Nowy Citroen C5 Aircross

Podczas Salonu Samochodowego w Szanghaju, Citroën prezentuje światową premierę SUV-a nowej generacji: C5 Aircross. Czerpiąc inspirację bezpośrednio z concept caru Aircross, którego premiera miała miejsce w Szanghaju w 2015 roku, konstruktorzy połączyli w tym samochodzie bardzo wyrazistą stylistykę z obszernym wnętrzem, głównie z myślą o komforcie pasażerów. Jest to SUV „People Minded”, czyli stworzony z myślą o człowieku. Płynne i muskularne linie nadwozia sprawiają, że nowy C5 Aircross w naturalny sposób wyraża swoją oryginalność: niepowtarzalną osobowość, energię i bezpieczeństwo. Zapewnia dużo przestrzeni na wszystkich miejscach w kabinie, zaś najnowsze osiągnięcia technologiczne zastosowane w tym samochodzie są wyrazem nowoczesnego i kompleksowego podejścia do komfortu jazdy. C5 Aircross stanowi ważny etap w realizacji programu Citroën Advanced Comfort®. W modelu tym po raz pierwszy na świecie zastosowano zawieszenie wyposażone w progresywnie działające poduszki hydrauliczne – Progressive Hydraulic CushionsTM, które zapewniają właściwości jezdne godne marki Citroën. Nowy C5 Aircross wejdzie do sprzedaży w połowie roku w Chinach i będzie jednym z głównych bohaterów ofensywy Citroëna na rynkach pozaeuropejskich w 2017 roku. W Europie pojawi się pod koniec 2018 roku.

fot. William Crozes

Model C-Aircross Concept, zaprezentowany na Salonie Samochodowym w Genewie 2017, był zapowiedzią nowego kompaktowego SUV-a C3 Aircross, który pojawi się w europejskich salonach sprzedaży pod koniec tego roku. Citroën kontynuuje swoją światową ofensywę w segmencie SUV-ów i przedstawia premierę nowego C5 Aircross. Model będzie dostępny na rynkach całego świata. W ten sposób zostanie zapoczątkowany nowy etap realizacji strategii produktowej marki. Samochody z segmentu SUV-ów to fenomen na rynku. Stanowią blisko 1/4 całości światowej sprzedaży. Zaspokajają aspiracje i oczekiwania klientów poszukujących odmiennego wizerunku i poczucia bezpieczeństwa. Model C5 Aircross ma zauważalne atrybuty samochodu z tego segmentu, takie jak muskularna i dająca poczucie bezpieczeństwa stylistyka, duże koła i dominująca na drodze sylwetka. Citroën angażuje swoje siły w rozwój tego segmentu, zgodnie z DNA marki.

fot. William Crozes

Wsłuchując się w oczekiwania klientów, którzy nie chcą rezygnować z funkcjonalności modelu na rzecz wizerunku, Citroën wyznacza kierunek dla nowej generacji SUV-ów i uzupełnia atrybuty samochodów z tego segmentu o zdecydowaną osobowość i wyjątkowy komfort dla pasażerów. Marka po raz kolejny zaznacza swoją unikatową tożsamość i umiejętność odświeżania przyjętych kanonów niezależnie od segmentu rynku. Teraz Citroën zdecydowanie zaznacza swoją obecność w świecie SUV-ów.

fot. William Crozes

STYLISTYKA: SUV O ENERGICZNEJ I WYRAŹNEJ OSOBOWOŚCI. C5 Aircross wyróżnia się silną osobowością i niepowtarzalnym stylem, który emanuje energią i poczuciem bezpieczeństwa wewnątrz i na zewnątrz. Silne i muskularne nadwozie samochodu jest dalekie od spotykanej w tym segmencie arogancji za sprawą zrównoważonej sylwetki z wysoko usytuowaną maską, dużego rozstawu osi wynoszącego 2,73 m, krótkich zwisów i łagodnie zarysowanej bryły podkreślonej masywnymi wykończeniami. C5 Aircross wyraża odważną osobowość dającą zarazem poczucie bezpieczeństwa w sposób niespotykany w tym segmencie. Komfortowa kabina samochodu dzięki masywnej i zaprojektowanej w poziomie desce rozdzielczej, która podkreśla szerokość kabiny, daje poczucie siły i przestrzeni. Wygodne i obszerne fotele, masywna konsola centralna i zastosowanie miłych w dotyku materiałów potęgują poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Zobacz również:   Nowy Opel Ampera-e: zasięg do 150 kilometrów po 30 minutach ładowania
fot. William Crozes

KOMFORT: NOWA JAKOŚĆ W ŚWIECIE SUV-ÓW. nowy C5 Aircross, wpisujący się w założenia programu Citroën Advanced Comfort®, inicjuje znaczące zmiany w segmencie, oferując nową jakość komfortu i przestrzeni w kabinie. Jest zbudowany na platformie EMP2, która umożliwia zastosowanie inteligentnych rozwiązań konstrukcyjnych i zapewnia komfort w kabinie. Nowy C5 Aircross idzie jeszcze dalej – jest pierwszym samochodem z nowym systemem zawieszenia wyposażonym w progresywnie działające poduszki hydrauliczne Progressive Hydraulic CushionsTM, który lepiej tłumi nierówności drogi i zapewnia niezrównany komfort jazdy, typowy dla marki Citroën. Wnętrze wprost zaprasza do podróży: przestrzeń, panoramiczny dach zapewniający naturalne oświetlenie, ogrzewane przednie fotele z funkcją masażu, wygodna tylna kanapa z komfortową ilością miejsca na nogi, a dodatkowo świeżość dzięki systemowi oczyszczania powietrza. Wyposażony w cyfrowy, bardzo czytelny wyświetlacz TFT 12,3’’ oraz pojemnościowy ekran dotykowy 8’’ HD, C5 Aircross oferuje zaawansowane technologicznie systemy wspomagające prowadzenie: Active Safety Brake, system aktywnej kontroli martwego pola, aktywny regulator prędkości z funkcją Stop… Dodatkowo C5 Aircross wyposażony jest w funkcję Grip Control i Hill Assist Descent Control, które pozwalają mu bezpiecznie pokonywać nieutwardzone podłoże. To również pierwszy model marki Citroën, który będzie wyposażony w technologię Plug-in Hybrid PHEV.

fot. William Crozes

Pokazany po raz pierwszy na Salonie w Szanghaju C5 Aircross zostanie wprowadzony do sprzedaży w październiku 2017 roku na rynku chińskim. W Europie pojawi się pod koniec 2018 roku.

„Nowy C5 Aircross dowodzi dynamicznego rozwoju marki Citroën, która reaguje na oczekiwania klientów we wszystkich regionach świata. Model jest przykładem naszej ofensywy na rynku SUV-ów i pokazuje nasze możliwości zaistnienia w tym segmencie zgodnie z wartościami marki, które kładą akcent na osobowość samochodu, komfort i wyposażenie. Nowy C5 Aircross zdecydowanie przyczyni się do rozwoju Citroëna na różnych rynkach.” – Linda Jackson, dyrektor generalny Citroëna.

Leave a Reply