niedawno zaprezentowanego V60 z flagową limuzyną S90. Przedni pas S60 został przeniesiony z kombi, natomiast z tyłu mamy charakterystyczne światła w kształcie litery C. Nowy sedan marki ma być większy, a zarazem węższy niż jego poprzednik, z większą ilością miejsca w kabinie i bagażniku. Volvo S60 będzie wyposażone we wszystkie systemy bezpieczeństwa, które są dostępne w modelu XC90, włącznie z opcjonalnym systemem Pilot Assist oferującym lepsze pokonywanie zakrętów.

Zobacz również:   Dwa nowe hybrydowe modele BMW 225xe i 330e [galeria]

Leave a Reply