Nowy Abarth 595 z większą mocą

Grupa FCA wprowadziła na rynek mocniejszą modelu Abarth 500 o nazwie 595. Nowy model otrzymał 5 KM więcej w stosunku do poprzednika, a także nowy mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu czy odświeżony wygląd.

Podstawowy model Abartha 595 jest wyposażony w turbodoładowaną jednostkę benzynową T-Jet o pojemności 1,4 litra która produkuje 143 KM oraz maksymalny moment obrotowy 206 Nm. Pośrednia wersja 595 Turismo produkuje moc 163 KM oraz 230 Nm. Topowa odmiana tego modelu 595 Competizione, posiada największy potencjał pod maską osiągając moc maksymalną 178 KM. Oznacza to że z najmocniejszej wersji otrzymujemy aż 130 KM na litr pojemności silnika. Samochód jest w stanie przyspieszyć od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,7 sekundy. Dla porównania jeden z rywali tego miejskiego hot-hatcha, Ford Focus ST osiąga pierwszą setkę 0,2 sekundy wolniej.

Abarth_New_Abarth_595_01

Wszystkie wersje Abarth 595 wyposażono standardowo w pięciobiegową manualną skrzynię biegów, bądź opcjonalnie półautomatyczną skrzynię z możliwością zmiany biegów za pomocą łopatek przy kierownicy. Wszystkie 3 odmiany są również dostępne w odmianie z otwartym dachem.

Osoby zainteresowane Abarthem 595 Competizione dostaną w zestawie mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, który jest jednym z elementów pakietu Performance. Pakiet ten zawiera również 17 calowe felgi Supersport, Fotele skórzane z dodatkiem Alcantary oraz wykończeniem z włókna węglowego czy dodatkowe logo 595 we wnętrzu. Standardem 595 Competizione są również amortyzatory Koni, które przy łagodnej jeździe dostosowują się jako bardziej miękko, natomiast usztywniają podczas szybkiej jazdy. Amortyzatory te są dostępne w wersji Turismo jedynie na osi tylnej, a w wersji Competizione na wszystkie cztery koła.

Zobacz również:   Nowy Nissan Micra w specjalnej ofercie cenowej

Leave a Reply